• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Angina bez gorączki i bólu gardła? Dodaj do ulubionych

• 10.01.09, 18:41
    Mój Syn jest 10 dni po zakończeniu leczeniu zapalenia krtani i wynikającego z
    niej zapalenia oskrzeli (leczony wziewami z pulmicortu, mucosolvanem, bez
    gorączki przez cały ten czas). Dziś byliśmy u lekarza na kontroli, i lekarz
    przepisał 14 zastrzyków zinacef 750, bo Mały ma brzydkie gardło. Gorączka nie
    pojawiła się, dziecko nie narzeka na ból gardła, ma apetyt i dobry humor,
    lekarz mówi, że na migdałach nie ma ropy, ale gardło jest bardzo brzydkie,
    dodatkowo kazał ponownie podawać wziewy z pulmicortu 125 (1ml na 2 ml soli)
    dwa razy dziennie oraz Ribomunyl według dawkowania z ulotki (to jego pierwsze
    podanie ribomunylu). Nie ukrywam, że nie podoba mi się ten antybiotyk i w
    dodatku w zastrzykach, nie wykupiłam tej recepty, Mały ma prawie 6 lat, to
    jego pierwsza tak długa infekcja i pierwszy antybiotyk od ponad 8 miesięcy, do
    tej pory był zdrowy. Być może się mylę, ale zostawię go tylko na wziewach i
    tym Ribomunylu, ale mam stracha trochę. Czy ten zinacef jest konieczny? Czy to
    angina, czy możliwe że tylko zapalenie gardła? Wychodziłam z nim w czasie tych
    10 dni od zakończenia poprzedniego leczenia na dwór a mrozy były konkretne,
    aczkolwiek uważałam, żeby te wyjścia były krótkie.
    Zaawansowany formularz
    • 10.01.09, 20:28
      Dziwią mnie po pierwsze zastrzyki a po drugie podanie antybiotyku na czerwone
      gardło bez gorączki i bez bólu a chyba w tym wieku dziecko już sygnalizuje co go
      boli. Jak mały jest w dobrej formie to poprzestałabym na kontynuacji wziewów a
      na gardło może tantum verde. Czy synek jest w dobrej formie?
      • 10.01.09, 20:39
        Zachowuje się dokładnie tak samo jak gdy jest zdrowy. Gardło ma brzydkie, nawet
        sama mu kazałam pokazać i widzę, jako laik, że jest mocno czerwone i migdały
        powiększone, ale je normalnie i na moje pytania czy go boli odpowiada, że nie.
        Wziewy podaję dalej i dziękuję serdecznie za odpowiedź, na ten moment gorączki
        nadal nie ma. Mam jeszcze pytanie, czy Ribomunyl może wywołać gorączkę? Dałam mu
        dziś pierwszą tabletkę, zanim przeczytałam w internecie, że ten lek powinien być
        podawany zdrowym dzieciom. Teraz już nie powinnam przerywać kuracji? Kupiłam mu
        syrop prawoślazowy, Pani w aptece mi poleciła na gardło.
        • 10.01.09, 21:32
          I jeszcze a propos Rybomunylu-jedynym przeciwwskazaniem do podania jest wysoka
          gorączka. Nawet z antybiotykiem można podawać. Więc nie przerywaj. Pamiętaj aby
          był na czczo podany. U mojego syna zdziałał cuda!
          --
          www.noworodek.bobasy.pl
    • 10.01.09, 21:29
      Poszliśmy z synem na szczepienie (nic mu nie dolegało poza kaszlem, jak był
      rozgrzany, np. jak już leżał w łóżku) i lekarze stwierdził anginę. Zadzwoniliśmy
      do innego pediatry i powiedział, że angina bez temperatury i bólu gardła jest
      niemożliwa. Przyjechał i stwierdził, że syn ma białe naloty na migdałach (takie
      jak przy anginie), ale to jest coś takiego jak pleśniawki w buzi-mają charakter
      grzybiczy. Dostaliśmy na ot syrop (chyba Fluctonazol) i minęło po 2,3 dniach.
      Myślę, że powinnaś to skonsultować z innym pediatrą.
      --
      www.noworodek.bobasy.pl
      • 10.01.09, 21:42
        Dziękuję Marzena:) Już Pani Doktor uspokoiła mnie, że ten antybiotyk to błąd, a
        ty to tylko potwierdzasz, na szczęście Mały (przynajmniej na dziś) nie ma
        białych nalotów na migdałach. Pokasłuje właśnie kiedy się rozgrzeje i jak rano
        wstaje to kaszle mocno takim suchym kaszlem do momentu jak napije się czegoś
        ciepłego. Zapewne i tak pójdę na kontrolę w poniedziałek, bo skoro zdecydowałam
        się nie podać antybiotyku to jednak pokażę go lekarzowi. Mały brał już kiedy
        Flumycon właśnie na gardło, miał białe naloty na migdałach bez gorączki i bez
        bólu. Pomogło wtedy, ale teraz ma tylko mocno czerwone gardło, bez nalotów.
        • 10.01.09, 22:43
          ...istnieje angina wirusowa-białe kropeczki na migdałach,brak
          gorączki,brak bólu gardła,trochę rozpulchnione migdałki,czerwona
          ściana gardła,katar i zero objawów obniżonego samopoczucia...bez
          wskazań do antybiotyku,leczenie objawowe,pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.