Dodaj do ulubionych

Pachnidło

15.08.10, 17:12
Ktoś czytał? Film też jest...
Edytor zaawansowany
  • mola1971 15.08.10, 19:06
    Czytałam. Zwykłe czytadło po prostu, jakoś strasznie mnie ta książka nie zachwyciła.
    W sam raz na długie zimowe wieczory pod kocem smile
    Filmu nie oglądałam.
    --
    Łagodny
    każdą kieszeń obróciłbym w gniazdo dla jaskółek
    Julian Przyboś
  • kasia111177 15.08.10, 19:15
    I czytałam książkę i oglądałam film. Książkę czytałam z mieszanymi uczuciami -
    co chwila mnie odrzucała i wędrowała w kąt, żeby za moment wracać w moje ręce.
    Filmowi nie mam nic do zarzucenia.
    --
    ManiaCzytania
  • maniaczytania 16.08.10, 00:39
    ja czytalam ksiazke i bardzo mi sie podobala,
    filmu jakos boje sie ogladac ...
    --
    hmm, co by tu napisac?
  • ojuciasan 16.08.10, 01:50
    Książka jest super, filmu nie oglądałam, ale podobno też niezły.
  • mmascarpone 16.08.10, 08:29
    Ja czytałam z zachwytem-aż czułam te wszystkie zapachy ale i smrody wink Film
    odrobinę gorszy-owszem,też plastyczny ale już bez takich doznań zapachowych
    --
    Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie ma ją, i już
  • anetapzn 16.08.10, 09:32
    A ja tym razem zrobiłam odwrotnie i wbrew moim zasadom- zawsze najpierw czytam
    ksiażkę a pózniej oglądam film. W przypadku Pachnidła tylko obejrzałam film, ale
    niestety ksiażki jeszcze nie ruszyłam, lezy od ok. 2 lat na półce, niestety. A
    dodam, ze film średnio mi się podobał. Tzn. bardzo dobra gra D. Hoffmana,
    doskonałe zdjecia, ale .. no właśnie, czegoś mi brakowało.
  • kamkap 17.08.10, 18:19
    Najpierw przeczytałam książkę, bo swego czasu było o niej głośno. Nie zachwyciła
    mnie. Potem z ciekawości obejrzałam film. Też bez rewelacji.
  • friendlyhag 20.09.10, 14:50
    Film obejrzałam. Książki nie tknęłam. Fuj.

--
    HF uznałaby, że w dobrym tonie byłoby spełnić Modły Wznoszone do Nieba przez Byłą Larwusię Dyrektorską. Z szacunku jednakże wynikającym do Własnej Osoby FH spełnić już nie zamierza. Minął czas beztroskiej wiary w życzliwość Larw Wszelkiej Maści i Autorytetu (czy larwa niska czy wysoka, swojska czy obca, brunetka czy blond... Larwa Dyrektorska czy Zwykła Nizinna). Pozostała radość z odkrywania zalet własnych i larwiastego charakteru, które to nawoływania modlitewno - błagalne czyni pustymi wobec Słyszalności FH. Niemniej za owe wprawiające w doskonały nastrój i radość z tytułu wszelkiej głuchoty na nie, tak HF jak i FH wdzięcznie dygając dziękują! Mając nadzieję, że nie ulegną presji błagalnej i nie wrócą tam gdzie wrócić by chciały acz nie mogą ze względu na mega zagęszczenie larw jadowicie nieprzewidywalnych. I by radości zwykłej z narzędzia afirmacji Wiedźmom nie potwierdzać....
  • mala200333 20.09.10, 19:45
    Bogaty język, działający na wyobrażnię. Niesamowita książka
    --
    Kocham ksiazki Remarquea

forum.gazeta.pl/forum/f,99957,Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html
  • bacha1979 21.09.10, 10:42
    Jest na mojej długiej liście.
  • kataniera 21.09.10, 12:31
    Jedna z najważniejszych lektur w moim życiu, doskonałe, obrazowe tłumaczenie, oryginał też stoi na półce od dawna, ale niestety nie mam czasu, żeby porządnie się zagłębić i porównać z wersją polską. Film mnie, o dziwo, nie rozczarował, chociaż przed jego obejrzeniem trudno mi było sobie wyobrazić sposób oddania tych wszystkich zapachów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka