Dodaj do ulubionych

Ból głowy u prawie 7 latka

30.04.19, 21:31
Witam. Syn w wieku prawie 6 lat pierwszy raz zgłosił mi że boli go główka. Było to po przedszkolu po koncercie więc tłumaczyłam to sobie sporym hałasem. Wtedy przespał kilka godzin i było ok. Takie bóle od tamtego epizodu bez innych dolegliwości przytrafiały nam się średnio raz w miesiącu niekiedy częściej. Zaczęłam prowadzić dziennik obserwacji dziecka notowałam jak wyglądał dzień synka co robił jaka była pogoda ile spał itp z tymi notatkami poszłam do pediatry a on skierował nas do szpitala z podejrzeniem padaczki ponieważ każdy epizod bólowy wyglądał tak samo. Mieliśmy zrobiony tomograf z kontrastem który wyszedł prawidłowo i eeg które wykluczyło padaczke. Syna dalej boli głowa ale nie kładzie się już spać może dlatego że jest trochę starszy(prawie 7 lat) i inaczej radzi sobie z tym bólem? Zmieniła się też lokalizacja bólu i rodzaj tego bólu. Rok temu był to ból czubka głowy i bardzo osłabiał syna teraz często wskazuję punkt po lewej stronie czoła i ból trwa kilka sekund bądź minut ale za to pojawia się częściej w miesiącu. Jednak po tych krótkich bólach syn wraca szybko do zabawy. Wyniki były robione 6 miesięcy temu a ja się bardzo martwię. Czy ktoś rodziców ma podobny problem. Dodam że po weekendzie chce jeszcze umówić syna do neurologa.
Edytor zaawansowany
  • alpepe 02.05.19, 12:34
    co z ortopedą, wszystko, absolutnie wszystko jest w porządku?

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • ewa.misko-wasowska 07.05.19, 11:18
    Dzień dobry,
    być może to początek migrenowych bólów głowy, czy Pani lub tata chłopca macie podobne dolegliwości?
    Wskazana jak najbardziej ponowna konsultacja neurologiczna
    pozdrawiam serdecznie
  • tina33 07.05.19, 22:49
    Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o bóle głowy to zdarzają się u mnie z różnym nasileniem. Bywało nieraz tak że głowa bolała mnie codziennie na przykład przez tydzień a później miałam na długi czas spokój z bólami. Nasilenie ich też u mnie jest różne. Zazwyczaj pomaga tabletka z ibuprofenem ale jeżeli ból zdąży już się rozkręcić na dobre to niestety tabletka mi nie pomoże wtedy jedyny ratunek dla mnie to sen. Lokalizacja też jest różna. Przy dużym stresie zdarzył mi się potworny ból który zakończył się wymiotami. Niestety jestem osobą bardzo silnie przeżywającą różne trudne sytuację ale też te pozytywne. Syn odczuwa podobnie więc możliwe że skłonności do bólu głowy odziedziczył niestety po mnie. Pozdrawiam
  • niu13 12.05.19, 20:51
    To migreny. Mój syn miał identyczną historię z tymi bólami jak u Panstwa. Teraz syn ma 18 lat i czasem go boli jeszcze głowa, np. w stresie, ale nie są to już tak częste napady jak w dzieciństwie.
  • in-of-s 13.05.19, 10:37
    a ile u Was trwa ten ból głowy?
    U mnie 6-latek narzeka raz na 2-3 tygodnie na chwilowy ból, mówi: "mamo, zabolała mnie głowa" i po dosłownie chwili mówi, że już nie..

nie wiem, co to może być?
  • tina33 13.05.19, 18:21
    U nas jest podobnie. Czasem boli go po jednej stronie jakby w jednym punkcie tak przez chwilkę i przechodzi ale ostatnio bolała go cała głowa tak że musiał się przespać 2-3 godzinki i dopiero wtedy było ok.
  • in-of-s 13.05.19, 19:09
    A skąd podejrzenie padaczki? U nas to dosłownie sekundowe pobolewania, nic po nim nie widać, at tak przychodzi i komunikuje, że zabolało.. Nie wiem już co o tym myśleć.
  • tina33 13.05.19, 21:55
    Pediatra podejrzewał padaczkę bo każdy ból głowy wyglądał podobnie atak bólu-sen-wszystko wraca do normy. Padaczka może dawać bardzo subtelne objawy takie jak np kilkusekundowe zamyślenie, zawieszenie sie bez kontaktu z otoczeniem i nagle chory wraca do czynnosci sprzed ataku. Taki dał nam przykład nasz lekarz. Tak więc padaczka to nie zawsze piana drgawki i utrata przytomności. No a druga sprawa to taka że ataki padaczki wywołuje jakiś bodziec np pulsujące światło u nas ataki bólu głowy były przeważnie spowodowane hałasem poten przychodził sen jako element rozluźnienia ale u nas na szczęście badanie eeg wyszło prawidłowe więc przypuszczenia naszego lekarza sie nie potwierdziły.
  • niu13 13.05.19, 22:48
    U nas każdy pediatra i neurolog wskazywał od razu na migrenę, bo atak bólu przechodzący po śnie to niemal zawsze migrena
    Zapewne Wasz lekarz zasugerował się tym, że po ataku padaczki dziecko często zapada w sen.
    Nasze ataki bólowe trwały czasem do wielu godzin, czasem kończyły się wymiotami i dopiero potem nadchodził zbawienny sen, więc nie wiem, co mogą oznaczać chwilowe epizody bólowe
  • in-of-s 14.05.19, 11:50
    No właśnie... Tu jest moment, nigdy nie trwa długo ani po nim nie widać, że boli. Nie wiem czy to może być coś poważnego...
  • niu13 15.05.19, 00:12
    Poważnego raczej nie. Poważne rzeczy neurologiczne dają bardziej niepokojące objawy. Takie chwilowe bóle w okolicy czołowej obstawiałabym oczy albo zatoki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.