Dodaj do ulubionych

ból karku po wycięciu trzeciego migdała (8 lat)

13.04.18, 21:25

Witam, 8 dni temu mój 8 -mioletni syn przeszedł zabieg wycięcia trzeciego migdała i zmniejszenia obu migdałków podniebiennych pod pełną narkozą. Zabieg przeszedł pomyślnie, po zabiegu dziecko bardzo szybko oprzytomniało z narkozy, zwymiotował raz ale już po 5h jak mieliśmy wychodzić do domu, tuż po zdjęciu wenflona. Przez pierwsze 7 dni dostawał Augmentin 2 razy dziennie po 5ml, rutinacee i tabletki przeciw krwotokowi, które nadal bierze. Na kontroli lekarz powiedział ze wszystko ok. Leki przeciwbólowe są odstawione ale 2 dni temu pojawił się ból karku a właściwie ból w zagłębieniu, z tyłu głowy, jakby na linii uszu. Syn chodzi z głową jakby schowaną w ramiona, jak chce coś zobaczyć z boku zauważyłam że oczy kierują się ku bokowi ale także delikatnie przekręca się całym ciałem na bok tylko lekko skręcając głowę. Twierdzi, że jak tak trzyma głowe to go nie boli, ból pojawia się jak odchyla głowe do tylu. lekarz tłumaczył to tym, że trzeci migdał usytuowany jest w takim mscu ze jego usunięcie (rana) może powodować ból z tyłu głowy. Powinno przejść. Przedwczoraj na kontroli tym mnie uspokoił. A dziś pojawił się u mnie niepokój, ze może coś ma uszkodzone w czasie zabiegu, że tak mu zostanie...itd. nie zapytałam jak mu pomóc, może czymś smarować, może owinąć... dziś podałam nurofen wieczorem. Mój syn ma 8lat ale jest z tych, którzy raczej się nie skarża, podałam bo widzę jak się zachowuje z tą głową, twierdzi, że tak ją trzyma z powodu bólu.
Proszę o opinię lekarza na ten temat. Czy to rzeczywiście normalne i jak długo może to potrwać? Jak pomóc synowi, ewentualnie czym smarować itp. Leki przeciwbólowe wolałabym powoli odstawiać tym bardziej że gardło już nie boli (tylko trochę przy przełykaniu)?
Bardzo proszę o odpowiedź.Dziękuję.

Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.