Dodaj do ulubionych

Zaparcie 10 dni! Dzieciak lat 8, co robić?!

08.06.17, 11:00
Już nie wiem co robić szaleję z rozpaczy! jak w tytule, od 5 dni leczona dicopegiem, dzisiaj lewatywa, bo ze szpitala mnie wczoraj odesłali, że mam ją zrobić w domu, a Ona WSTRZYMUJE!!! NAwet lewatywa nie pomogła! Ciągle tylko, "bo się boję", jak nagrana płyta bez kontaktu! Jak można wstrzymać wodę? Jak mam do niej dotrzeć, jestem juz tak zdesperowana, że zastanawiam się co jej podać, żeby wywołać biegunkę, pomóżcie błagam, czy ktoś był w takiej sytuacji? Przecież ona nie może nie robić! Dlaczego lekarze tak łatwo to odpuścili, przecież to strasznie długo!
Edytor zaawansowany
  • 08.06.17, 11:02
    Dodam jeszcze, że strasznie ją boli brzuch, nie chce nawet chodzić z bólu, ale za cholerę nie siada na kiblu żeby spróbować , tak się zablokowała! I nie wiem dlaczego!
  • 08.06.17, 19:05
    Wspolczuje. Pierwszy raz sie to zdarza? Czy corka cierpi na zaparcia nawykowe?
  • 08.06.17, 20:40
    Wiesz, ona miewa zaparcia od zawsze, ale nigdy nie przekroczyły 5 dni, a przede wszystkim nigdy nie miały takiego dramatycznego przebiegu, żebym w ogóle musiała stosować LEWATYWĘ!
    A co gorsza, tak strasznie się zacięła, że dziś (UDAŁO SIĘ !!!!!!!) stało się to dopiero wtedy gdy już był stolec w majtkach i niemal sam wychodził, bo nie dała rady utrzymać! Determinacja, z jaką odmawiała w ogóle wejścia do łazienki przeraziła!
    Teraz, gdy korek wyszedł ma oczywiście biegunkę, bo trudno inaczej, aż się boję co będzie dalej, jak uniknąć takiej sytuacji ponownie.
    Jej poprzednie wypróżnienie też było po10 dniach, więc pilnowałam diety jak nie wiem co, a skutkiem było... właśnie kolejne 10-dniowe to aparcie....
  • 08.06.17, 21:57
    Grunt, ze sie udalo. Zaparcia nawykowe to trudny temat-dieta i leki swoja droga ale mysle, ze i psycholog nie zaszkodzi.
  • 08.06.17, 21:58
    No i poza dieta musi duzo wody pic.
  • 10.06.17, 19:58
    Współczuje , sama cierpię na to paskudztwo już polowe życia , stosowałam już wszystko co się da , piłam hektolitry wody i brałam cuda nie wida żeby pomogło , nic nie pomagało , wymusiłam w końcu na zrobienie badań w kierunku jakiś nietolerancji i okazało się ze mam na laktozę , zaczęłam brać tabletki i muszę przyznać ze jest ciut lepiej , nadal miewam zaparcia ale nauczyłam się ze czekam tak długo aż sama nie mam parcia na wypróżnienie , trwa to czasami kilka dni ale w końcu kończę w toalecie , biorę tez na stałe probiotyki , staram się nie jadać wieczorem żeby jedzenie mogło zostać strawione , może przyczyna być rożna trzeba szukać i nie terroryzować dziecka , najlepiej próbować dowiedzieć się dlaczego boi się korzystać z toalety
  • 19.06.17, 13:19
    A jakimi badaniami to stwierdzono u Ciebie?
  • 20.06.17, 11:04
    Pobrali krew
  • 19.06.17, 20:11
    moim zdaniem ona nie ma zaparć, tylko boi się załatwić. Kupę jej się chce i zapewne gdyby nie miała tego lęku, kupę by zrobiła. i dopóki jest w stanie zatrzymać kupe zatrzymuję ją. sam fakt, żę powtarza : "boję się boję" może świadczyć o tym, że może zrobić tylko nie chcę z własnej woli. . Wiem o czym mówię bo sama tak miałam będąc dzieckiem. Pomoże psycholog. polecam naprawde warto sie umówić na wizytę.
  • 25.06.17, 11:24
    Miałam ten sam problem z 4letnia córeczka. U nas trwało to miesiąc. Kupki nie robiła przez8 dni w obawie przed bólem. Dosypywalam jej do soczku xenna Baby. Mówiąc że to magiczny proszek żeby kupa nie bolała;)po paru dniach zaczęła robić kupkę ale z wielką sensacją. Kupka wychodziła sama np w wannie. Zanim przekonała się że kupa nie boli mimo miesiąc. Potrzebne jest dziecku wsparcie psychiczne z Pani strony. Niech Pani dziecka nie zmusza do kupy tylko rozmawia spokojnym tonem, u nas pomogło. Proponuje też laktuloze. Bardzo ułatwia wyproznianie. Życzę z całego serca powodzenia. wiem co Pani czuje. Ważne by zachować zimną krew i nie pokazywać dziecku że jesteśmy bezradni bo to wzmaga w nich lęk.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.