Dodaj do ulubionych

ospa u dziecka z obniżonymi immunoglobulinami IgG

18.04.18, 17:41
Witam, mam spory problem z synkiem, dwulatkiem, który miał kontakt z osobą, która zachorowała na ospę. Problem polega na tym, że dziecko ma obniżone IgG (3.9 przy normie od 4.6) oraz czasami IgA (waha się w okolicach dolnej granicy, raz tycio nad, raz trochę poniżej). Dziecko nie jest jeszcze objęte opieką specjalistyczną - czekamy na diagnostykę w szpitalu, a pediatra nie widzi problemu. Oczekiwanie na ospę jest dla nas bardzo nerwowe, nie wiemy bowiem, co z dzieckiem zrobić - czy obserwować czy też udać się do szpitala w razie choroby? Jakie mogą być objawy niepokojące przy ospie? Jak wzmocnić synka przed infekcją?
Dodam, że pomimo obniżonych przeciwciał synek nie choruje - dotąd miał 5 infekcji w życiu w przebiegu z temperaturą, nie był leczony antybiotykiem, ostatnio rodzinnie przechorowaliśmy grypę, synek najłagodniej, pomimo braku immunoglobulin. Do wykrycia obniżonych immunoglobulin (czyli niemal dwa lata) normalnie też funkcjonowaliśmy - starszak chodził do przedszkola, basen, wycieczki itp. Czy możliwy jest niedobór odporności przebiegający bez objawów?
Obserwuj wątek
      • joasiura Re: ospa u dziecka z obniżonymi immunoglobulinami 19.04.18, 17:11
        Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź. Receptę na acylowir mam już w domu. Mam jednak dwa pytania związane z immunoglobulinami: za co w zasadzie są odpowiedzialne immunoglobuliny IgG, bo niestety pomimo wizyt w poradni nikt nam tego nie wyjaśnił dokładnie i z czym wiąże się niedobór dokładnie tych przeciwciał oraz czy możliwe jest czasowe obniżenie immunoglobulin (synek miał badanie przesiewowe w Rabce robione, po 10 dniach zmagania z zapaleniem płuc spowodowanym ciałem obcym w oskrzelach, podawania przez dwa dni dożylnie dexawenu oraz sterydów wziewnych). Przyznam, że mam nadzieję, że to obniżenie przeciwciał może być przejściowe, a czekanie na diagnostykę jest bardzo nerwowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka