Dodaj do ulubionych

wymaz z gardla prosze o pomoc

27.05.17, 09:21
witam syn miesiac temu po kuracji antybiotykowej zapalenie ucha ,oskrzeli.
obecnie katar.
wymaz wykonanny dla sprawdzenia poniewaz jezyk biały
wyniki martwic sie
Wymaz z gardła
Neisseria spp.
liczne (++)
Streptococcus oralis
b.liczne (+++)
Haemophilus
parainfluenzae
pojedyncze

Wyhodowane drobnoustroje stanowią florę fizjologiczną.
martwi mnie haemophilus
Edytor zaawansowany
  • 28.05.17, 13:31
    Pojedynczymi bym się nie przejmowała. Może warto pobrać entitis?
  • 28.05.17, 14:33
    masz doswiadczenie w entitis? to jest na recepte?
    a tak pozatym czy one moga byc w gardle pojedyncze,,?
    malo informacki jrest o tym haemophilus? wiesz cos wiecej?
  • 30.05.17, 08:09
    Entitis jest do ssania, bez recepty, to taki rodzaj probiotyku, tylko z bakteriami jamy ustnej i gardła. Dzieci brały i był dobry efekt.
    Na twoim miejscu w ogóle nie zawracałabym sobie głowy tym wynikiem. Z tego, co przeczytałam wygląda na to, że H. parainfluenzae został zidentyfikowany stosunkowo niedawno jako osobna bakteria, wcześniej wrzucano je do jednego worka razem z innymi bakteriami tego typu, które normalnie bytują w drogach oddechowych. Poza tym nie byłabym pewna czy on w ogóle został prawidłowo oznaczony. Możesz powtórzyć wymaz za jakiś czas i zobaczyć co tam rośnie.
  • 30.05.17, 14:20
    dziekuje ci kochana za odpowiedz,,niestety nie ma mojego lekarza i nie mam jak pokazac wyniki,
  • 31.05.17, 13:30
    Witam,
    wymieniony Haemophilus też należy do flory fizjologicznej, nie ma powodów do niepokoju,
    pozdrawiam
  • 31.05.17, 17:42
    ślicznie dziekuje za odpowiedz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.