Dodaj do ulubionych

Prowizja za pokazywanie mieszkań ?

28.06.12, 11:23
Czy jest to legalne,że agencja a w zasadzie "biuro kwater" pobiera prowizję za samo oglądanie mieszkań -przed podpisaniem umowy o wynajem, można to gdzieś zgłosić ?
Obserwuj wątek
      • decort Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 04.07.12, 20:13
        biura nieruchomości, zwane tu często "agencjami" z zasady nie pobierają opłat tylko za pokazanie mieszkania - chociaż, właściwie, nie wiadomo dlaczego. A jak "biura kwater"? - to nie wiem. Istnieją natomiast na rynku podmioty oferujące swoje usługi jako biura (agencje) nieruchomości, wabiące klientów bardzo atrakcyjnymi ogłoszeniami, i pobierające opłaty za podanie telefonu do rzekomego właściciela, który albo w ogóle nie istnieje albo niczego o "podjętej" z takim "biurem" współpracy nie wie, a oferty zazwyczaj okazują się nieaktualne. I to jest nielegalne. Zgłasza się to przestępstwo do prokuratury. Problem polega jednak na tym, że opłaty przez nich pobierane nie przekraczają chyba 300 zł - czyli nie jest to wyłudzenie przestępcze, a zwykłe wykroczenie. Jak się skrzyknie kilku naciągniętych - kwota urośnie - to można do prokuratury. Spodziewam się, że w związku z propozycjami Min. Sprawiedliwości podwyższenia limitu wykroczenia do 900 zł (lub 700 zł - nie pamiętam dokładnie) - opłaty tych niby biur nieruchomości wzrosną :-(
    • olamorowanie Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 25.03.15, 16:40
      ja skorzystałam z usług biura chcewynajacwarszawa. logując się na ich portalu chcewynajac.pl opłaciłam usługę 219 zl za dostęp do ich bazy danych i możliwość oglądania mieszkań oraz ich rezerwacji. Jestem zadowolona gdyż przy podpisywaniu umowy najmu nie pobierano już ode mnie tych wysokich prowizji a od właściciela
    • olamorowanie Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 24.04.15, 16:47
      Polecam serwis chcewynajac.pl tam jak się zalogowałam to dostałam wgląd do wszystkich aktualnych ofert już z kontaktami i od razu do mnie oddzwoniono by umawiać mnie na spotkania. Obejrzałam kilka mieszkań i wynajęłam to pierwsze które oglądałam najpierw. Pomogli mi przy podpisaniu umowy z właścicielem i nie pobierali już żadnych prowizji. Ich całkowity koszt za pośrednictwo o 219 zł
    • 81mateusz Polecam dobrzemieszkaj.net 28.04.15, 12:52
      Skorzystałem z usług biura dobrzemieszkaj.net i jestem bardzo zadowolony, mieszkanie było wolne od zaraz właściciel w porządku cena taka jak w ogłoszeniu nic dodać nic ująć. Polecam wszystkim i na pewno skorzystam jeszcze raz.
    • poruszonyobywatel Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 26.06.15, 11:11
      Oszuści!! Oszuści i jeszcze raz oszuści!! Jestem pewna, iż to pracownik z pseudo biura napisał pierwszy post!
      Wykorzystują zdjęcia mieszkań których nawet nie maja w swojej ofercie. Jaka byłam zdziwiona, kiedy otrzymałam od znajomych link do ogłoszenia gdzie były zdjęcia mojej sypialni i przedpokoju (3 miesiące wcześniej publikowałam ogłoszenie). Zadzwoniłam i Pan swoja standardową formułką iż nie płacę prowizji za podpisanie mieszkania, iż mogę oglądać mieszkanie od pn-pt od 10 do 21, że sam umawiam się z właścicielem. Skierował mnie na ich stronę i poinformował o symbolicznej opłacie ok 200 zł . Wspominałam o ogłoszeniu w którym wykorzystali zdjęcia z mego ogłoszenia i Pan się w sekundę rozłączył. Nie odebrał już telefonu. Ludzie wystrzegajcie się !! Oszukują naiwnych ludzi!
    • dagmara.ready Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 24.03.16, 11:17
      O wszystko trzeba dokładnie pytać. Płacić trzeba zawsze: pytanie czy pokrywa to właściciel czy oglądający. Zwyczajowo jest to rozliczane po zawarciu transakcji, a nie przy każdym oglądanym/prezentowanym mieszkaniu. Polecam szczerze Gross we Wrocławiu, bo każdą kwestię dokładnie tłumaczą i nie ma miejsca na niespodzianki. Naprawdę można im zaufać.
    • ckrlink Re: Prowizja za pokazywanie mieszkań ? 23.05.18, 16:36
      Z agencjami nieruchomości jest różnie. Moim zadaniem jest nieetycznie pobierać prowizję za pokazywanie nieruchomości. Najlepiej to nie korzystać z agencji tylko spróbować sprzedać samemu lub skorzystać z oferty firmy skupującej nieruchomości - grb-nieruchomosci.pl. Kupią nieruchomość za gotówkę i mamy problem pokazywania, podpisywania umów i miesięcy męczarni z głowy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka