Dodaj do ulubionych

Problem z brzuszkiem i robienie "mostka"

07.10.17, 13:56
Witam serdecznie ,Mam kilka pytan i bylabym wdzieczna za odp
1)Czy 3 .5 miesieczne niemowle ktore ma problem z brzuszkiem (gazy,wzdecia)moze przez to nie lubic CZASAMI na nim lezec badz nie lubi gdy sie masuje mu brzuszek?
2)Czy unoszenie pupy lezac na plecach (robienie cos w rodzaju mostka)to w tym wieku cos normalnego ?dziecko unosi tak pupe nie zawsze ale zdarza mu sie ze robi to nawet jak go trzymam .Czy to moze byc reakcja na jakis dyskomfort?dodam tezze jego plecy nie przylegaja calkowicie do podloza .
Bylabym wdzieczna za odp .Dziekuje
Edytor zaawansowany
  • 07.10.17, 19:43
    Czy widział dziecko neurolog dziecięcy lub czy sygnalizowałaś problem pediatrze dziecka?
  • 07.10.17, 20:02
    Mieszkam za granica a tu niestety nie ma pediatrow a dla lekarzy rodzinnych wszystko jest w porzadku .Moje dziecko ma napiete miesnie szyi (tak mowi fizjoterapeutka)w tym momencie jest w trakcie wegierskiej metody deveny .Fizjoterapeutka mowi ze jest poprawa.Jednak martwia mnie te mostki .Dooiero nie dawno je zauwazylam .Z moich obserwacji moge powiedziec ze wydaje mi sie ze to przez to conja drazni.Najczesciej wlasnie gdy jest zla je robi .
  • 07.10.17, 20:34
    Czy dziecko wygina się na kształt litery C? A czy gdy leży na brzuszku, to czy miednica ładnie przylega do podłoża?
  • 08.10.17, 11:11
    Tak jak lezy na brzuszku to jest ok.Ogolnie swietnie sobie radzi na brzuszku ,wiekszosc czasu lubi na nim byc tylko czasami placze i wyglada tak jakby co go w tym czasie draznilo
  • 08.10.17, 11:13
    Czasami w jedna strone wygina sie w litere c ale to wtedy gdy cos zauwazy za glowa/z tylu
  • 08.10.17, 14:58
    Witam,
    dobrze, że dziecko jest pod opieką fizjoterapeuty, nadmierne wyginanie wymaga korekcji. W tym wieku jednak "delikatne" mostkowanie jest normą - dziecko przygotowuje się do obracania. Co do problemów brzuszkowych to może łyka dużo powietrza przy karmieniu, albo ma nietolerancję pokarmową? Czy jest coś co przynosi dziecku poprawę?
    Pozdrawiam serdecznie
  • 08.10.17, 17:44
    Witam,dziekuje za odp .Pani Ewo a czy jest mozliwe ze gdy boli go brzuszek moze on wtedy nie lubic gdy sie go dotyka badz na nim lezec?mysle ze problemem moze byc nadmiar pokarmu przez co maly lyka za duzo powietrza .Probowalam karmic go pod gorke ale nie wiele to pomaga .Czesto placze gdy puszcza gazy .Zastanawia mnie czemu tak kest?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.