Dodaj do ulubionych

Zielony katar-pani dr

29.03.17, 08:24
Witam serdecznie
Synek 4 l,od kilku dni ma katar,mysle ze zlapal ode mnie i wiadomo katar to nie choroba ale jest zabarwiony czasem krwia a rano strasznie zielony,w dzien jest z opiekunka i zawsze to kontroluje i raz jest bialy a raz zielonkawy.maly dostaje 3xdziennie sinupret(katar od niedzieli),psikamy sterimarem hipertonicznym,inhalacje z soli,groprinosine i na noc aerius.
Dziecko jak zdrowe,wszystko bez zarzutu poza tym katarem.ostatnio dwa tyg temu tez mial ale przy wiekszei infekcji z kaszlem a tu sam katar.czy zielonkawy to zawsze bakteryjny?czy moze byc alergiczny?
Mam w domu avamys,czy moge wlaczyc?czy wybrac sie do laryngologa?
Z gory dziekuje
Edytor zaawansowany
  • 29.03.17, 11:50
    Witam,
    nie, zielony katar nie zawsze świadczy o nadkażeniu bakteryjnym. Jest to skutek gromadzenia siłę komórek stanu zapalnego i złuszczonego nabłonka. Jeżeli Pani synek ma skłonność do przedłużających się katarów albo często je miewa to steryd warto włączyć. Przy alergii też może być taki katar - zwłaszcza gdy jest ten typ z naciekiem zapalnym - wówczas sterydy też są pomocne,
    pozdrawiam serdecznie
  • 29.03.17, 12:42
    Bardzo dziekuje,czy raz dziennie avamys wystarczyv
  • 29.03.17, 12:44
    Bardzo dziekuje,czy raz dziennie avamys wystarczy?
  • 29.03.17, 21:38
    U nas po włączeniu sterydu katar przechodził i za chwilę znowu wracał. Ja proponuję płukanie nosa rano, można od 4 r.z.
  • 30.03.17, 18:20
    Steryd trzeba włączyć na min 3 tyg, nie tylko do ustąpienia objawów, 2 razy przez 1szy tydzień potem raz dziennie. Czasem dłużej przy nawracajacych katarach. .
    Płukanie jest super, ale dla niektórych dzieci nie do przyjęcia.
    U nas sprawdza się tez rhinoargent, na katar kolorowy - zapobiega nadkazeniu, katar szybko robi się przezroczysty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.