Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

zrośniete ciemiaczko Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 2dni temu urodziłam córke w szpitalu powiedziano mi ze ciemiączko jest prawie
    w całości zrosniete,obwód głowki 32cm.prosze o porade czy to coż powaznego do
    kogo sie z ty m udac,czym to grozi?bardzo prosze o odp.również tych którzy sie
    z tm zetkneli. w szpitalu kazono obserwowac,raczej to zlekcewarzono
  • Witam,nie denerwuj się na zapas ale znajdź sobie DOBREGO neurologa,nie znaczy to
    że dzidzi coś jest po prostu chodzi o to by główka rosła a mózg miał miejsce
    się rozwijać a przy szybko zarastającym ciemiączku lub zarośniętym to właśnie
    trzeba sprawdzać.Ale to tylko moja skromna rada.pozdrawiam
  • dziekuje.dodam tylko ze mała ma obwód główki 33 a obwod klatki piersiwej 32.nie
    jest duza wazyla 3200,52cm mierzyła widac ze ma ciemioczko jest małe zapadniete
    raczej twarde,nie widac pulsowania.jeszcze chciałam sie zapytac jaka jest norma
    jesli chodzi o przyrost główki.dziekuje za odp.
  • ważniejsze od rozmiaru ciemiączka są przyrosty obwodu głowy wynoszące od 0-3
    miesięcy 2cm/miesiąc, potem 3-12 miesiąc 0,5-1 cm/miesiąc, 1-2 rok 2,5 cm/rok.
    Warto regularnie wykonywać pomiary obwodu głowy i obserwować dziecko,myślę,że
    warto wybrać się lub być pod kontrolą neurologa.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.