Dodaj do ulubionych

Drożny nos i wydzielina w gardle - do Pani Doktor

22.06.18, 12:46
Dzień dobry,

Moja 5 letnia córka bardzo często ma katary głębokie, nie wypływające nosem, gęste żółte lub nawet zielone. Nie da rady ich wydmuchać, można tylko odciągać katarkiem + robić inhalacje na rozgrzeszenie tej wydzieliny. Ma tak przez cała zimę (a właściwie od jesieni do wiosny). Latem jest już raczej Ok.

Ale np teraz nos ma całkowicie drożny, oddycha normalnie, nie może nic wydmuchać, nawet jak próbujemy odciągnąć katarkiem to nic kompletnie nie wychodzi. Ale za to cały czas gęsta żółtawa wydzielina spływa jej gardłem. Czasami przez to ma chrypkę lub kaszle (kaszel mokry). Po tym właśnie poznaję, że coś jej spływa, zaglądam wtedy z latarką do gardła i wyraźnie widać tą wydzielinę. Każę jej wtedy popić. Jak pozbędzie się wydzieliny jest przez jakiś czas Ok.

Co robić, jak pomóc córce? Na codzień bierze Aerius oraz rano jak ma czasami zatkany nosek psikam Metminem (ale to tylko jak słychać że jest blokada i opuchnięta śluzówka). Jak możemy pozbyć się tej spływającej wydzieliny? Boję się, żeby nie zeszło to na oskrzela (już tak raz mieliśmy).
Obserwuj wątek
    • rulsanka Re: Drożny nos i wydzielina w gardle - do Pani Do 22.06.18, 21:07
      Spróbuj odstawić mleko. Ja miałam tego typu problem + przewlekłe zapalenie zatok, przez kilka lat. Odstawienie mleka dało trwały efekt.
      Mój młodszy syn, bardzo zdrowe dziecko, w tym roku w przedszkolu (kolejny rok, po 2 latach zdrowych) miał przez kilka miesięcy katar. Odstawiliśmy mleko, katar się skończył...
      U dziecka w tym wieku zamiast katarku zastosowałabym butelkę do płukania zatok, typu sinus rinse lub fix sin.

--
      Pomoc dla Zuzi
      • trocherozumu Re: Drożny nos i wydzielina w gardle - do Pani Do 23.06.18, 09:02
        Z odstawieniem mleka raczej będzie problem, bo córka zawsze pije przed snem. Mleko pije cały czas natomiast w katarze są przerwy np. teraz był miesiąc przerwy od kataru. Teraz kataru jako kataru też nie ma (nos czyściutki), ale za to wydzielina spływa gardłem (pewnie z zatok). Sinus Rinse mamy, mamy też dwie nieudane próby za sobą. W pewnym momencie płyn dostaje jej się do gardła i wówczas następuje panika. Zresztą nie wiem czy Sinus Rinse jej tam wszystko wypłucze, bo przy tych próbach nic poza płynem nie wypływało. :( Dlatego też nadam używamy katarek w przypadku kataru, którego wydmuchać nie idzie...
        • rulsanka Re: Drożny nos i wydzielina w gardle - do Pani Do 23.06.18, 11:37
          To, że czasem kataru nie ma, nie wyklucza alergii na mleko. Bo mogą dochodzić inne czynniki, infekcje, inne alergeny. Niestety nie ma innego sposobu na sprawdzenie, czy mleko jest przyczyną, niż zrezygnowanie z niego na jakiś czas (miesiąc powinien dać jakiś pogląd). To już duże dziecko, można wiele wytłumaczyć.
          U syna udawało się wypłukać wydzielinę spływającą po gardle, ale on umiał świadomie wciągnąć płyn do gardła i wypluć.

--
          Pomoc dla Zuzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka