Dodaj do ulubionych

d o d o k t o r a!!!

18.11.07, 15:11
Witam,moj synek od 2 tygodni ma luźne stolce,ma 6 lat,miesiac temu
przyjmowal Klacid,potem znow Zinat i czy to moze byc powodem?Dodam
ze podczas kuracji antybiotykiem dostawal Lacidofil lub inny
probiotyk.Syn jest alergikiem,ma alergie wziewna,czy mozliwe ze
teraz jest to objaw alergi pokarmowej?Bardzo dziekuje z gory za
odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • elsy Re: d o d o k t o r a!!! 18.11.07, 20:33
      pewnie,że może to być i alergia,ale według mnie za krótko podawałaś
      probiotyk, po tylu antybiotykach flora bakteryjna jelit się
      rozregulowała i nawet po skończeniu kuracji trzeba ją odbudowywać
      jeszcze ze dwa tygodnie...
    • marzena604 Re: d o d o k t o r a!!! 18.11.07, 21:27
      Mój syn miał podobnie po kuracji antybiotykiem-jego stolce zrobiły sie luźne.
      Dostał coś o działaniu przeciwnym niż Lakcid i przeszło. Niestety nie pamiętam
      co to było. Pozdrawiam. Marzena
      --
      www.noworodek.bobasy.pl
    • merinka1 Re: d o d o k t o r a!!! 19.11.07, 10:02
      Faktycznie dzieci alergiczne mogą źle znosić kurację antybiotykową i mogą
      wystapić objawy takie jak opisujesz. Stosowanie osłony w postaci Lacidofilu
      powinno być wydłużone przynajmniej do 2 tygodni po leczeniu antybiotykami. Jeśli
      oprócz luźnych kup nie ma innych niepokojących objawów to podałabym Enterol jest
      dostępny bez recepty w saszetkach i można go bezpiecznie podawać dzieciom.
      Zapobiega on m.in biegunkom związanym z podawaniem antybiotyków.
      Pozdrawiam i życzę zdrówka!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka