• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.Mojej 2-letniej córeczce lekarz zlecił zrobienie badania stolca w
    kierunku lambri, wczoraj odebraliśmy wynik niestety 'mało dodatni".Dziś
    lekarz zapisal małej Metronidazol.Na moje pytanie czy prawdą jest iż w takich
    przypadkach trzeba przeleczyc całą rodzinę odpowiedział ,że można i zapisał
    to samo mi i mężowi a 8-miesięcznemu synkowi syrop.Wcześniej czytałam troszke
    o tej chorobie na forum i spotkałm się z informacjami innych forumowiczów, że
    po leczeniu trzeba koniecznie wysprzatać a wręcz wyszorować cały dom włącznie
    z praniem wszystkich rzeczy!trzepaniem dywanów itd W przychodni doktor
    powiedział że .....'można wyprać pościel'W związku z tym proszę Panie
    doktorze o więcej informacji na ten temat tzn. jak ta choroba przenosi się na
    innych członków rodziny, na co być wyczulonym , czy rzeczywiście trzeba tak
    radykalnie wyszorowac dom.Jestem sama z dziećmi od rana do wieczora i bardzo
    trudno bedzie mi spełnić ten warunek..... zwłaszcza ,że dom duży.Z góry
    bardzo dziękuję za wszytskie informacje i pozdrawiam serdecznie
  • przy lambiozie niestety trzeba przeleczyc czlonkow rodziny ,i sprzatanie jest
    konieczne:((((
  • To pewnie czytalas informacje na forum Alergie, tu taka 'minipigulka':

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=60505840&a=60556101
    Jesli chodzi o porzadki, to inne mamy sprzataja tyle ile moge jak najwczesniej i
    chowaja w zamkniete torebki foliowe. Takie porzadki to rowniez dobry moment na
    ogruzowanie calego domu.

Poszukaj rowniez tam na forum informacje, jak to moze byc z 8-miesiecznym
    dzieckiem - czy ma na tyle duzo objaw, zeby go leczyc takim preparatem.

Z doswiadczenia u corki wiem, ze czasem to swinstwa lubia chodzic parami i mamy
    np. do czynienia i z lamblia i z robakami - wtedy rowniez nalezy sie odrobaczyc.
    Na tamtym forum wymienia sie rowniez inne, byc moze lagodniejsze leki - sprawdz
    to, za nim zabierzesz sie za leczenie.
  • Dziękuję bardzo za odpowiedzi i rady :-)i podciągam wątek wyżej ponieważ bardzo
    mi zalezy na opini Pana Doktora.Pozdrawiam
  • Lamblioza jest chorobą roznoszoną na drodze fekalno-oralnej. T.zn. przenosi się przez pokarmy zanieczyszczone odchodami zawierającymi cystami tego pierwotniaka, a także na rękach. Powinno się porządni wysprzątać dom, z wypraniem pościeli włącznie. Należy bezwzględnie przestrzegać higieny. Surowe warzywa czy owoce myć np. wodą z octem. Gotowanie eliminuje pierwotniaka. Co do leczenia całej rodziny - ze względów epidemiologicznych pewnie by się przydało. Napewno trzeba się uczulić na zwykłe mycie rąk przed kontaktem z maluchem.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.