Dodaj do ulubionych

Plamy kawa z mlekiem - u zdrowych dorosłych

29.04.19, 20:41
Witam,
Tonący brzytwy się chwyta, stąd moje pytanie..
Czy wśród nas są osoby dorosłe które same, lub których starsze już dzieci mają plamy kawa z mlekiem a są zdrowe ? W sensie nie mają chorób typu nf1?
Pytam, ponieważ mój 3 letni synek od urodzenia ma plamke kawa z mlekiem ok 1x2cm Plus druga którą pojawiła mu się w wieku może 1 roku ? Czyli 2 ma mocno widoczne. Plus ma takie mniej widoczne że 2.. trzeba się przypatrzec.. Boję się patrzeć na jego cialko żeby nie zobaczyć że coś przybyło :(
Dlatego pytam, może są tu rodzice zdrowych dzieci z plamami kawa z mlekiem.. z góry dziękuję za każdy odzew.
Edytor zaawansowany
  • ewa.misko-wasowska 07.05.19, 11:19
    Dzień dobry,
    do 10-15% zdrowej populacji ma plamy cafe au lait, należy oczywiście dziecko obserwować, jak zmian będzie >5 skonsultować się z neurologiem,
    pozdrawiam serdecznie
  • zmartwionamama83 14.05.19, 16:56
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
    Te % to ja znam.. Myślałam że może są mamy dużych lub dorosłych już dzieci, które mają plamy ( Ale więcej niż 1 sztuka ) i nie mają żadnej choroby... Ale chyba nikogo tu nie ma bo brak odzewu :(
  • zmartwionamama83 14.05.19, 17:04
    Pani Doktor, A jeszcze dopytam.. Czy w swojej praktyce lekarskiej spotykała się może Pani Doktor z takimi przypadkami gdzie plam kawa z mlekiem było więcej, tj. 2, 3 czy 4 ? I dziecko było zdrowe..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.