Dodaj do ulubionych

niepokojące wyniki badań....

26.08.08, 14:39
córka ma 10 miesięcy, wczoraj odebrałam wyniki morfologii: min:
PLT-podwyższone do 520,
limfocyty podwyższone do 84
neutrofile segmentowane obniżone do 14,

jedyne czego się doczytałam że to może być jakaś infekcja, ale dziecko nie ma
żadnych objawów, no może jest trochę niespokojna, nerwowa i bardzo źle sypia
(od dłuższego czasu a ostatnio jeszcze gorzej) ale organicznych żadnych,
proszę o informacje co te wyniki mogą oznaczać
Obserwuj wątek
        • gosia_73 Re: niepokojące wyniki badań.... 26.08.08, 15:14
          Ogólny obraz nie jest zły.
          Neutrofili jest 14% z 10,5 tys wszystkich leukocytów (WBC) czyli jest ich 1470
          na każdy ml krwi (to dobry wynik)
          Dziecko 10cio miesięczne może mieć taki rozmaz.
          Wytłumaczeniem tego może być jakaś przebyta niedawno infekcja wirusowa... albo
          jakaś która się wykluje niebawem ale może również tak mieć bez konkretnego
          powodu - w myśl zasadzie "ten typ tak ma i już".
          Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę, tzn niska dość hemoglobina (HGB)...
          dziwny wynik, jak na taki poziom RBC (czerwonych krwinek) i HCT (hematokrytu)
          Byłaś u lekarza z dzieckiem? Z jakiego powodu były zlecone te badania? Powodem
          był niespokojny sen?
          • jagodzianka05 Re: niepokojące wyniki badań.... 26.08.08, 15:26
            nie, lekarka zleciła te badania już dawno, ze wskazaniem aby je zrobić na koniec
            wakacji, kiedyś Jagoda miała niskie żelazo i lekarka twierdziła że zrobimy takie
            badania...ale w nich chyba nie ma mowy o żelazie???
            o niespokojnym śnie i nerwowości mówiłam lekarce już dawno ale ona wiele rzeczy
            bagatelizuje...ostatnio tzw trzydniówkę miała w pierwszych dniach czerwca i nic
            dotąd, ostatnie miesiące to nowe zęby, byliśmy miesiąc temu nad morzem, pogoda
            była różna ale małej nic nie było....
            • gosia_73 Re: niepokojące wyniki badań.... 26.08.08, 15:42
              Jeśli chodzi o poziom żelaza, to wskaźnik MCV o nim mówi. U Was jednak jest on
              nawet powyżej normy... powinno być około 80... więc raczej o niedoborze żelaza
              bym tu nie mówiła :)
              Powtórz wyniki (morfologia z rozmazem ręcznym) za jakieś dwa, trzy tygodnie,
              oczywiście jeśli Mała będzie zupełnie zdrowa (nie zakatarzona, czy kichająca) i
              spojrzyj wtedy na te neutrofile... pewnie wzrosną - tak obstawiam.
              Pozdrawiam
              Gosia
    • hrhrhr78 Re: niepokojące wyniki badań.... 27.08.08, 19:31
      Nie będę zakładała nowego tematu, ponieważ proszę o pomoc w identycznej sprawie
      - jestem mocno zaniepokojona wynikami 7 i pół miesięcznego synka:

LYMPH 64,5
      MXD 6,7
      NEUT 28,8
      RBC 3,84 x10^6/uL
      HGB 10,7 g/dL
      HCT 31,5 %
      MCV 82 fL
      MCH 27,9 pg
      MCHC 34 g/dL
      RDW-CV 13,4 %
      PLT 129 x10^3/uL
      PDW 9,4 fL
      MPV 9,6 fLP-LCR 21,6%

CPK 355 U/L
      AspAT 48 U/L
      AlAT 29 U/L
      Żelazo 43 ug/dl

Dodam że pobranie krwi nastąpiło po miesięcznym podawaniu synkowi Hemoferu i
      cebionu (przez dwa tygodnie otrzymywał również kwas foliowy i wit. B12).
      Zastanawiam się jaka może być przyczyna niedoboru żelaza i niedokrwistości, jak
      również inne nieprawidłowości w wynikach - mimo leczenia.
        • gosia_73 Re: niepokojące wyniki badań.... 27.08.08, 21:49
          MXD oczywiście miałam na myśli, tylko klawiatura mi odmawia współpracy :)
          Jak dla mnie, to jest tu w Waszych wynikach dziwna rzecz... w sumie niski dość
          poziom żelaza, ale MCV świadczące o ewentualnym jego niedoborze jest OK... Na
          moje oko potrzebujecie jeszcze ze dwóch tygodni kuracji kwasem foliowym + wit
          B12... a oprócz tego urozmaicenia diety Małego Człowieka i będzie dobrze :)
          Czekam na pełne wyniki... wraz z WBC
          Pozdrawiam
          Gosia
          • hrhrhr78 Re: niepokojące wyniki badań.... 28.08.08, 09:21
            rzeczywiście zapomniałam - WBC 10,0 x 10^3/uL

Co do kuracji, lekarz na podstawie tych wyników zarządził kontynuację leczenia
            Hemoferem i Cebionem, natomiast o kwasie foliowym i wit B12 już nie wspomniał.
            Dietę rozszerzamy cały czas, w zasadzie jeżeli chodzi o dania słoiczkowe jemy
            już wszystko co przewidziane dla tego wieku, oprócz jagód, innych owoców leśnych
            i pomidorów, po których zaobserwowałam reakcję alergiczną, więc raczej niedobór
            z ubogiej diety nie wynika. Dodam, że apetyt synkowi dopisuje więc codziennie
            zjada pełne porcje.
            • jagodzianka05 Re: niepokojące wyniki badań.... 28.08.08, 10:30
              Po wczorajszej wizycie u lekarza nic mi się nie rozjaśniło, lekarka powiedziała
              tylko że na granicy normy, ale z żelazem się wstrzyma ma jesc więcej mięsa i
              ryb, nic więcej nie usłyszałam, poza tym jak zawsze 4 krople cebion multi i 2
              vigantalu, nic o powtórce badań, na pytanie o ewentualne pasożyty ze raczej-nie....
              • koral777 4 cebionu multi i 2 wigantolu???? 28.08.08, 10:57
                czy lekarka poindformowała Cię że Twoje dziecko wymaga tak dużej
                podazy D3??? a nie karmisz dodatkowo mlekiem wzbogaconym D3, Dobrze
                by było zobaczyć Ca i P we krwi bo rozumem że latem tez D3 podawałaś
                a tego oabwiam się wszystkiego było za dużo - tak na moje oko -
                matki , która dziecku 3-4 miesięcznemu tez serwowała takie dawki D3.

A płytki - nikt nie odniósł się do płytek??? nie zamałao troche - to
                tzrzeba by było obserwować w kolejnych pobraniach! - tak sadzę
                --
                img205.imageshack.us/my.php?image=img0592qr8.jpg

b3.lilypie.com/O4UDp2.png
                • koral777 Jagodzianka? 28.08.08, 11:04
                  1 ml roztworu (ok.30 kropli)cebion multi zawiera:

Witamina D3 (1000 j.m.)x 4 - 0,025 mg cholekalcyferolu, +vidantol 2
                  krople - 2 x 1000 j.m = dajesz dziecku 6 x 1000 jm czyli odpowiada
                  to około 10-12 kropel normalenej D3 tej co ma 500-lub 600 jm.
                  Normalnie dzieciom starcza 1-2 kropelki tej D3 "zwykłej". No i
                  jestem ciekawa jakie mleko. Bo tam z całego dnia dodatkowo wyjdzie
                  kolejne 1000 j.m.

Skup się na tym problemi. Znam to niestety z autopsji.

b3.lilypie.com/O4UDp2.png
                  • jagodzianka05 Re: Jagodzianka? 28.08.08, 17:16
                    do tej pory podawałam 4 krople cebionu i dwa razy w tygodniu po kropelce
                    vigantolu wczoraj byłam u innej lekarki i powiedziała że ciemiączko za duże i
                    idą zęby wiec będzie potrzebowała więcej te zalecenia o których pisałam są z
                    wczoraj, nie wiem jak reagować bo te zalecenia słyszałam już od dwóch
                    lekarek...jakie badania mogę zrobic prywatnie by przekonac się czy nie ma
                    przedawkowania lub niedoboru d3???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka