Dodaj do ulubionych

Po przeziębieniu - co zamiast Nasivinu

05.12.19, 13:59
Dzień dobry,
Synek 4 lata, ostatnio przechodził przeziębienie - katar. Od września katar tylko 2 razy, pomogły po prostu inhalacje, i codziennie w sezonie ma steryd donosowy. Na początku września w badaniu endoskopowym wyszło 60% przerostu trzeciego migdałka. Już miałam szukać zabiegu, ale w sumie od początku września miał tylko 2 krótkie katary, i co istotniejsze, brak zalegającego kataru po przeziębieniu). Tym razem jednak, przeziębienie się skończyło, a katar i zawalony nos ciągle jest. Steryd, nasivin, inupret nie pomagają. Ktoś ma jakiś pomysł, co pomoże obkurczyc śluzówkę w nosie bo mam wrażenie że to "zawalenie" noska to jest teraz rzecz wtórna.
Dziękuję
Obserwuj wątek
    • padme.a Re: Po przeziębieniu - co zamiast Nasivinu 05.12.19, 16:36
      Może narivent spróbuj?
      Chociaż wydaje mi się, że obrzęk jest wtórny do zawalenia nosa. Sama walczę juz trzeci tydzień z katarem, a nie mam ani migdała, ani żadnych problemów nigdy nie miałam. Coś dziwnego być może teraz panuje. Gęsty katar powoduje obrzęk i stan zapalny. Trzeba non stop czyścić nos, przy czym mocne dmuchanie nosa niestety nasila wydzielanie sluzu.
    • rulsanka Re: Po przeziębieniu - co zamiast Nasivinu 07.12.19, 13:27
      Spróbowałabym jakiś lek przeciwhistaminowy, np. hitaxa. Odstawiłabym na pewno nasivin - takie zatkanie nosa to często efekt reakcji na krople. Jeśli trzeba zastosować, to tylko na noc i najlepiej ksylometazolin dla dzieci w formie kropli a a nie spreju (mniejsze dawki). Warto zastosować wit A+E w kapsułce, donosowo po pół kapsułki. Do picia można zrobić napar z bazylii Tulsi (bazylia tajska) u nas świetnie odtyka nosy przy katarze, a zioło jest bardzo bezpieczne dla każdego.
      Niektórzy lekarze przepisują dzieciom w tym wieku Actifed, który jest od 7 lat, to lek z pseudoefedryną, która zmniejsza przekrwienie śluzówki. To do rozważenia i konsultacji z pediatrą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka