Dodaj do ulubionych

W jaki spsosob posredni sprawdzi za ile sprzedano?

21.10.11, 09:10
Moje pytanie jest takie w jaki sposob agent nieruchomosci sprawdzi za ile zostala sprzedana nieruchomosc aby wyliczyc prowizje od tej ceny?
Edytor zaawansowany
  • gracuszek 21.10.11, 09:11
    Nie sprawdzi o ile mu nie powiesz.

--
    www.opodal.pl - ogłoszenia bezpośrednie oraz darmowa wycena nieruchomości po cenach transakcyjnych i ofertowych
  • senioritaloca 21.10.11, 10:05
    No to jezeli mu nie powiem to bedzie mnie scigal za prowizje na podstawie ceny, ktora od czapy wystawil na stronie internetowej? Bo chyba obowiazje jakies prawo o ochornie danych osobowych i takie informacje jak moje finanse nie sa sprawa jawna.
  • alejaja202 21.10.11, 14:50
    Nie rozumiem :ten pośrednik doprowadził do transakcji na podstawie tej wielkiej ceny?
    Jak tak to mu zapłać skoro taki skuteczny.
    Wydaje mi się jednak ,że go nie poinformowałaś o transakcji. Powinien wystawić CI fakturę od tej wywoławczej ceny jak twierdzisz z czapy i koniec.
    Podpisując umowę z pośrednikiem chyba ujawniłaś mu swoje dane osobowe i liczyłaś się z tym ,że będzie miał wgląd w twoje finanse.
    A tak nawiasem zwróci się do sądu wieczystoksięgowego - powołując się na interes prawny- i dostanie wgląd w akta ksiąg wieczystch czyli poczyta sobie akt notarialny zbycia nieruchomości przez ciebie.
  • kredycik-i-wio 22.10.11, 15:57
    Możesz wskazać interes prawny biura nieruchomości na który może się tu powołać? Jako strona czego może wystąpić przy transakcji między Panem A i Panem B? Bo interes w postaci chęci pobrania prowizji nie jest interesem prawnym.
  • ansansyr 22.10.11, 20:41
    Interesem prawnym w tym przypadku jest uprawnienie pośrednika do żądania od A bądź B ( zależy od tego z kim miał zawartą umowę pośrednictwa ) wynagrodzenia za wykonaną na rzecz A ( lub B) usługę pośrednictwa.
    Prawo do wynagrodzenia pośrednika za wykonaną usługę wynika z ustawy o gospodarce nieruchomościami.
    Nie ma darmowej usługi pośrednictwa jak oczekują niektórzy klienci.
  • kredycik-i-wio 28.10.11, 14:46
    Ale umowa pośrednictwa, a umowa sprzedaży to dwie różne umowy i transakcje. Pytam jak biuro pośrednictwa stanie się stroną umowy sprzedaży. Interes prawny wywodzi się z bycia stroną, a Ty stroną transakcji nie jesteś. Możesz wskazać sygnaturę dowolnej sprawy tego typu, która dała Ci dostęp do aktu notarialnego zakupu nieruchomości?

Mnie to ciekawi od strony prawnej, a nie od strony tego czy klient okazał się złodziejem czy nie.
  • bezpocztyonline 22.10.11, 20:47
    senioritaloca napisała:

> No to jezeli mu nie powiem to bedzie mnie scigal za prowizje na podstawie ceny,
    > ktora od czapy
    wystawil na stronie internetowej?

A nie podaliście ceny w umowie pośrednictwa lub jakimś załączniku do niej?

Poza tym kupujący może nie być taki milczący.

Pośrednik może rzeczywiście wskazując na swój interes prawny starać się o wgląd do dokumentów księgi wieczystej. Dokumentami świadczącymi o jego interesie prawnym mogą być zwarte umowy pośrednictwa.

Ostatecznie może podać ciebie do sądu, wtedy zapłacisz nie tylko należną prowizję, ale i odsetki oraz koszty sądowe, koszty adwokackie i być może komornicze.
  • senioritaloca 25.10.11, 11:24
    Nie rozumiem :ten pośrednik doprowadził do transakcji na podstawie tej wielkiej ceny?
    Jak tak to mu zapłać skoro taki skuteczny.

Ale cena mogla znacząco ulec zmianie w obie strony i agenta przy tym moglo nie byc bo 'mial wazniejsze psrawy na glowie'.

Ostatecznie może podać ciebie do sądu, wtedy zapłacisz nie tylko należną prowiz
    > ję, ale i odsetki oraz koszty sądowe, koszty adwokackie i być może komornicze.

A czy agentowi oplaca sie isc do sadu i sadzic a 4 tysiace brutto? Z czego 450zl zaplaci za wpisowe do sadu no i zanjac zycie i super roazgarnietych agentow bedzie musial zatrudnic prawnika zeby pisma do sadu pisal za pewnie conajmniej 1500zl? I oczywiscie to bedzie trwac a jak widac po tym forum to moze trwac dluzej niz niejedna agencja przezyje kryzys.
  • alejaja202 25.10.11, 12:56
    Tak ceny raczej zawsze ulegają zmianie - nawet znacząco.
    A powiadomiłaś porśednika o tym ,że negocjacje się toczą? A nawet jak go nie powiadomiłaś to i tak mu się należy wynagrodzenie jeśli to na skutek jego działań doszło do negocjacji i dalej do zawarcia umowy.
    Opłaci mu się iść do sądu, bo 4 tys. zł piechotą nie chodzi, a koszty o których piszesz zapłacisz Ty .
  • alejaja202 25.10.11, 12:59
    A i jeszcze :co prawda proces sądowy trwa ale za ten czas nalicza się odsetki od nie zapłaconej należności , tak więc za oczekiwanie na wynagrodzenie też Ty zapłacisz.
  • lic_po 25.10.11, 15:01
    świat staje na głowie.

oszust pyta jak oszukać i czy mu się to opłaci, a wy mu tłumaczycie że oszustwo jest be i jest niemoralne itp.

do czego to doszło. nie lepiej ignorować zapytania złodziei i oszustów?
  • alejaja202 25.10.11, 16:45
    lic_po napisał:

> świat staje na głowie.
    >
    > oszust pyta jak oszukać i czy mu się to opłaci, a wy mu tłumaczycie że oszustwo
    > jest be i jest niemoralne itp.
    >
    > do czego to doszło. nie lepiej ignorować zapytania złodziei i oszustów?

Może i masz rację. Ja mam nadzieję ,że przeczytają te wpisy również pośrednicy, którzy lekceważą, może odpuszczają sobie procesy i klienci oszuści się cieszą i pośredników ignorują , wykorzystuję.
    Moje zdanie każdego oszusta, złodzieja przed sąd i koniec.
  • senioritaloca 25.10.11, 16:04
    do czego to doszło. nie lepiej ignorować zapytania złodziei i oszustów?

zlodziejami i oszustami sa agenci nieruchomosci i na szczescie zaczynaja te biznesiki zamykac. raz juz nie zaplacilam agencji i tym razem znowu wpadla pani agentka w pulapke i tez nie zaplace. buhaha
  • lic_po 25.10.11, 17:56
    :-) gratuluję. nie ma jak być super cwaniutkim polaczkiem, nie? to nawet nie jest twoja wina, że jesteś jaki jesteś, mały robaczku z dobrym samopoczuciem. te ileś lat bycia pod zaborami wszelakimi zrobiło z nas - polaków takie gnidy jak ty. im więcej uda się ukraść tym lepiej, nie?
    marzy nam się europa, ale mentalnie jesteśmy w białorusi i rusi, niestety.

pewnie zaraz zaczniesz pluć na lewo i prawo jacy to wszyscy złodzieje, a ty taki prawy i sprawiedliwy (sic). że agenciki to złe ludzie bo chcą pieniędzy za nic :-)))

a do innych pośredników odezwa - nie odpowiadajcie na pytania złodziei i oszustów. złodziej i tak sobie poradzi bez waszych rad.

• decort 25.10.11, 18:37
    Zgroza. Co tacy ludzie robią zawodowo? Może im też nie płacić?
  • jestemwiecmysle 26.10.11, 20:50
    To pytanie wystarczająco mówi o Twojej osobie ...........masakra. gdzie się rodzą tacy ludzie. Nic nie płac. Udaj wariata i tyle. Po katolicku.
  • jeepwdyzlu 31.10.11, 12:16
    jeszcze niedawno nie podobał się Wam mój ton, kiedy złodziejom mówiłem, że są złodziejami..
    A teraz - sami się denerwujecie.
    I nic dziwnego skoro takich jest gros klientów.
    Wiele razy pisałem krytycznie o nas samych.
    Ale świadczenie usług w zdemoralizowanym bolszewickim społeczeństwie jest podwójnie trudne...
    były jeep
  • senioritaloca 02.11.11, 11:32
    'marzy nam się europa'

Mi sie ani nie marzy ani nie marzyła. W referendum głosowałam na NIE.
    A katolikiem tez nie jestem.
  • senioritaloca 02.11.11, 11:35
    A Wy agencyjne robaczki żerujecie jeszcze na ludziach, którzy myślą, ze na czymś sie znacie albo nie potrafią internetu obsługiwać. Na szczęscie Wasz koniec wisi w powietrzu i za chwileczkę bedziecie stac pod UP.
  • jeepwdyzlu 03.11.11, 12:18
    też ci życzymy wszystkiego dobrego
    i wielu udanych transakcji
    bj

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka