Dodaj do ulubionych

Azs ??? -zmiany skórne u niemowlaka

26.03.19, 10:13

Proszę poradźcie coś
Syn ma 6 miesięcy. W wieku 3 miesięcy zaczęły mu wychodzić takie suche placki na klatce piersiowej. I zrobiły się później czerwone. Był karmiony mieszanie. Pediatra kazała odstawić mm i podać bebilon pepti. Pił go ok 3 tyg. Zmiany nie zeszły. Wróciliśmy co zwykłego bebilonu. W trakcie bebilonu pepti skończyłam karmić piersią. Syn miał ok 5 miesięcy. Stan skóry się pogarsza. Na klatce piersiowej te plamki zlały się w jedną wielką czerwona plamę. I wychodzą nowe. Wygląda to tak ze z takich malutkich chrostek robi się okrągła plamka. Ma też takie na policzkach. Na nóżkach ,pod kolanami, na brzuszku. Byliśmy u dermatologa stw. ze to azs. Mieliśmy maść z hydrokortyzonem ale ona pomogła tylko w czasie stosowania a po odstawieniu wszystko wrucilo. Wiadomo jak to po sterydzie. Nawilżam smaruje. Trochę te zmiany łagodnieja a za chwilę znów żywo czerwone. Robiłam kał na pasożyty. Nic nie wyszło. Juz sama nie wiem co to może być. Lekarze chyba zresztą też nie. Syn zaczął jeść warzywa owoce gdzieś w wieku 5 miesięcy. Nie wiem może to alergia. Myślę żeby jeszcze raz spróbować z bebilon em pepti.

www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/42022aac9b38dfb1
www.fotosik.pl/zdjecie/194c7c9e03908cbd
www.fotosik.pl/zdjecie/b75d5b45fcc740dd
Edytor zaawansowany
  • mummy 26.03.19, 12:35
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/01e6e67f7ded.jpg
  • india-mia 26.03.19, 15:48
    Alergolog dziecięcy i dobry dermatolog. Powrót do bebilonu pepti jest jak najbardziej wskazany. Mam dziecko z azs - najważniejsza jest pielęgnacja podstawowa, ale najpierw trzeba zaleczyć te zmiany (może wymaz?)
  • aga.aga22 26.03.19, 18:04
    Hej, to moze byc azs, ale rownie dobrze łzs, czyli lojotokowe zapalenie skory niemowlece, na tle alergicznym. Nam nie pomagaly tluste masci, pomogl Tanno hermal lotio, wysuszal te plamy, I dopiero po wysuszeniu I zlagodzeniu, nawilzalismy skore. Sterydy pomagaly na jakis czas.
  • rulsanka 26.03.19, 22:43
    Azs zaczyna się głównie w zgięciach kolanowych i łokciowych. Skoro największe zmiany są na klatce piersiowej i od tego miejsca się zaczęło to pierwszym podejrzanym jest proszek do prania, w drugiej kolejności płyn do kąpieli.
    Mój syn po Loveli miał na brzuchu i klatce sączącą skorupę. Na inne detergenty też reagował źle, a reakcja zawsze była po około 2-3 miesiącach.
    Zdecydowanie zmieniłabym środek do prania. U nas ostatecznie skończyło się na orzechach piorących.

--
    www.siepomaga.pl/nozka-julci
  • mummy 27.03.19, 08:35
    Też myślałam o zmianie proszku. Ja tez piorę w lovela.
    Ma początku myślałam że to alergia na bmk.
    Miał naderwane uszka, robił kupkę ze śluzem.

• mummy 27.03.19, 08:51
    Mąż jest mega alergikiem. Starszy syn tez ma alergię.
  • rulsanka 27.03.19, 13:11
    Kupkę ze śluzem, taki kisiel, uznaje się za normę. Czy były pasma białego śluzu, osobne od kupki?

Lovela to był koszmar. Reakcja po 3 miesiącach używania. W ciągu kilku dni dziecko w strupach. Wyprałam wszystko w innym proszku, po 3 tygodniach skóra była całkiem zdrowa. Po jakimś czasie znowu spróbowałam Loveli i znowu strupy, tym razem po kilku dniach. Tak więc to na pewno proszek.

A, i młody miał uczulenie na marchew. A młodszy na gluten. W obu przypadkach ja karmiąc piersią mogłam bez problemu jeść te produkty. Dzieci reagowały źle jedząc je osobiście. Obaj po kilku miesiącach rezygnacji z tych produktów, mogli je już jeść sami.
    W przypadku młodszego syna, gdy wychodziły jakiekolwiek plamki na skórze, wracałam do samej piersi na kilka dni. Potem produkty wprowadzałam na nowo. To był dobry sposób.

--
  • mummy 27.03.19, 13:54
    No właśnie też myślę że synie uczulony jest na marchew. Zauważyłam 2 razy jak zjadł marchew to kupy z dużą ilością śluzu i raz zdarzyło się że jak pierdnął to wyleciał sam śluz (przepraszam za opis).
  • rulsanka 27.03.19, 14:01
    Syn miał po marchwi uczulenie na policzku. Taki placek o wielkości pięciozłotowej monety. Najlepszy sposób, żeby sprawdzić, to zrezygnować z podejrzanego produktu. Poprawa zaczyna się po około tygodniu.

--
  • eowen 28.03.19, 11:42
    Miałam dokładnie tak jak ruslanka, tylko z innymi produktami. Ja mogłam jeść, córce w ciągu 15 min od zjedzenia małej ilości wychodziły plamy. I też dlatego długo było u nas kp.
    Do tego doszła nam alergia kontaktowa - przy bwl plamy wychodziły jej na skórze w tym miejscu, w którym miała kontakt z alergenem.
    Zmieniłam też proszek na białego jelenie.
    Przy pilnowaniu diety, nawet bez dodatkowych kosmetyków, wszystko zeszło w ciągu kilku tygodni. Natomiast sama alergia się długo utrzymywała, przeszła dopiero po kilku latach. Robiliśmy próby kontrolowane co 6 miesięcy.
  • ewa.misko-wasowska 01.04.19, 11:34
    Dzień dobry,
    również wzięłabym pod uwagę łojotokowe dziecięce zapalenie skóry, dermatolog może zalecić tzw. białą papkę lub tannohermal, sterydy stosujemy krótko (do 3 dni), ale efekt też jest krótkotrwały; zasięgnęłabym opinii drugiego dermatologa,
    pozdrawiam serdecznie
  • mummy 01.04.19, 16:39
    No właśnie tą białą papkę mieliśmy już od pediatry. Za bardzo nie pomogła. Troszkę tylko wyruszyła te zmiany.
  • mummy 02.04.19, 08:15
    A może to jakaś grzybica skóry??? Na początku miał też takie plamki luszczyca we włosach i na szyjce. Miał też dużą ciemieniuche, która po usunięciu wracała.
  • mummy 02.04.19, 08:50
    A i jeszcze pod pieluszką w okolicach pachwin ma takie okrągłe plamki.
  • mummy 02.04.19, 09:59
    Po smarowaniu i nawilżaniu wte plamki zaczęły blednąć w środku i robi się taka obwódka czerwona.
    Wizyte u dermatologa mamy za tydzień

s2.ifotos.pl/mini/201904020_qspppws.jpg
  • mummy 02.04.19, 10:05
    s2.ifotos.pl/mini/201904020_qspppws.jpg
  • mummy 02.04.19, 18:58
    naforum.zapodaj.net/f36788d7f05a.jpg.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.