Dodaj do ulubionych

Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosci?

01.03.11, 11:39
Jestem ciekawa, czy ktos z Was wspolpracuje z agencjami nieruchomsci za granica? Np. jesli chodzi o grunty pod budowe pol golfowych, wille antyczne (Grecja, Italia), nieruchomosci turystyczne itp.
Na jakiej zasadzie prowadzicie taka wspolprace i z jakimi problemami i zapytaniami sie najczesciej spotykacie?

Ja pracuje w agencji nieruchomosci za granica (Wlochy) i wspolpracuje z krajami skandynawskimi (Finlandia, Szwecja), Anglia, Hiszpania i Malta (przede wszystkim).
Jesli chodzi o wspolprace w Polsce spotkalam sie z kilkoma nieprzyjemnymi sytuacjami, wynikajacymi chyba z malej popularnosci takiej wspolpracy w naszym kraju.

Np.na moje zapytanie o propozycji wspolpracy wyslane do jednego z biur w stolicy, odpisano mi po roku od dostania mojego maila (!!!), proponujac wspolprace w jedna strone (ja mialam proponowac moim klientom mieszkania w Warszawie...). Nie wspomne ze e mail nie zawieral zadnych (!) zwrotow grzecznosciowych i skladal sie z jednego zdania...
Czy na takiej zasadzie wspolpracuja biura w Pl?

Obserwuj wątek
    • jeepwdyzlu Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 01.03.11, 11:45
      współracowałem z agencją w Turcji i dwoma w Hiszpanii
      Turcy to porażka - zupełnie inna kulura biznesowa i po jednej transakcji się wycofałem. W Hiszpanii było o niebo lepiej - żadnych kłopotów z rozliczeniami (oni płacili ze swojej prowizji od sprzedającego, kupujący nie płacił pośrednikowi ani w Polsce ani w Hiszpanii)
      W dodatku było wesoło i sympatycznie..
      jeep
      • kingainfo Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 01.03.11, 11:49
        Ja tez nie napotkalam na zadne trudnosci, jesli chodzi o Hiszpanow (z nimi pracuje na zasadzie - ze ja mam prowizje od mojego klienta, oni od swojego). Wspolpraca na takiej zasadzie uklada sie bardzo dobrze...
        Skandynawowie sa zawsze bardzo precyzyjni i dosc szybko koncza pomyslnie transakcje.
        Z Turcja nie amm doswiadczenia, ale po tym co slysze chyba niewiele trace :)
    • lux2010 Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 01.03.11, 23:19
      Kinga ,

Napisz na siebie namiary na forum, lub na maila Gazetowego.

Mam dla Ciebie dwa tematy :
      1. Nieruchomość w Polsce na sprzedaż, wakacyjna w górach - możesz wykorzystać kontakty, płacimy za polecenie 1,5%, nic więcej nie musisz robić, wszystko bierzemy na siebie.
      2. Będziemy też szukali działki we Włoszech, najlepiej w Toskanii albo wybrzeże, ale część północna - relatywnie blisko Polski.

Jeśli chodzi o Turcję to znajomy tam inwestuje, ma męża byłej pracownicy ( lokalny ) kupił z 3 mieszkania, ze znajomymi w sumie 10 kupili, chwali bo szybka stopa zwrotu, jeszcze nie wybudowali a już 3x depozyt odrobił. Zero problemów, ale tak ja mówię ma wtykę - mogę ew. komuś udostępnić namiary. Istanbul .
      • kingainfo Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 02.03.11, 10:35
        Witam,
        Bylabym zainteresowana zarowno pierwszym jak i drugim tematem :)
        Jesli chodzi o wspolprace przy nieruchomosciach w Pl, bylabym zainetersowana jakims linkiem itp.
        Jesli jestes agentem nieruchomosci i masz juz doswiadczenie w sprzedazach za samo polecenie, moglbys mi przeslac kopie umowy o warunkach itd.

Moglabym wypromowac u mnie zarozno 1 jak i 2 temat :)
        W Italii jest spore zainteresowanie nieruchomosciami zagranicznymi i inwestycjami w krajach wschodnich i do niedawna rowniez w pn. Afryce i krajach azjatyckich. O Turcji jeszcze nie zglebilam statystyk...
          • decort Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 23.05.11, 20:22
            ja stale wspolpracuje stale z Hiszpanami i Brytyjczykami. Zadnych problemow. Z Hiszpanami: przekazujemy sobie wzajemnie klientow, na zasadzie polecenia - i kazdy z nas otrzymuje pelna prowizje /na zasadzie przejecia klienta/. Z Brytyjczykami: dzielimy sie za kazdym razem: oni biora wynagrodzenie od swojego klienta, my od swojego. Daj znac na priva - nie ma problemu, mozemy zaczac dzialac :-)
            • kingainfo Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 25.08.11, 18:58
              Witam,
              Dopiero dzis przeczytalam wypowiedz na forum...
              Bylabym zainteresowana wspolpraca.
              Od zamieszczenia postu niewiele sie u mnie zmienilo. Doszli mi jedynie powazni inwestorzy w Wielkiej Brytanii (wspolpracuje z nimi na zasadzie kontraktu) - szukaja powaznych nieruchomosci jak duze centra handlowe, tereny pod budowe, resorty (ktore w Pl nie sa raczej popularne). Budzet na jedna inwestycje zaczynaja od 3 M £.
              Poza tym zaczelam wspolprace na zasadzie przedstawicielstwa z duza firma inwestycyjno - budowlana w Dubaju. Jestem ich reprezentantka na terytorium Italii.
              Bylabym zainteresowana rozpoczeciem powaznej wspolpracy z Polska, gdyz brak mi na terenie Pl powaznych ofert wspolpracy.
              Bylabym zainteresowana nieruchomosciami w Pl dla moich "Italianskich" klientow indywidualnych.
              Warunki wspolpracy mozemy ustalic w nastepnym mailu.
              Maila na gazecie.pl nie uzywam juz od bardzo dawna. Jedynie interia: tofana interia.pl
              Pozdrawiam
    • marcin_pawlak Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 23.07.12, 17:15
      Kinga, będę zobowiązany za kontakt. Piszesz, że pracujesz w biurze nieruchomości we Włoszech, a ja poszukuję osoby, która pomogła by mi (w dłuższej perspektywie) nabyć grunt lub siedlisko w Toskanii. Chodzi mi o bezpieczeństwo i klarowność transakcji, realne ceny, bez niekończącej się liczby pośredników itp.
      Będę zobowiązany za kontakt mailowy.
    • qninka Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 10.09.12, 19:35
      Witam, drodzy Państwo nie miałam jeszcze przyjemności współpracować z zagranicznymi pośrednikami, mam do zbycia działki budowlane, rolne i siedliskowe w województwie kujawsko-pomorskim, bardzo atrakcyjna lokalizacja, działki o powierzchni od 1000m2 do 5000m2, oraz większe, dokładną ofertę prześlę na maila osobom zainteresowanym, jeśli znajdzie się osoba chętna do nawiązania współpracy (sprzedaż jaką proponuję to sprzedaż bezpośrednia), proszę o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 695-315-256 Karolina.Pozdrawiam.
    • karla156 Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 07.05.13, 17:27
      Witam,
      pracuję w biurze nieruchomości w Polsce od prawie 4 lat, nie ukrywam że bardzo interesuje mnie współpraca z agentami czy pośrednikami za granicą. Do tej pory głównie sprzedaję mieszkania, domy również najmy nieruchomości. Chciałabym po tym czasie poszerzyć horyzonty i czekam na propozycję współpracy. Jestem otwarta i chętna do nawiązania współpracy tak jak wcześniej wspomniałam. Warunki współpracy oczywiście do ustalenia.
      Czekam na propozycję.
      Karolina
    • kmitzz Re: Wspolpraca zagraniczna - agencje nieruchomosc 20.10.14, 17:13
      Hej,

Trafiłem na temat dość przypadkowo :)

Ja już od kilku lat współpracuję z firmą www.azulvilla.pl/ , zajmujemy się tylko nieruchomościami w hiszpanii.
      Rozwijamy się na prawdę szybko, bo mamy już całkiem sporą bazę klientów i ofert ;) Mamy swoją filię w Hiszpanii, która głównie zajmuje się pozyskiwaniem leadów na nieruchomości w Hiszpanii zanim jeszcze trafią na rynek.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka