Dodaj do ulubionych

chwilowe bóle brzucha u 6 latka

09.10.17, 10:41
Witam, problem dotyczy syna który skarży się na chwilowe bóle brzucha od około pół roku.
Bóle nie są bardzo mocne i trwają nie dłużej jak minutę. Nie ma przy tym mdłości.
Syn nie jest niejadkiem wręcz przeciwnie. Oddaje bardzo dużo gazów. Szukam przyczyny na własną rękę ponieważ kiedy zgłosiłam się do lekarza ten stwierdził że bóle mogą świadczyć o początku kamicy nerkowej, nie zlecając przy tym żadnych badań.
Robiłam 3x usg brzucha.
1) wyszło słabo ponieważ było bardzo dużo gazów
2) wyszły wszystkie narządy ok a w okolocy wnęki śledziony 6mm ponoć druga śledziona.
3) trzecie usg było robione około 5 miesięcy po drugim i ta ponoć śledziona miała już 4 mm i radiolog stwierdził że to może był węzełek jednak.
Morfologia OK
pasożyty z kału brak
mocz ok

Wszystko robię na własną rękę prywatnie.
Gdzie szukać dalej przyczyny bóli? Pojawiają się one około 1 raz dziennie. Nie wiem czy ma to związek z jelitami, gazami czy samym żołądkiem.
Proszę o poradę.
Edytor zaawansowany
  • 10.10.17, 11:31
    ja bym się przyjrzała diecie - jeśli oddaje dużo gazów to może jest jakaś nierównowaga? je dużo słodyczy? jak z warzywami, owocami, błonnikiem? dostaje probiotyki?
  • 10.10.17, 12:44
    Tak, słodyczy je sporo chociaż staram się eliminować. Probiotyki mu daję od około 2 tygodni. Owoce mu blenduje i pije je w postaci smufi. Z warzywami jest ciut gorzej.
    Staram się ograniczyć nabiał bo może jakaś alergia pokarmowa?
    Obserwuję do końca przyszłego tygodnia eliminując całkowicie słodycze i z całym pakietem badań wybiorę się do gastrologa jeśli będzie bez zmian.
    Dodam że nie pije wcale soków. Od malutkiego dawałam mu wodę i nawet nie lubi słodkiego picia.
  • 13.10.17, 20:06
    A jak kwestia wypróżnień? regularnie czy raczej zaparcie albo przeciwnie biegunki? Nadmierne zagazowanie może powodować bóle brzucha. A jak syn toleruje mleko? Dolegliwości nie nasilają się po nim?
    pozdrawiam serdecznie
  • 16.10.17, 08:27
    Dziękuję za odzew/
    Sprawa wypróżnień to tak że robi co 2 dni. Czasem ma dzień że robi luźno a czasem przeciwnie. Co do mleka to nawet gdy ograniczyłam mu nabiał to bóle też się pojawiałay.
    W piątek go nie bolało nic, sobota również spokojnie i wczoraj wieczorem znowu sygnalizował że brzuch zabolał. Oczywiście czas trwania nie więcej jak 30 sekund.
    Zapytałam go w którym miejscu. Jakby podzielić brzuch na 4 częsci to wskazał górną jego lewą stronę.
    Zapisałam synka do gastrologa na 23 października. Mam nadzieję że wskaże przyczynę.

Może któraś z mam miała podobną sytuację?
  • 23.10.17, 08:58
    Byliśmy w piątek u gastrologa. Pani doktor powiedziała że możliwe że ma zakłócona perslaktykę jelit. Dostaliśmy debridat zawiesinę i skierowanie na badanie kału pod kątem H.Pyroli. Kontrola za 4 tygodnie.
    Sama już nie wiem co myśleć. Wczoraj takie bóle łapały go chyba z 5 razy. Dziś rano też mówi że go boli, po minucie że już nie i za 10 minut że znowu.
  • 25.10.17, 09:08
    Po jakim czasie DEBRIDAT powinien zacząć działać? Bo póki co nie działa a wręcz przeciwnie. Bóle występują częsciej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.