Dodaj do ulubionych

CRP 287 fatalne inne wyniki

14.10.17, 19:35
Witam, córka(7lat) dwa tyg temu chorowała na gardło miała gorączki, wybrała antybiotyk (ceclor 375mg 75ml zawiesina) i było lepiej, wtedy miała tylko leukocyty sprawdzane i prawie 20 we krwi. Stan się poprawił wróciła do szkoły. Nie minął tydzień i znowu skoczyła temperatura, poszłam do innego lekarza zlecił badania crp, ob, morfologie z rozmazem, mocz kreatyninę. Uspokoił, że to znowu gardło. W międzyczasie zezwolił nam wyjechać na weekend, w drodze córka czuła się już źle słaba, rozdrażniona, gorączki i straszny ból gardła. Zadzwoniłam do niego o wyniki i kazał do najlblizszego szpitala lecieć bo mamy bardzo zle wyniki. CrP 287, OB 40 neutrocyty podwyższone grubo 86,5%, leukocyty24 bardzo niskie limfocyty 3 % w rozmazie, pałeczki 19% w rozmazie. Jesteśmy obecnie w szpitalu rtg płuc ok. Twierdzi lekarz, że to jednak od gardła takie wyniki. I teraz pytanie czy faktycznie takie gardło może to spowodować? Stan córki ogólnie kiepski nadal lekko gorączka wygrywa, praktycznie nie je i mało pije jest nawadniana. Czy to może zakażenie bakteriami we krwi? Czy mogę się nie martwić, że to np. Białaczka? CRP wskazuje na zakażenie bakteriami prawda.?
Edytor zaawansowany
  • 14.10.17, 21:47
    moja corka miala crp 550 i był to stan zapalny od moczu,,nie martw sie u nas antybiotyk o szerokim spektrum dal rade ale nie bylo łatwo ,,crp to stan zapalny nie bialaczka,,,trzymam kciuki bedzie dobrze
  • 16.10.17, 12:36
    Tak, takie wyniki mogą być przy infekcji bakteryjnej np. zapaleniu gardła,
    pozdrawiam serdecznie
  • 16.10.17, 19:19
    Dziękuję jest znaczna poprawa samopoczucia 🙂 w wynikach tez sie poprawia.
  • 16.10.17, 19:21
    Choć nic nie wyrosło z wymazu gardła, ale mówili że nie zawsze wyrasta.
  • 16.10.17, 23:54
    CRP 300 miał syn przy zapaleniu ucha, ale nie jakimś mocnym gdy zszedł ból zachowywał się i był aktywny jak zdrowe dziecko, na IP nie bardzo chcieli nas przyjąć bo dziecko wyglądało na zdrowe. Dopiero po zrobieniu swoich wyników (CRP wyszło już 200 po 12 kolejnych godzinach, od 2 dni syn brał antybiotyk), przyjęto nas na oddział na 3 dni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.