Dodaj do ulubionych

Piersi u dziewczynki

27.07.17, 21:10
Mojej 5 latce zaczely rosnac piersi. Jest szczupla wiec to nie dzieciece sadelko. Jesli dobrze pamietam mi piersi zaczely rosnac kolo 9 roku zycia a okres dostalam majac lat 12.
Martwie sie o corke, czy to nie za wczesnie?
Edytor zaawansowany
  • 28.07.17, 08:23
    Za wczesnie. Idz z nia do endokrynologa.
  • 28.07.17, 13:37
    Witam,
    również uważam, że warto skonsultować się u endokrynologa dziecięcego. Czy córeczka ma inne objawy, jak owłosienie pod pachami, w okolicy nadłonowej, bóle głowy, przyspieszone tempo wzrastania? Lekarz zleci odpowiednie badania w tym hormonalne, przed wizytą można już zrobić dziewczynce usg narządu rodnego przez powłoki brzucha. Niekiedy u dziewczynek występuje tzw. thelarche praecox, czyli przedwczesne izolowane powiększenie gruczołów piersiowych, które jest łagodnym objawem i nie wymaga leczenia. Opisana przypadłość może wynikać z nadwrażliwości tkanki gruczołów piersiowych na hormony w tym estradiol.
    Pozdrawiam serdecznie
  • 28.07.17, 22:49
    Odstaw drób!!!!
    Od kilku osób słyszałam, że to przez kurczaki faszerowane antybiotykami i hormonami
  • 29.07.17, 22:10
    Bardzo dziekuje za odpowiedz. Corka nie ma owlosnienia, ale rzeczywiscie bardzo duzo w tym roku urosla i ostatnio marudzila, ze boli ja glowa. Postaram sie jak najszybciej umowic do lekarza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.