• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

zanokcica!!!!!!!!!!!

• 30.12.08, 22:33
    witam . mojemu 2,5 letniemu synkowi przed świętami zadarła się skórka przy
    paznokciu, w święta zaczęło mu to puchnąć. Zaczęłąm mu to przemywać rivanolem
    i przykładać na noc maść ichtiolową.mam wrażenie ze już przestało mu to
    puchnąć ale zastanawiam się jak długo będzię to trwało. bardzo proszę o poradę
    i z góry dziękuję.
    --
    matinesti
    Edytor zaawansowany
    • 30.12.08, 22:44
      Mi się kiedyś coś takiego zrobiło. Trwało to kilka dni, też spuchło, bolało.
      Przekładałam rywanol. I któregoś dnia ucisnęłam to i wypłynęła ropa (chyba) i
      było po krzyku.
      --
      www.noworodek.bobasy.pl
      • 30.12.08, 22:47
        u niego jako takiej ropy nie widać ale nie jest też łatwo cokolwiek zrobić mu
        przy tym palcu najlepiej wtedy gdy śpi, i tez jest czujny.
        --
        matinesti
        • 31.12.08, 09:34
          Zanokcica wymaga często leczenia antybiotykiem miejscowo. Możesz też robić okłady z sody.
          • 01.01.09, 18:02
            2 tygodnie temu leczyłam córę z zanokcicy. rywanol miejscowo (nie namaczanie
            palca tylko okład z gazy nasączonej lekiem i to jeszcze plastrem umacniałam - a
            co jakiś czas nasączałam jeszcze tę gazę). nie goiło się to ładnie więc dostałam
            antybiotyk w maści - mupirox do stosowania zamiennie z rywanolem. ale w jedną z
            sobót wylądowałam na izbie przyjęć bo nastąpiło jakieś nadkażenie - i tam
            dostałam antybiotyk augmentin :( ale w naszym przypadku jakoś mocno to nie
            ropiało, nie było co "wyciskać", był za to duży obrzęk całego wału
            przypaznokciowego.
    • 01.01.09, 23:00
      To wyciśnięcie ropy, to nie było zamierzone (nie chodzi mi o to, że ja ją sobie
      jakoś regularnie wyciskałam), ja po prostu ścisnęłam palec, bo był napuchnięty i
      ropa sama wypłynęła (widać była niezbyt głęboko pod skórą) i po tym już było
      tylko lepiej.
      --
      www.noworodek.bobasy.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.