Dodaj do ulubionych

wyniki moczu

20.04.17, 22:33
Syn gorączkuje od wtorku (od rana). 38,5 - 39,5. Ponieważ skarżył się na ból gardła to obstawiałam jakieś zapalenie gardła ale dziś byliśmy u lekarza i z gardło w porządku. Lekarka zleciła badanie moczu i mam pewne wątpliwości.
Nie ma leukocyturii ale
ph 8
w osadzie: liczne pasma śluzu i dość liczne bakterie.
Ciężar moczu tradycyjnie niski - 1005.
Reszta ok.

Konsultować, zrobić posiew czy nie ma takiej potrzeby?
Syn (4 lata) jest pod opieką poradni nefrologicznej z uwagi na zum w niemowlęctwie, zdwojenie czegoś w nerce (jedną ma mniejszą, drugą większą).

dziękuję
Edytor zaawansowany
  • 21.04.17, 22:11
    Dziś już bez gorączki więc wygląda na to, że wirus się przyplątał; zdecydowałam powtórzyć badanie moczu (ogólny + posiew). Ten na posiew złapałam jako pierwszy i wstawiłam do lodówki. Po wyjęciu był strasznie zmętniały. Mam nadzieję, że jakieś cuda z tego nie wyjdą.
  • 22.04.17, 15:59
    Mocz na posiew powinien być dowieziony do labu w czasie mniej więcej godziny od pobrania.
  • 22.04.17, 17:26
    Dotarłam do labu w przeciągu 2 godzin i w związku z tym, na jakąś godzinę, wstawiłam pojemnik do lodówki.
  • 24.04.17, 09:50
    Witam,
    wyniki nie były złe, o zum świadczy obecność leukocytów >5-10 w p.w.
    Serdeczoności

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.