Dodaj do ulubionych

zadrapanie przez psa

07.02.18, 18:40
Sytuacja taka oto: wczoraj dziecko wyciągnęło rękę w grubej rękawiczce do psa pod sklepem. Niestety, nie pomyślałam żeby poczekać na właściciela i teraz psa na pewno nie znajdziemy. Po powrocie do domu odkryłam małe otarcia z malutkim naruszeniem naskórka, może 1 mm średnicy. W sumie nie wiem czy pies może zrobić takie ślady...
Zaliczyliśmy poradnię chorób zakaźnych, która ma szczepionki na wściekliznę - lekarz (wydawał mi się sensowny) powiedział, że sytuacja nie wymaga podania szczepionki, dał nam to potwierdzone na piśmie. Powiedział, że na naszym terenie nie było przypadku wścieklizny od wielu, wielu lat, że pies zarażający wścieklizną na pewno zachowywałby się agresywnie (ten był raczej wystraszony), atakowałby na oślep właściciela i przechodniów. Ogólnie rzecz biorąc, wg niego zagrożenia nie ma. No i szczepionki nie podaliśmy. A ja teraz siedzę i myślę, czy ja dobrze zrobiłam?
Edytor zaawansowany
  • agnes-9999 07.02.18, 18:45
    Zapomniałam dodać, dziecko 2,5 roku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.