Dodaj do ulubionych

Wiercenie studni głębinowych

IP: *.rev.inds.pl 18.01.16, 06:26
Profesjonalne wiercenie studni głębinowych w Częstochowie i okolicy.

Oferujemy wiercenie studnie głębinowych na głębokość do 100 m.
Dokonujemy odwiertów studziennych zarówno metodami udarami jak i obrotowymi.

Nasze odwierty wykonujemy wyłącznie w stalowych rurach osłonowych. Wiercąc obrotowo do płukania odwiertu używamy wyłącznie czystej wody i nie stosujemy do wierceń płuczki bentonitowej. Dzięki temu mamy możliwość pełnej kontroli nad procesem wiercenia – znajdujemy nawet najmniejsze przecieki wodne, które są niemożliwe do wykrycia przy stosowaniu metody płuczki bentonitowej lub iłowej.
Dodatkową zaletą naszej metody wiercenia jest czystość w miejscu wykonywania odwiertu – nie zalewamy ani nie rozmywamy terenu wokół wiertni.

Najczęściej wiercimy otwory studzienne o średnicy 230 mm, które następnie filtrujemy rurami o średnicy 160 mm, wiercimy również studnie o większych średnicach, np. odwiert o średnicy 308 mm.

Do filtrowania odwierconego otworu studziennego stosujemy wyłącznie oparte na niemieckiej technologii atestowane grubościenne skręcane rury studzienne.
Dodatkowo na całej długości filtra stosujemy filtrację warstwy wodonośnej poprzez obsypkę żwirową ze specjalnego atestowanego żwiru o średnicy 2-4 mm.
Nie stosujemy cienkościennych rur kanalizacyjnych łączonych metodą na wcisk, które bardzo szybko w ziemi ulegają zgnieceniu wskutek ciśnienia warstw ziemi.
Po zafiltrowaniu otworu studziennego przeprowadzamy pompowanie oczyszczające i pomiarowe aż do uzyskania klarownej czystej wody.

Po zakończeniu całości prac wiertniczych udostępniamy pełną dokumentację wiertniczą łącznie z profilem geologicznym przewiercanych warstw i pomagamy w doborze odpowiedniej pompy głębinowej w zależności od wydajności studni i zapotrzebowania dziennego na wodę zleceniodawcy.

Nigdy nie wykonujemy odwiertów studziennych bez wcześniejszego rozpoznania terenu i oszacowania wymaganej technologii i głębokości wiercenia (nie wiercimy "w ciemno").
Pozwala to zleceniodawcy oszacować koszty jakie będzie musiał ponieść jeszcze przed rozpoczęciem procesu wiercenia.

Wykonujemy również inne prace wiertnicze najczęściej o średnicach 308 mm, 216 mm i 143 mm do głębokości 100 m. Są to m. in.:

- studnie głębinowe,

- odwierty geologiczne,

- odwierty poszukiwawcze i rozpoznawcze,

- otwory depresyjne,

- odwodnienia terenu metodą pomp głębinowych,

- otwory pod pale …


Więcej informacji o naszej ofercie oraz niezbędne dane znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.studnie.czest.pl oraz telefonicznie w dni robocze pod numerem 34 362 53 80 lub 603 090 872.
Edytor zaawansowany
  • mjaszkaa 07.11.17, 21:56
    A ja dla odmiany polecę inną firmę, która w zakresie swoich usług również posiada studnie głębinowe i którą z powodzeniem mogę zarekomendować, jako prawdziwych profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą, jak pomóc, jak rozmawiać, a przede wszystkim - jak pracować terminowo, solidnie i rzetelnie. Jest to firma geobud.pl. Przygotowanie studni głębinowej z Geobud to kompleksowa usługa na którą składa się analiza terenu, sam odwiert jak i stworzenie przyłącza do wybranych budynków. W zależności od specyfiki lokalizacji takich jak wielkość działki, czy struktura jej gruntu Geobud wykorzystuje różne technologie – mamy urządzenia pozwalające na odwierty “na młotek” jak i „na płuczkę”. Na życzenie Klientów wykonuje również badanie elektrooporowe gruntu, powalające na określenie warunków gruntowo-wodnych, a tym samym wybór najlepszej lokalizacji na odwiert.
  • amandi11 11.04.19, 21:21
    Na terenie Małopolski działa skuteczna firma wiercenie-studni-malopolska.pl/. Mają na swoim koncie kilkaset zrealizowanych odwiertów z sukcesem, bo najpierw z hydrologami dobrze sprawdzają teren czy się nadaje na uruchomienie studni. Takie podejście oczywiście wiąże się z minimalizacją kosztów całego przedsięwzięcia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka