Dodaj do ulubionych

Spanie na brzuszku

06.09.17, 11:21
Witam, moje 2.5 miesieczne dziecko od poczatku spi na brzuszku .Ma problemy z brzuszkiem i tylko w takiej pozycji spi najlepiej . Czy spanie na brzuszku nie wplywa zle na kregoslup itp?kiedys gdzies wyczytalam ze moze przyczyniac sie do wzmozonego napiecia miesniowego Czy to prowda ?bardzo prosze o odp Dziekuje
Edytor zaawansowany
  • 06.09.17, 12:27
    Na kręgosłup takie leżenie jest zdrowe. Obecnie odradza się kładzenie do spania na brzuchu, gdyż nieznacznie zwiększa to ryzyko śmierci łóżeczkowej z powodu bezdechu.

--
    Pomóż Jędrkowi pokonać raka
  • 07.09.17, 06:44
    Witam,
    przy spaniu na brzuszku raczej takiego ryzyka nie ma, ale od lat udowodniono, że ta pozycja nie jest bezpieczna w pierwszych miesiącach życia - może grozić uduszeniem - nie chcę, żeby zabrzmiało to jak straszenie, ale w Stanach od czasu wprowadzenia zaleceń, że niemowlę powinno spać na plecach znacznie spadła liczba przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej,
    pozdrawiam serdecznie
  • 07.09.17, 13:20
    Dziekuje bardzo za odp ,rowniez pozdrawiam
  • 21.09.17, 13:58
    Nagła śmierć łóżeczkowa nie mam nic wspólnego z uduszeniem się.
    Dziecko nie powinno mieć poduszki i nie powinno spać na miękkim materacu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.