Dodaj do ulubionych

Trzylatka drapie się po siusi

27.12.17, 13:16
Pani doktor córka w nocy ma jeszcze pampersa. W dzień lata lata w majtkach i robi na toaletę. Na początku było to sporadycznie ale teraz już permanentne. Córka non stop praktycznie drapie się w siske. Niedawno robiliśmy terapię antyowsikowa, więc na pewno robaków nie ma. Antybiotyków też nie brała. Ale zastanawiam się czy nie ma jakiejś grzybicy lub innej infekcji. Jutro chcę oddać prywatnie mocz aby mieć pewność, że z moczem jest wszystko ok. Przez to drapanie cały czas siska jest czerwona. Staram się wietrzyć i smarować Bepanthem.
Co zrobić? Udać się do pediatry? Ginekologa (3latka?!)? Czy badanie moczu jest wystarczające? Na początku myślałam, że to ciekawość ciała ale wiem już, że tak nie jest. Proszę o poradę
Edytor zaawansowany
  • 27.12.17, 22:48
    Do alergologa idź.
  • 28.12.17, 22:03
    Czemu? Zaintrygowałes mnie
  • 29.12.17, 00:37
    B zaczerwienienia, swędzenie i pieczenie narządów płciowych to bardzo częsta przypadłość małych alergiczek.
  • 28.12.17, 22:26
    Badanie ogólne moczu (A01)

Barwa żółta (słomkowa do żółtej)
    Przejrzystość niezupełna (zupełna)
    Odczyn pH 5,0 (5,0 — 7,0)
    Ciężar właściwy 1,015 (1,005 — 1,025)
    Białko nieobecne (nieobecne <15 mg/dl)
    Glukoza nieobecna (nieobecna)
    Urobilinogen w normie (w normie (<1 mg/dl))
    Bilirubina nieobecna (<0,2 mg/dl)
    Ciała ketonowe nieobecne (<5 mg/dl)
    Erytrocyty obecne (ujemny < 10/µl)
    Azotyny nieobecne (nieobecne)
    Leukocyty nieobecne (nieobecne <10 / µL)

Mikroskopowy osad moczu (A19)

Nabłonki płaskie nieliczne w.p.w. (pojedyncze)
    Leukocyty 0-2 w.p.w. (0 - 3 wpw)
    Erytrocyty świeże 1-3 w.p.w. (0 - 2 wpw)
    Erytrocyty wyługowane 0-2 w.p.w. (0 - 2 wpw)
    Bakterie pojedyncze w.p.w. (nieobecne)
    Pasma śluzu pojedyncze w.p.w. (nieobecne)

Pani doktor to dzisiejsze badania moczu. Wykonane są nie w Diagnostyce a w ALab - normy w nawiasach. Te erytrocyty w takiej ilości jak w tym badaniu przewijają się także w poprzednim badaniu. PH było tylko wyższe. Pan pediatra umówiony jest dopiero na 03.01.2018 r.
  • 29.12.17, 09:53
    wynik badania moczu w normie :-)
  • 29.12.17, 09:52
    Witam,
    jak najbardziej można udać się do ginekologa dziecięcego - może pobrać wymaz, żeby sprawdzić czy chociażby nie ma infekcji drożdżakowej,
    pozdrawiam serdecznie
    ps. czy terapia na owsiki była powtarzana po 2 tyg? czy wszyscy domownicy przeszli podwójną kurację?
  • 02.01.18, 14:46
    Terapia była przeprowadzona po 3 tygodniach. W pierwszej turze przeszliśmy wszyscy. Po 3 tygodniach tylko córka. Na pewno to coś z drożdżami lub grzybami. Smaruję od kilku dni Clotrimazolem i jest o niebo lepiej. Jutro Pan Pediatra ;) Zobaczę czy pozostaniemy na tym czy odeśle nas do ginekologa. Z okresu dzieciństwa pamiętam taką wizytę jako traumę i do tej pory niestety ją pamiętam tj. pobieranie wymazu. Wiem, że przez 35 lat dużo się zmieniło ale jak się da wolałabym oszczędzić takich przeżyć swojej córce. I tak 3 operacje w 3 latach życia to za dużo jak na jedno dziecko ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.