Dodaj do ulubionych

Westminster

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.13, 09:59
Witam
Będąc w Westminster Abbey miło było posłuchać o katedrze w języku polskim, z przewodnika elektronicznego, który był rozdawany przed wejściem. (niestety nie jestem anglojęzyczny)

Może kojarzycie, gdzie jeszcze w Londynie, jest taki ukłon dla Polaków. W których miejscach przewodnik elektroniczny ma w menu jez.polski?

Olek
Edytor zaawansowany
  • imka.allegro 11.01.13, 17:11
    Na pewno jest w katedrze Św. Pawła - znakomity audio guide w języku polskim. Zaryzykowałabym stwierdzenie że jeszcze lepszy niż w Opactwie Westminsterskim, aczkolwiek ten z Opactwa też bardzo mi się podobał.

W National Portrait Gallery też jest w polskiej wersji - uboższej niż angielska, ale zawszeć coś :)

Innych miejsc w Londynie z polskojęzyczną wersją audio w tej chwili nie kojarzę, jak sobie coś przypomnę to napiszę.
  • Gość: Olek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 18:24
    O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki.

Jeśli ktoś jeszcze przypomni sobie takie miejsce, proszę tu wrzucić
  • imka.allegro 11.01.13, 22:16
    Mała korekta, nie w National Portrait Gallery, tylko National Gallery.
    W Galerii Portretów nie było polskiego.
    I o ile dobrze pamiętam, to w Westminster i w katedrze audio guide był w cenie biletu, natomiast sam wstęp do National Gallery jest bezpłatny, a audio guide w zeszłym roku kosztował około 3 funty.

Przyjęliśmy taktykę pytania wszędzie o materiały w języku polskim :) Nawet jak widzieliśmy że nie ma. Jak nikt się nie będzie pytał, to uznają że nikomu to nie jest potrzebne ;/
    Zabawnie było w Stonehenge - też zero polskiego. 'Bo Polacy rzadko tu przyjeżdżają" powiedziała pani w kasie. Zabawnie - bo obchodząc krąg ze trzy razy usłyszeliśmy język polski ;)
  • Gość: Olek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 22:27
    Racja
    Mam podobną taktykę. W zeszłym roku zwiedzając zamki nad Loarą też zawsze pytałem o polski. Broszury po polsku - owszem mają, ale audio guide nigdzie nie było :(
  • Gość: Iwona IP: *.pools.arcor-ip.net 06.09.13, 07:57
    Mam pytanie do ludzi, ktorzy byli w Londynie. Czy w autobusach, tych pietrowych, wycieczkowych jest jezyk polski? Co mozna zwiedzac w jezyku polskim w Londynie? Bede wdzieczna za odpowiedz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka