Dodaj do ulubionych

Luźne stolce ze śluzem i krwią u 6l - salmonella?

23.05.17, 13:39
W ubieglym tygodniu syn narzekal na bóle brzucha. Mówił że boli, za chwilę że już nie. Do tego miał bardzo brzydko pachnące gazy, sądziłam więc że boli go od wzdęć.
Jednak 3 dni temu dziecko zaczęło być trochę apatyczne, nadal chętnie jadło ale był trochę inny niż zwykle. Tego samego dnia zrobił dwie rzadsze kupy (nie wodniste), a wieczorem dostał temperatury, niecałe 38. Pojechalam do lekarza, diagnoza jakiś wirus. Dostał tasectan, probiotyk i coś na zbicie temperatury doraźnie + syrop typu Lipomal bo miał katar (podałam Pelavo).
Syn przestał narzekać na brzuch ale pojawiły się śluzowate stolce, raczej rzadsze ale nadal nie wodniste - 2-3 dziennie. Dziś stolec (2x) lepszy, ale wraz ze śluzem pojawiły się smużki krwi (jasno czerwona). Znów do pediatry i badanie na posiew w kierunku Salmonelli. Trochę mnie to mnie to zdziwiło bo salmonella zawsze kojarzyła mi się z wysoką gorączką, bólami brzucha, biegunką i silnymi wymiotami. Na wynik mamy czekać do 10 dni, a tymczasem leczyć objawowo (probiotyki, nifuroksazyd itd). Ta krew jednak mocno mnie niepokoi, czy może być jakaś inna jej przyczyna? Dodam że dziecko ma 6 lat, przyjmuje kontahist na alergię, aktualnie jest w bdb kondycji, chętnie je i pije.
Edytor zaawansowany
  • 24.05.17, 09:41
    Jeśli jest alergikiem, to tak reakcja może być po czymś, co je.
    Zastanów się nad tym, co w tym czasie dziecko zaczęło jeść/pić nowego, albo rzadko jedzonego, albo czego ilość się znacznie zwiększyła.
  • 24.05.17, 09:45
    Przy czym to wcale nie musi być jedna rzecz, mogą być alergeny działające krzyżowo.
    Na przykład jednego dnia jadł truskawki, drugiego maliny, trzeciego jeżyny, a czwartego jabłka.
  • 24.05.17, 14:30
    Właśnie nie przypominam sobie by syn zjadł coś nowego. Owoców i warzyw raczej nie jada wcale (chyba że warzywa przemycone w zupie lub owoce w musach z saszetek - b rzadko). Za to bardzo lubi mleko. Podaję mu leki zalecone przez pediatrę i dziś 2x kupa normalnej konsyatencji, trochę śluzu ale już smużek krwi nie zaobserwowałam (leki podanę dalej tyle dni ile zalecił lekarz). Na wyniki SS trochę poczekamy, ale nie wiem czy nie powinnam zrobić jakichś dodatkowych badań? Skoro syn dobrze się czuje?
  • 24.05.17, 20:04
    Witam,
    zakażenia przewodu pokarmowego różnie przebiegają, salmonella też, należy czekać na wynik posiewu, a leczenie utrzymać objawowe,
    pozdrawiam serdecznie
  • 24.05.17, 20:23
    Dziękuję. A co jeśli wynik potwierdzi SS? Mamy czekać na wyniki 10-14 dni, dziecko już dziś czuje się dobrze (stolce z niewielka ilością śluzu bez krwi). Jakoś go potem leczyć? No i co jeśli to nie salmonella? Szukac dalej przyczyny czy skoro dziecko czuje się dobrze dać spokój?

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.