Dodaj do ulubionych

Przewlekły ból brzucha i 4 latki

07.01.19, 15:19
Córka skarży się na ból brzucha od ok. 1,5 miesiąca, lekarka zleciła badania na obecność pasożytów, trzy próbki poszły, nic nie wykryto. 3 tygodnie podawania dobrego probiotyku też nie przyniosło rezultatów. Chodzi mi po głowie sprawdzenie czy jakiejś pokarmówki córka nie ma, znajoma straszyła celiakią. Małej wciąż ciemieniucha wraca, co już jest sygnałem z organizmu niepokojącym. Jak zabrać się do badań w kierunku alergii pokarmowych ? Gastrolog na początek, czy alergolog? Bardzo proszę o podpowiedź jak zacząć badania.

--
Drobnostka, Mama Natki i Ali
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 07.01.19, 18:25
    Usg zrób. No i czy lamblie były badane?

--
    Pomoc dla Zuzi
  • drobnostka7 08.01.19, 09:26
    Same lamblie nie były sprawdzane,

--
  • rulsanka 08.01.19, 09:46
    U mnie starszak dokładnie w wieku twojej córki miał takie bóle. Było podejrzenie refluksu, bo na usg wyszedł skrócony odcinek wpustowy do żołądka (rozwojowe, czasem ciało rośnie nieco szybciej niż układ pokarmowy i pojawiają się dysproporcje). Brał gastrotuss, omeprazol. 2 miesiące bez spektakularnych efektów. Potem w badaniu wyszły lamblie, po leczeniu ból się skończył. I już się nie pojawił, a minęło wiele lat.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • drobnostka7 11.01.19, 10:31
    No właśnie pediatra nam te lamblie zaleciła sprawdzić. Przy pierwszej próbce wyszły Wam lamblie? Mamy więc plan na najbliższy czas - badanie na lamblie i USG trzeba zrobić.

--
  • rulsanka 11.01.19, 15:59
    Badałam w Felixie, tam się daje 3 próbki i to duże objętościowo.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • drobnostka7 15.01.19, 11:09
    i w której z tych próbek znaleziono lamblie?

--
  • rulsanka 15.01.19, 11:16
    Nie mam pojęcia.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • india-mia 07.01.19, 21:01
    1. gastroenterolog dziecięcy, bo wykluczy ew. schorzenia ze swojej strony
    2. pediatra alergolog
    3. dermatolog(?) (ciemieniucha)

Moje alergiczne dziecko jest pod opieką wielu specjalistów, każdy wnosi coś do jej procesu leczenia. Pani alergolog wszystkie uwagi zbiera, rozważa i ustala schemat postępowania

• ewa.misko-wasowska 15.01.19, 09:36
    Dzień dobry,
    należy sprawdzić jeszcze G. lamblia w kale, usg jamy brzusznej. Probiotyk należy podawać kilkanaście tygodni, żeby był efekt w przewlekłych bólach brzucha. Niepokojące objawy to towarzyszące biegunki, brak przyrostu masy ciała, stany podgorączkowe niezwiązane z infekcją, bóle brzucha wybudzające w nocy, lub przerywające np. zabawę, jakiekolwiek domieszki w kale (krwi, śluzu, ropy). Konsultację warto zacząć od gastrologa.
    Pozdrawiam serdecznie
  • drobnostka7 15.01.19, 11:16
    Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź. Żadnych z podanych objawów bardzo niepokojących, póki co, mała nie ma. Podawałam tylko jeden typ probiotyków, pediatra dopiero poradziła by różne szczepy bakterii w probiotykach podawać, podaje więc inne. Usg za chwilę będziemy robić, jednak z gastrologiem chciałam poczekać na wyniki badań kału i to usg. Dlaczego gastrolog pierwszy ?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.