Dodaj do ulubionych

jak odchudzic 4 latke

21.09.17, 17:39
Dziewczyny, córa po bilansie, 4 lata i 1 mc, 104 cm i 19 kg. Urodziła się z wagą 4080,zawsze była duża,rozm buta 28, glowa duża :-) na centylach 50 wzrost i 90 waga, wg ped nadwaga :-( nasz jadłospis wygląda tak: pobudka 6h30-7h raczej bez sniadania,te je w przedszkolu ,potem obiad i podwieczorek- przedszkolne, dom kolo 16 h i jakas przekąska,czasem słodycz, owoce itd, koło 19 kolacja i spac,nie je fastfoodow, czasem pizza ale to zadko i malo ,lubi sok jabłkowy,może od tego tyje? Jak ja odchudzic? Zrezygnujemy z soku na rzecz więcej wody, jakieś inne rady jeszcze? Wikt przedszkolny to raczej zadne frykasy, a dziecko duże :-)

--
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvclb1x9dzmepl.png
Edytor zaawansowany
  • 21.09.17, 19:07
    A jak spędza czas wolny? Chodzicie na jakieś zajęcia sportowe? Basen? Czy kanapa i telewizor?
  • 21.09.17, 19:08
    Nie odchudzaj na własną rękę. Polecam udać się do dietetyka
  • 21.09.17, 21:55
    A czy ona wygląda grubo? Może ma grube kości? Piszesz o dużej głowie. Głowa waży sporo. Mój syn przy wzroście 106 waży 17 i jest patyczakiem... To tylko 2 kg i 2 cm różnicy. A mój ma malutką głowę i bardzo drobne kości.
  • 22.09.17, 06:29
    No ma brzuszek :-) ale wygląda na duża, ma miec jako dorosła ponad 176 cm- wg endokrynologa.Jej starsza siostra ma 7 lat 20 kg i 112 cm więc wzrostowo się doganiaja i widać roznice, starsza chudzina a młodsza widać :-). Nie chcę żeby miała w przyszłości problemy, dzieciecy tluszczyk zostanie na zawsze...itd.

--
  • 22.09.17, 11:01
    Hmmmm... Moja córka ma 5 lat i ma 110/111 cm i waży niespełna 17 kg i jest b. szczupła, ale nie jakaś strasznie chuda. Ogólnie budowy jest drobnej, w zasadzie charakteryzuje się brakiem pupy i b. chudymi kończynami. Rok temu miała ok. 104 cm i ważyła nieco poniżej 15 kg. Trudno mi jest sobie ją wyobrazić o wadze 19 kg przy tym wzroście. No i jednak w tym wieku 2 kg to dużo.
  • 22.09.17, 11:19
    stopa 30, rok temu 28, ale głowa mała :D
  • 22.09.17, 11:37
    "Ogólnie budowy jest drobnej, ale głowa mała"

No i to jest różnica, naprawdę wielka różnica. Dziecko o grubszych kościach, silniejszych mięśniach, dużej głowie, będzie ważyło zupełnie inaczej.
  • 27.09.17, 09:27
    Po pierwsze lekarze nie zawsze mają w 100% rację bo trzeba spojrzeć na córkę całościowo. Jedyne co przemawia za racją pediatry to fakt, że jest duża różnica pomiędzy centylami. Może warto byłoby zasięgnąć rady endokrynologa? Albo innego specjalisty w zakresie żywienia i hormonów. Ocenią na ile twoje dziecko ma to w genach i trzeba wprowadzić dietę a na ile to jakiś problem zdrowotny np. z tarczycą. Trzeba ocenić BMI. No i idź ewentualnie do innego pediatry. Moja 3latka jest na 75 centylu - przed centylem wagowo a ponad centylem wzrostowo. Generalnie nie jest grube dziecko - po prostu ma normalną budowę. Je straszne ilości jedzenia ale ma dużo ruchu. Dziecko ma zmienne apetyty i czasami potrafi nic nie jeść. Z własnych doświadczeń mogę doradzić wprowadzenia innych nawyków rodzinnych. Musicie wszyscy robić to samo a nie inna dieta dla dziecka a inna dla pozostałych. Wprowadź warzywa jako przekąskę. W sobotę rano zawsze stawiam na szafce RTV talerzy z pokrojonymi warzywami np. kalarepką, papryką czy marchewką. Każdy z nas to podjada. Dziecko się uczy i jak chce coś przekąsić to chwyta za warzywa. Soki jak się da zamieniłabym na kompoty ze stewią bo zapewne z przerzuceniem na wodę może być problemu u 4 latka. Kup jakąś czaderską butelkę - my mamy ze słomką z tych takich teraz modnych - i moja odkąd są te butelki wypija 2-4 dziennie (do litra wody). I co najważniejsze postaraj się wprowadzić śniadanie w domu np. mleko z chrupkami (ale najlepiej własnej roboty), kanapka. Moja z rana ma bunty i czasami kończy się na bananie. Ale mamy czas do szkoły podstawowej nauczyć dzieci jeść pierwsze śniadania. Potem nie wiadomo czy będą jeść cokolwiek w szkole. Tak czy siak nie panikuj :) To jeszcze nie tragedia.
  • 28.09.17, 11:16
    Witam,
    a czy badania były zlecane, np. hormony tarczycy? lipidogram? też jestem zdania, że dziecko lepiej oceniać (i ew. odchudzać) pod okiem specjalisty,
    pozdrawiam serdecznie
  • 28.09.17, 14:32
    Może po prostu taka ma być? Zamiana soku na wodę to dobre posunięcie, ale uważam, że bez wyraźnego zalecenia specjalisty jedzenia nie wolno dziecku ograniczać. Moje dziecko (córka) ma 3 lata i osiem miesięcy. Waży ponad 20 kg, rozmiar buta 29. Słodyczy je mało, głównie gorzka czekolada i owoce. Jest duża i widziałabym w tym raczej czynnik genetyczny (mój brat jest wysoki, ok 190 cm, z kolei ja sama w dzieciństwie miałam takie same pulchne nóżki jak ona :] ).
    Ewentualnie ogranicz jeszcze cukier i glutaminian sodu (jeżeli używasz w domu maggi i kostek rosołowych, to lepiej zaprzestań). W przedszkolu oczywiście nie ma się co łudzić, że dziecko dostaje zupkę bez vegety. Zwróciłabym jeszcze uwagę na aromaty zawarte w żywności przetworzonej - oczywiście nikt tego głośno nie mówi, ale one mają za zadanie zaostrzać apetyt i napędzać konsumpcję. A co za tym idzie, zwiększać przyrosty masy ciała. Aromat waniliowy, truskawkowy, czekoladowy etc. wykorzystuje się... w specjalistycznych paszach dla prosiąt. Naprawdę!
  • 29.09.17, 19:00
    Schować czipsy chrupki i inne dziadostwo. Internet ograniczyć, bo obwisły zad będzie miało w kształcie siedzenia fotela.
    Gdy widzę warcholstwo w kinie z wielką torbą prażonej kukurydzy i słyszę mlaskaczy chrumćkaczy i innych super normalnych bachorów, to żałuję że przy sobie nie mam koziej nogi z sześcioma rzemykami aby skroić zady warcholskim rodzicom.
    Kino służy do oglądania...........a zabawę w mazania się sosem pomidorowym i rzucaniu w kinomanów frytkami i czipsami jako zabawę małym gnojom, trzeba sugerować jako zabawę w domu.
  • 29.09.17, 20:08
    Nie je chipsów i chrupek,kina nie lubi więc tu akurat pudło,uwielbia owoce i mięso, 4 latka nie buszuje w internecie :-) ma mieć ponad 176 wzrostu jako dorosła i bedzie najwyższa w rodzinie- wg endokrynologa jest duża

--
  • 30.09.17, 09:57
    Jakimi badaniami ten przewidywany wzrost stwierdzono?
  • 02.10.17, 14:40
    A to komentarz na temat? Nie sądzę
  • 29.09.17, 20:23
    A moje dziecko w kinie je popcorn. w domu słodycze - nie je duzo ale raz dziennie po posiłku cos małego, czesto gorzką czekoladę. Za to ma bardzo duzo ruchu, basen, rower, teraz rolki, zimą narty i łyżwy. Potrafi bez problemu przejsc 5 km na spacerze (ma 5 lat). Jest na 15 centylu wagowym i 50 wzrostowym. U dzieci wazny jest ruch.
  • 30.09.17, 09:59
    Chyba masz jakas obsesje na punkcie kina...moze przestan chodzic do multipleksow.
  • 29.09.17, 20:21
    Ja bym jedzenia nie ruszała. Chyba ze ograniczyc soki i słodycze (ale nie do zera...). Ja bym zwiekszyła ruch. Moze na basen sie zapiszcie. Jest jeszcze ciepło: rower. Moja córa jezdzi na 2 kółkach od 3 roku zycia. Nie zakłądalismy kólek bocznych, troche sie nabiegalismy za nia przez 4 dni ale teraz ma 5,5 i smiga jak torpeda. Dziecka nie powinno sie odchudzać, za to zbilansować mu ilosc kalorii spozywanych i wypalanych. Dodam ze moja córa je w domu sniadanie ( w przedszkolu jej nie podchodzi), w przedszkolu obiad, podiwczorek. Poniewaz maz je obiad po powrocie z pracy córka je ciepły posiłek koło 17, potem jakis owoc i kolo 19 lekka kolacja. Je słodycze. Tylko ze bardzo duzo sie rusza. Potrafi spokojnie przejsc 4-5 km na spacerze. Ruch i tyle
  • 16.10.17, 12:22
    to zależy też od metabolizmu. Oczywiście ruch jest wskazany, ale w połączeniu z dietą.
  • 30.09.17, 08:14
    U mojego dziecka było podobnie. Od 6 tygodni nie pije już żadnych soków, tylko samą wodę. Zeszczuplał, aż miło :)
  • 12.10.17, 18:33
    Popytalam w przedszkolu je raczej mało, zmierzylam głowa 52 obwód,klatka 54, odstawiamy soki ,więcej ruchu o zobaczymy co dalej.

--
  • 16.10.17, 12:21
    Odstawić słodycze i soki. Do picia tylko woda. Myślę, że warto porozmawiać też z paniami w przedszkolu, żeby nie zmuszały jej do jedzenia. Zrezygnowałabym też z podwieczorku. Może zjeść jabłko, jeśli się skraży, że jest głodna.
  • 18.10.17, 01:05
    I trochę ruchu :)

--
    Odszkodowanie za błąd lekarski
    Błąd medyczny
    Odszkodowania za błędy medyczne
    Niedotlenienie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.