Ranking Krakowskich Biur Nieruchomości Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ktoś wcześniej rozpoczął temat biur w Warszawie.
    jestem ciekawa jak to jest w Krakowie?
    Kogo polecacie, a kogo odradzacie i dlaczego?

• Najbardziej profesjonalna obsluge jak dla mnie ma Tecnocasa.

Najmniej - RealDom...
      • Najlepsze --> biuro Nieruchomości Południe (nie mylić z północ)

a najgorzej chyba wspominam Indepro
      • Tecnocasa - uwaga!!! proszę koniecznie wszystko uzgadniać na piśmie. Przed
        podpisaniem KONIECZNIE PRZECZYTAĆ UMOWĘ. Podstawiana przez biuro umowa jest
        wadliwa, ale można ją negocjować. Są ugodowi do czasu.!! Wszystkie uzgodnienia
        ustne z przedstawicielami Tecnocasy nawet jeżeli są składane w obecności
        świadków okazują się później nieważne. Wypierają się wszystkiego. Z chwilą
        rozwiązania umowy wykazują PAZERNOŚĆ, CHCIWOŚĆ, BRAK PROFESJONALIZMU. Do dziś
        mam zgagę po Tecnocasie.
      • Znajomy korzystał i faktycznie był zadowolony. Mi się jednak wydaje że biura i pośrednicy to już przeżytek (przynajmniej ci tradycyjni). Portale pośrednictwa nieruchomości albo wyszukiwarki internetowe typu Buku.pl - to jest przyszłość.
    • Ja ze swojej strony studentom mogę polecić studenckie biuro kwater, z którego
      usług korzystałem chatazaka.pl
      Są bardzo tani i dodatkowo co najważniejsze skupiają się na szukaniu mieszkań na
      kieszen klienta. W moim przypadku udało im się świetnie.
      Pozdrawiam
    • przychylam się do poprzednich opinii-

najlepsze --> nieruchomości POŁUDNIE - wszystko bezproblemowo, pełna
      dyspozycyjność czasowa z ich strony, możliwość negocjacji jeśli chodzi o ich
      prowizje, generalnie miło i sympatycznie.
      najgorsze --> EMMERSON - chyba czym większe biuro,w tym przypadku sieciówka tym
      mniej im zależy na kliencie, trzeba wydzwaniać godzinami i prosić się wręcz o
      wszystko.
    • Ja najprzyjemniej wspominam współpracę z Indepro - po pierwsze nie biorą prowizji a po drugie trafiłam na świetnego pośrednika który wszystko super zorganizował przy zakupie.
      Oglądałam też mieszkania z b12 - totalna porażka, mnóstwo ofert nieaktualnych
      • UWAGA -DO WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLĄ, ŻE MOŻNA KUPIĆ U POŚREDNIKA BEZ PROWIZJI !!!
        0% OD KUPUJĄCEGO? OSZUSTWO NA SZKODĘ KONSUMENTA
        mechanizm działania darmowych pośredników : cena nieruchomości np. 300 000zł
        w tym 2 prowizje : czyli np 3% brutto (9000zł) od sprzedającego i 3 % brutto (9000zł)od kupującego ( bo przecież pośrednik nie rezygnuje z wynagrodzenia, tylko schowa je w cenie)
        czyli 300 000 zł – 18 000zł = 282 000zł - KTO TAK NAPRAWDĘ PŁACI TE PROWIZJE ? KUPUJĄCY!!! MAŁO TEGO, TO NIE KONIEC KOSZTÓW KUPUJACEGO BO OPŁATY JAK PODATKI CZY NOTARIUSZ LICZONE SĄ OD WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI CZYLI :
        2% podatek cyw-prawny od 300 000zł = 6000zł a od 282 000zł = 5640zł
        W TRANSAKCJACH 0% OD KUPUJACEGO WSZYSTKIE KOSZTY- NIE MAJĄC WPŁYWU NA ICH WYSOKOŚĆ POKRYWA KUPUJĄCY I TO ON PONOSI CAŁE RYZYKO GDYŻ:
        CIESZY SIĘ, ŻE POŚREDNIK NIE PODPISAŁ Z NIM UMOWY POŚREDNICTWA – WIĘC NIE UDZIELA MU SWOJEGO UBEZPIECZENIA OC, POŚREDNIK NIE ODPOWIADA PRZED KUPUJĄCYM , KUPUJĄCY NIE MA ROSZCZEŃ DO POŚREDNIKA , BO TEN REPREZENTUJE WYŁĄCZNIE INTERESY SPRZEDAJĄCEGO.
        KUPUJĄCY - JESLI DECYDUJECIE SIĘ KORZYSTAĆ Z USŁUG POŚREDNIKA TO WYNAJMIJCIE GO DZIAŁANIA W WASZYM INTERESIE – WYNEGOCJUJCIE JEGO PROWIZJĘ , KAŻCIE MU NEGOCJOWAĆ Z WŁASCICIELEM BY KUPIĆ JAK NAJTANIEJ PODPISZCIE UMOWĘ ŻEBY TRANSAKCJA BYŁA UBEZPIECZONA I BY UMOWA ZMUSZAŁA POŚREDNIKA DO DZIAŁANIA W WASZYM INTERESIE , SPRAWDZANIA DOKUMENTÓW I SPRZEDAJĄCEGO. LEPIEJ POŚREDNIKOWI ZAPŁACIĆ 1% CZY 2 % ŚWIADOMIE I WIEDZIEĆ ZA CO SIĘ PŁACI I PŁACIĆ 3% NIEŚWIADOMIE I ZA NIC.
        LUDZIE PRZECIEŻ NIE MA NIC ZA DARMO !!!

• Ja polecam www.domoklik.pl/. Działają w większych miastach Polski, znają
      się na rzeczy. Jako pierwsi umożliwili wirtualne wizyty w nieruchomościach,
      dzięki czemu można oglądnąć mieszkanie w 3d, co owocuję sporym zainteresowaniem
      i oszczędnością czasu. Mają też specjalne oferty i promocje, jak np. zwrot
      prowizji w przypadku nieskuteczności ich działań.
      Fajne jest też to, że nie działają tylko komercyjnie, ale starają się promować
      to, co w Polsce piękne i ciekawe. Patrz: podstrona: kalejdoskop!
      • jestem na etapie szukania drugiego mieszkania i natknelam sie na wymieniana juz
        tutaj tecnocase-maja duzo plusow-posrednicy dobrze poiformowani, dzialaja w
        danym regionie, wyszukuja naprawde duzo ofert. dzialaja podobno na wylacznosc
        ale udalo mi sie znalezc 'ich' mieszkanie na gratce, na dodatek oferowane w
        nizszej cenie;) i jeszcze jedno-ogladane mieszkanie mialo w rzeczywistosci o 5m2
        mniej niz w prezentowanej przez nich ofercie.

pierwsze mieszkanie kupilam z agencja nieruchomosci PROFI-stanowczo
        odradzam...posredniczka nic nie wiedziala o mieszkaniu, kontakt utrudniony, blad
        przy spisywaniu licznikow (i pozniejsze klopoty w elektrowni, gazowni...) no i
        duzy blad u notariusza-nie przypilnowalismy kwot, bylismy w krakowie zalatwiac
        wszystko 'na szybkiego' a posredniczka dostala wczesniej wszystkie dokumenty aby
        powyliczac i posprawdzac...ten blad kosztowal nas koniecznosc zjawienia sie u
        notariusza jeszcze raz i placenia za aneks do aktu notarialnego:/
        • Jestem w trakcie zakupu mieszkania za pośrednictwem biura PROFI .Przedstawiona oferta jest łatwa do realizacji tylko z pozoru.Księga wieczysta mieszkania posiada wpisy uniemożliwiające na chwilę obecną otrzymanie kredytu hipotecznego w żadnym banku.W mieszkaniu, w momencie podpisywania umowy przedwstępnej była zameldowana inna osoba o której podobno biuro pośrednictwa nic nie wiedziało.To żle świadczy o profesjonaliżmie biura.Przy podejmowaniu współpracy z tym biurem proszę bardzo się zastanowić i być bardzo ostrożnym przy podpisywaniu wszelkich umów.
    • nie będę wymieniała kto na minus ale za to mogę powiedzieć kto na plus.

zdecydowanie nieruchomości Południe ze Żmujdzkiej!
      Pan pomimo niedzieli poświęcił mi swój czas i z niesamowitą cierpliwością
      pokazywał kolejne mieszkania, tłumacząc wszystko dokładnie, spokojnie i
      zrozumiale a nie jakimś branżowym językiem.
      Ogromny plus za to!!!
    • ooo widzę, że nie jestem jedyna... ja też polecam biuro nieruchomości Południe.
      Świetny kontakt, wszystko bezproblemowo.
      Najgorzej wspominam chyba emmersona, gdzie obsługiwał a raczej próbował
      obsługiwać mnie jakiś gburowaty pan
      • Ja natomiast podziele sie swoim doswiadczeniem.

Zdecydowanie ODRADZAM biuro ktore zwie sie ABC2 (lub ABCII) na al.
        Pokoju 20. Biuro jest kompletnie nieprofesjonalne, nierzetelne i
        dzialajace na niekorzysc kupujacego/sprzedajacego.
        Nie chce sie rozdrabniac ale jednym z powazniejszych zarzutów jest
        przedstawianie nieprawdziwych informacji (dot. stanu prawnego
        nieruchomosci) ktore maja bardzo negatywne prawne skutki dla
        konsumenta. Co wiecej, oferuja forme rozliczenia omijającą Urząd
        Skarbowy co skutecznie uniemozliwia oczywiscie egzekwowanie
        czegokolwiek od tego biura.

Naprawde szczerze odradzam i jesli nie chcecie miec klopotow z
        nabytą nieruchomoscią to omijajcie je szerokiem łukiem.

Polecic natomiast moge "Rentsellers". Wyróżnili sie przede wszystkim
        tym, ze nie zataili zadnych kwestii związanych z nabywaną
        nieruchomoscia i rzetelnie przedstawili wszystkie skutki prawne
        jakie niesie za soba dany stan prawny. A to juz jest bardzo duzy
        plus.
        • Widze ze jest male zainteresowanie tym tematem na forum. A szkoda bo obecnie
          posrednicy strasznie żeruja na niewiedzy ludzi a panstwo nie poczuwa sie do
          konca do ich kontroli. Stad tez nieuczciwi posrednicy.
          • Widze ze jest male zainteresowanie tym tematem na forum. A szkoda bo
            obecnie
            posrednicy strasznie żeruja na niewiedzy ludzi a panstwo nie poczuwa
            sie do
            konca do ich kontroli. Stad tez nieuczciwi posrednicy.
            -------------
            nie każdy może byc pośrednikiem
            to zawód regulowany
            po skończeniu kierunkowych studiów, albo podyplomówki - po odbyciu
            praktyk - otrzymujesz licencję..
            Musisz sie ubezpieczyć a w działaniach przestrzegać standardów
            zawodowych i zasad etyki. Konroluje posrednika własciwy minister -
            przy pomocy 60 osobowej komisji odpowiedzialnosci zawodowej. Co roku
            kilkadziesiąt osób jest karanych, często boleśnie (np zawieszenie
            licencji)

Co jeszcze?
            Nierzetelnych pośredników może chciałbys chłostać publicznie?

Nieuczciwi pośrednicy są wszędzie. W kazdym kraju - podobnie jak
            nieuczciwi ministrowie, prezydenci, szefowie CBA, komendanci
            policji, nauczyciele, adwokaci, prokuratorzy czy lekarze...

jeep
    • Dla wyjaśnienia: INDEPRO jest jedynym dużym krakowskim biurem które nie
      pobiera prowizji od strony kupującej. NAPRAWDĘ tego nie robi. Stąd te
      płaczliwe posty konkurencji i wydumane zarzuty o zadufaniu.

Cieszy że sensownych zarzutów nie dało się wymyśleć :)
      • A czy ktoś tu komentował ich pobieranie prowizji?
        Wszędzie się reklamuje to biuro jako bezprowizyjne, ale to też już nie jest
        wyczyn bo coraz więcej biur tak pracuje, jak mam być szczery to jeszcze nie
        spotkałem wśród tych kilku biur z którymi usiłowałem współpracować takiego które
        pobierałoby prowizję od kupującego. Owszem przy wynajmie wiem, że czasem biorą
        kasę z dwóch stron, ale przy zakupie to jeszcze nie słyszałam.Także cóż to za
        innowacyjność?
        Ja wyraziłem opinię na temat obsługi klienta w tej firmie i mam do tego pełne
        prawo.
        • No to proszę podać nazwy tych biur:)
          • Jestem na etapie zakupu mieszkania, a z racji braku czasu na szukanie idealnej
            oferty na własną rękę postanowiłam skorzystać z oferty biura nieruchomości.

Mogę wymienić od reki dwa biura, które nie pobierają prowizji od kupującego:
            Neodom i Nieruchomości Południe.

Także indepro nie daje nic rewolucyjnego tak jak to piszą na stronie.
            Przereklamowane. Można mniemać po tym co napisali, że u nich to chwilowa
            promocja bo się każą ludziom spieszyć. Znajoma u nich pracowała i po miesiącu
            naprawdę ostrego zasuwania zarobiła 700zł... Wykorzystują pracowników jak i
            klientów... Teraz ta znajoma pracuje w innym biurze i zarabia sporo więcej, a
            pracuje mniej intensywnie, nie jest tak piłowana. Dla indepro niestety liczy się
            tylko kasa. Bardzo to przykre. Szkoda, że u nas w Polsce tak to wszystko
            paskudnie wygląda.
            • INDEPRO wprowadziło "Rewolucję - Kup Bez Prowizji" i od 2008 roku nie pobiera
              prowizji od strony kupującej, dopiero potem inne biura zaczęły wprowadzać
              podobną politykę!!! Tak, w INDEPRO trzeba "ostro zasuwać" ale tylko dlatego aby
              każdy klient był sprawnie i profesjonalnie obsłużony, pozdrowienia dla znajomej,
              na pewno ma dobre wspomnienia z pracy w tym biurze :-) a, że sobie nie
              radziła... przykre.
              • sprawna obsługa klientów? lanserstwo i tyle!!!
                jakby ta znajoma była jakąś sierotą to by sobie w innym biurze też nie radziła,
                a jak widać jest w porządku.
                niestety taka jest prawda, że sporo ludzi ma złe zdanie na temat indepro. biuro
                ma politykę szpanerstwa, robią wszystko żeby się pokazać a wszystko niestety
                wygląda tak jak wygląda...
                wolę trzymać się z daleka bo załatwianie z nimi czegokolwiek nic dobrego nie
                przyniesie...
                • Z braku czasu zdecydowałem się na pośrednika. Na razie Indepro na prawdę daje rade i nie mam zastrzeżeń. Nawet dziewczyna wydaje się bardzo kumata. Możliwe że trafilem na odpowiednią osobę.
                • A ja byłem z laską z indepro coś oglądać, i nie dziwię się że nie biorą prowizji, nie mają za co.
                  Bez urazy, ale cały czas nawijała przez telefon z jakimś facetem na zmianę z koleżanką, umówiła mnie 2 bloki dalej, spóźniła się 15 minut a na koniec pocałowaliśmy klamkę bo własciciel nie pokazał nam mieszkania bo stwierdził, że z nikim się nie umawiał i nigdzie mieszkania nie zgłaszał bo sprzedał już bez pośrednika. Laska powiedziała, że u nich to się zdarza często i żebym się nie przejmował, że mi znajdzie fajne mieszkanko. Nie chciałem płacić prowizji a chciałem kupić mieszkanie więc poszedłem do ich biura się poskarżyć, powiedziałem o sytuacji na Teatralnym, ale pani stwierdziła, że to niemożliwe bo nikt taki u nich nie pracuje. kompromitacja i tyle.
                  • kupieczhuty napisał:

> więc poszedłem do ich biura się poskarżyć, powiedziałem o sytuacj
                    > i na Teatralnym, ale pani stwierdziła, że to niemożliwe bo nikt taki u nich nie
                    > pracuje
                    .

:DD

Najlepsze jest to zakończenie...
            • nie myślałeś o skrzystaniu z www.ofertybezpośrednie.pl ?
          • Temat się urwał bo takich biur na razie nie ma, Indepro chyba jedyne nie bierze prowizji i dotyczy to wszystkich ofert jakie mają. Mogę się mylić aczkolwiek głowa mi juz pęka od tego ile ich przerobiłem w ostatnim czasie.
    • i co jak tam konkretne odpowiedzi są nie :)
      a kto je napisał ? miś uszatek, czy fredzio ?
      Błagam....
    • współpracowałam z Północą- dosyć sprawni w działaniu. także z kilkoma mniejszymi
      pośrednikami, min Nawigator-niezastąpieni jak dla mnie w drobnych tematach, o
      pozostałych małych biurach się nie wypowiem, mam z nimi same złe doświadczenia :/

www.wnieruchomosciach.pl www.wnieruchomosciach.com.pl
      • zgadzam się z lillybajaszi. wg mnie Nawigator to najlepsze biuro nieruchomości. świetna obsługa, gdy podpisywałem umowę wszystko zostało mi wyjaśnione przez pracowników, jak się później okazało nie było żadnych haczyków jak to bywa w innych firmach. Polecam!!!
    • Najgorsze biuro pośrednictwa to Ferfecki z Dobczyc.Uwazajcie na gościa
      bo to oszust.Byłem klientem tego biura i nie dość ze sprzedał
      zarezerwowana nieruchomość to nie chce oddać kasy.Sprawa trafiła do
      sadu.
      • uwagauwagauwaga napisał:

> nie dość ze sprzedał zarezerwowana nieruchomość to nie chce oddać kasy.

Bo "rezerwacja" nie wiąże rąk właścicielowi. Wiązałaby ręce umowa przedwstępna
        notarialna z wpisem roszczenia do księgi wieczystej.

Sprzedaje właściciel, a nie pośrednik, pośrednik tylko pośredniczy.
        Pieniądze pobrane od Pana pośrednik zapewne przekazał właścicielowi i to zapewne
        właściciel byłby właściwym adresatem roszczeń.

Nawiasem mówiąc, zawsze dlatego nalegam na moich klientów, by nie robić żadnych
        "rezerwacji", "oświadczeń woli", "deklaracji" tylko odczekać cierpliwie, aż będą
        kompletne dokumenty, które umożliwią zrobienie przynajmniej porządnej umowy
        przedwstępnej pomiędzy stronami.

"Rezerwacja" to fikcja z natury.

Nawiasem mówiąc Panu taka "rezerwacja" też rąk by nie wiązała, bo mógłby się Pan
        rozmyślić następnego dnia i zażądać zwrotu pieniędzy.

Skoro nie ma umowy przedwstępnej, to wpłacone pieniądze nie są zadatkiem, tylko
        zaliczką, czyli zwrócić trzeba.
    • A może Wawel-Service, ostatnio pną się w górę. Wreszcie doceniony projekt i
      pomysł wykupu biur na własność - Wielicka Business Park.
    • Moje doświadczenie - POŁUDNIE bardzo pozytywnie oceniam, mogę polecić. Słowni,
      znają się na rzeczy, wzbudzają zaufanie nie bez powodu.
    • Witam!
      Ja wynajmowałem mieszkanie razem z krakowskim Elite Properties. Wszystko gładko
      i profesjonalnie, miła obsługa i nawet mogłem w końcówce ponegocjować!;)
      Generalnie polecem to biuro nieruchomości.
      Pzdr!
      Michal
    • Ze swojej strony mogę dodać, że listujemy wyłącznie licencjonowane biura z Krakowa. Dodawajcie swoje.
      • Zamierzałam kupić mieszkanie na Podgórzu w oddziale TECNOCASY, jako że jest to moja
        pierwsza taka inwestycja zaufałam tu pośrednikowi. Poinstruowana przez znajomą
        poprosiłam jeszcze przed umową przedwstępną o czas na sprawdzenie wszystkich inf o
        mieszkaniu. To wzbudziło popłoch u pośrednika!
        Okazało się że mieszkanie jest obciążone długiem a pośrednik dowiedział się o tym
        właśnie poprzedniego dnia!!! Kilka dni przed umową przedwstępną!
        Informacja ta została przede mną ZATAJONA a pośrednik albo działał w zmowie z
        właścicielem albo wykazał się głęboko idącą niekompetencją. Teraz próbuje mnie
        obciążyć winą sugerując że chciałam przesunąć termin umowy przedwstępnej (w celu
        sprawdzenia inf)
        Jako że jest to niedotrzymanie warunków umowy (zatajenie istotnych informacji) - Nie
        zgadzał się stan prawny mieszkania!!! Na ofercie kupna figurowało jako wolne od
        obciążeń hipotecznych!!!

Teraz odmawia mi się oddania 4 tys zaliczki. Z tego co wiem jeśli nie doszło do umowy
        przedwstępnej wpłacona suma jest zaliczką która podlega zwrotowi!!!
        Co mogę zrobić by odzyskać swoje pieniądze?
        • obawiam się znając zasady działajania Tecnocasy będziesz zmuszona do oddać sprawę do Sądu... z własne podwórka wiem - jako pośrednik prowadzący biuro z przegraną sprawą w Sądzie z Klientem przy wystawionej i podpisanej fakturze - iż jeśli Kupujący nie kupi wskazanej nieruchomości, nie ważne z jakiego powodu to pośrednikowi, pomimo zapisów ustawy, nie należy się prowizja...

jednocześnie polecam Ci skontaktowanie się ze stowarzyszeniem lokalnym - MSPON. co prawda tecnocasa nie jest jego członkiem ale jeśli doszło z ich strony do nadużyć w umowach lub innych dokumentach przez Ciebie podpisanych mogą wszcząć kontrolę w tytułu odpowiedzialności zawodowej, może to skłoni wczesniej biuro do zwrócenia Ci pieniędzy. Druga instytucja to Federacja Konsumentów...
          • Dziękuje bardzo za wszystkie rady
            Biuro jednak wykazało się rozsądkiem i oddało pieniądze za porozumieniem
            stron. Radzę na przyszłość po prostu samemu sprawdzać dokumenty żeby w przyszłości nie
            doszło do takich incydentów. Ja już na pewno będę tak robić
            • Szukałam mieszkania w Krakowie w rejonie Ruczaju i okolic. Dużo biur zachowywało się nie profesjonalnie ( zwłaszcza to co nie pobiera prowizji od kupujących ). Osobiście rozpoczełam współprace z Panem Jakubem S. z Grupy B12 Nieruchomości. Znajomość ofert i samej okolicy pomogło mi znaleść mieszkanie które chciałam. Polecam B12.
    • Ja osobiście nie ufam dużym biurom, to są starzy wyjadacze.
      Przez przypadek trafiłam na biuro www.smok.nieruchomosci.pl .
      No i miło się zaskoczyłam...mieszkanko już zakupione i jestem cała HAPPY

Jeżeli zależy Wam na miłej i fachowej pomocy to akurat ich moge polecić w ciemno.

KATOGA
      • Ja skorzystałam z pomocy biura nieruchomości Południe na Karmelickiej. Kupiłam nowe mieszkanie i nie było żadnej prowizji bo oni mają umowy partnerskie z deweloperami. Sprawdziłam cenę czy mieszkania bezpośrednio u dewelopera żeby wiedzieć czy aby nie ma gdzieś tej prowizji ukrytej, ale wszystko by ok.
        Pośrednik z Południa pomógł mi wszystko pozałatwiać, był ze mną jeszcze na negocjacjach ceny, był przy podpisywaniu umowy. Na bieżąco mnie o wszystkim informował i czuwał nad całą sprawą. Także byłam zadowolona. Potem jeszcze powierzyłam im wynajem mojego starego mieszkania i też im to sprawnie poszło.
        • Jesli szukasz nieruchomosci w centrum Krakowa - przede wszystkim mieszkania to ja polecam Art Apartments ze Zwierzynieckiej www.art-apartments.pl . Małe biuro ale profesjonalna obsługa. Specjalizują sie w centrum Krakowa wiec jak chcesz sprzedac czy kupic dzialke w Dobczycach to ci nie pomogą. Ale są niezastapieni w sprawie centrum Krakowa.
          • mam mieszane uczucia co do tej firmy
            umowa z 3% netto wynagrodzeniem, nie bardzo chca zejść z prowizji, oczywiście nie informują ze umowa jest na wyłączność( trzeba dokładnie czytać umowę!) a wiec nie można sprzedać nieruchomości samemu, Pani odpowiedziała ze jak będę mieć klienta to przyprowadzę go do niej a ona zwinie prowizje! Uważajcie, maja wyuczona gatke aby was zagadać, u mnie babka siedziała godzinę, niestety wyszła z niczym bo powiedziałam ze umowy na wyłączność nie podpisze!
            • Unikajcie TECNOCASY !! To jest banda oszustów i nic więcej. Nie mają nic wspólnego z rzetelnym i uczciwym pośrednictwem !! Ja osobiście byłem w roli właściciela mieszkania i potwierdzam wszystkie negatywne uwagi na ich temat, które już pojawiły się na forum. Wciskają na chama absolutnie o tym nie informując umowę na wyłączność na beznadziejnych warunkach i liczą na to że klient nie dojdzie podczas czytania umowy do tego punktu i nieświadomie podpisze umowę. Poza tym chwalą się wszem i wobec, że maja aktualną bazę ofert - BZDURA !! Do tego podobno wszystkie na wyłączność co tez jest kłamstwem. Mój znajomy z pracy trafił na ich ofertę mieszkania, którą opieczętowali wielkim napisem oferta na wyłączność co okazało się totalną nieprawdą !! Nie dość że biorą prowizje od obu stron transakcji to jeszcze bez informowania właściciela doliczają sobie kaskę i w sumie biorą trzy prowizję !! W rezultacie tą sama ofertę znalazł w innym biurze, które na tym forum jest wielokrotnie wymieniane jako jedno z rzetelniejszych, ale nie będę im robić reklamy - powiem tylko że są na Karmelickiej;P i nie dość, że nie zapłacił prowizji to mieszkanie było w niższej cenie. A właściciel mieszkania sam poradził żeby został przy tym biurze nie ważne czy kupi jego mieszkanie czy nie bo są bardzo uczciwi i wszystko sprawdzają. To chyba na tyle. Pozdrawiam. Mateusz
              • Wydaje mi się, że najzwyczajniej jesteś jednym z pracowników tegoż właśnie biura, którego nazwy nie chcesz wymieniać ale które ma siedzibę na karmelickiej i robisz mu kryptoreklamę, a Tecnocasa to po prostu Twoja największa konkurencja dlatego wypisujesz bzdury. Ja również sprzedawałem mieszkanie z jednym z biur Tecnocasa i byłem bardzo zadowolony z ich usług, a o tym, że podpisuję umowę na wyłączność dowiedziałem się przy pierwszym spotkaniu i jak najbardziej mi to odpowiadało. POLECAM!
              • Witam!
                Panie 6bratek przepraszam ale nie będę komentował Pana wypowiedzi każdy może sie zalogować pod nikiem bratek6 lub stokrotka i wypisywać rożne bzdury, jeśli będzie Pan miał ochotę i odwagę zeby ta sprawę załatwić bardzo proszę o kontakt, dane kontaktowe do mnie znajdzie Pan na głównej stronie Tecnocasa. Liczę ze dojdzie do spotkania w celu wyjaśnienia tych uwag z Pana strony.
                Pozdrawiam i czekam na kontakt
            • Witam!
              Dopiero teraz zobaczyłem ta wiadomość, więc pozwolę sobie tez na wypowiedz nie będę sie podpisywał księżniczka, czarodziej, nie będę zakładał nowego konta zeby tylko nadrobić dużo zamieszania i pózniej mieć przeświadczenie ze super zrobiłem bo anonimowo skrytykowalem najwieksza krakowska sieć nieruchomosci. Droga księżniczko wszyscy pracownicy Tecnocasa ZAWSZE informują swoich klientów o formie współpracy, nie jest tajemnica ze Tecnocasa pracuje na wyłączność, wszędzie można o tym przeczytać nie jest to żadna tajemnica, może poprostu podczas spotkania z agentem z Tecnocasy miała Pani/Pan masę innych rzeczy na głowie i to co mówił do Pana/Pani nasz pracownik wchodziło jednym a wychodziło drugim uchem, to sie często zdarza.
              Jeśli chodzi o prywatnych klientów to proszę sobie zobaczyć ogłoszenia naszej firmy. Tecnocasa nie robi zdjęć w środku mieszkania robi zdjecia budynków, więc jeśli ktoś zobaczy nasze ogłoszenie i kojarzy blok może do Pani/ Pana trafić jak po nitce do kłębka, jeśli mieszkanie jest na 1 piętrze to piszemy ze jest na pierwszym piętrze a nie na trzecim. Więc reasumujac jeśli ktoś przyjdzie do Pani/Pana i powie ze sam sobie znalazł ogłoszenie i chce sie dogadywać za plecami agencji to warto sie zastanowić dzięki jakiemu ogłoszeniu ta osoba do Pani/Pana trafiła. Czy dzięki ogłoszeniu agencji x gdzie są zdjecia zrobione w środku mieszkania, nieprawdziwe Informacje odnośnie pietra, czy dzięki ogłoszeniu Tecnocasa gdzie ma Pani zdjecia bloku i wszystkie informacje odnośnie pietra i ekspozycji. Proszę sobie samemu zadać te pytania. Jeśli będzie Pani/Pan chciała porozmawiać na temat tej wypowiedzi to proszę o kontakt, dane kontaktowe do mnie znajdzie Pani/Pan na głównej stronie Tecnocasa.pl
              Pozdrawiam
            • Witajcie,
              z uwagi na to, że jak coś jest nie tak to pisze się na forach a o pozytywach nie bardzo, to ja się podzielę moim dobrym doświadczeniem.
              Sprzedawałem mieszkanie na śródmieściu Krakowa, miałem podpisane umowy z 4 biurami pośrednictwa nieruchomości (min indepro, emmerson) - wszyscy z 4 byli niezwykle gotowi by podpisywać umowy i rzucali wielkimi apoteozami na temat ich biur, jednak przez miesiąc nikogo nie przyprowadzili.
              Zgłosili się do mnei Panowie z Tecnocasy z biura na Pilotów, w ciągu 1,5 tygodnia przyprowadzili 3 potencjalnych kupców. Mimo, że nie miałem z nimi podpisanej umowy (tak, oni podpisują tylko na wyłączność i powiedzieli mi to jako jedno z pierwszych warunków). Jestem niezmiernie niezadowolony z poprzednich 4 biur, porównując ich do Panów z Tecnocasy.
              Fakt, koniec końców sprzedałem mieszkanie sam, ale chciałem tylko wyrazic moje spostrzeżenia nt. pośrednictwa w Krk.

A żeby nie było, że jestem trollem, hejtem czy pracuje dla Tecnocasy to podaje mail'a: axsis7@gazeta.pl. Jeśli ktoś nie wierzy bądź ma pytania to chętnie odpowiem.
              Jakub
            • Pierwszy raz z agencją Tecnocasa spotkałam sie dwa lata temu kiedy kupowałam moje pierwsze wymarzone mieszkanie w Krakowie, i wiesz co Księżniczko - myślałam dokładnie jak Ty. 3 % prowizji - nigdy, sama też sobie poradzę w końcu "klient ma zawsze racje"- nie tak sie mówi ?. Szkoda tylko ze wtedy nie pomyślałam ze ktoś stojący za biurkiem ma lepsze doświadczenie i wie więcej niż ja. W przeciągu czterech miesięcy znalazłam to czego szukałam - było idealne, pozostało sprawdzenie hipoteki i innych kwestii prawnych. Właściciel dostarczył mi wszystkie dokumenty łącznie z dokumentem, że się wymeldował, wiec wydawało sie OK. Niestety po niecałym miesiącu od podpisania umowy u notariusza dowiedziałam sie ze mam lokatora: siostrzenica poprzedniego właściciela która studiowała w Krakowie i o której tak jakby zapomnieli. Niestety mimo próśb i gróźb pozbyłam sie jej dopiero po kilku miesiącach przy pomocy i doradztwie chce tu zaznaczyć "zupełnie bezinteresownym" ze strony Panow z agencji Tecnocasa z ul. Pilotów. To z Nimi rozmawiałam kiedy szukałam mieszkania i to właśnie Ich profesjonalne podejście do klienta skłoniło mnie do napisania mojej historii w podziękowaniu za pomoc. Bo czas i nerwy stracone na prostowanie wszystkich tych spraw wyceniam na dużo więcej niż te 3 %. Teraz przymierzam się do kupna kolejnego mieszkania i z pewnością skorzystam z pomocy fachowców, bo jak to mówią „co jest tanie - to jest drogie”.
    • Ja korzystałam z usług biura PLATINUM HOUSE. Uważam, że są naprawdę profesjonalni. Mogę je polecić z zamkniętymi oczami! www.phnieruchomosci.pl
    • Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja!

Zapraszamy do rozmowy również na nowo powstałe forum rankingbiur.pl
    • Ja polecam ESTMAX są konkretni i mają wiedzę kupiłem z nimi mieszkanie i jestem zadowolony
    • suplemento napisała:

> Ktoś wcześniej rozpoczął temat biur w Warszawie.
      > jestem ciekawa jak to jest w Krakowie?
      > Kogo polecacie, a kogo odradzacie i dlaczego?
      >

Zaraz każdy pośrednik będzie swoje biuro chwalił, a można przecież
      BEZPOŚREDNIO
    • Witam serdecznie,

Zapraszam do odwiedzenia nowego forum na temat rynku nieruchomości w Krakowie i małopolsce.

Założyłem tam między innymi 2 działy.

W pierwszym znajduje się baza danych teleadresowych biur nieruchomości:
      forum.e-mieszkanie.info/baza-danych-biur-nieruchomosci/

W kolejnym można toczyć dyskusje na temat poszczególnych biur nieruchomości:

forum.e-mieszkanie.info/opinie-na-temat-biur-nieruchomosci/

Zapraszam do odwiedzania forum i dyskusji.

Pozdrawiam,
    • Witam serdecznie,

Zapraszam do odwiedzenia nowego forum na temat rynku nieruchomości w Krakowie i małopolsce.

Założyłem tam między innymi 2 działy.

W pierwszym znajduje się baza danych teleadresowych biur nieruchomości:
      forum.e-mieszkanie.info/baza-danych-biur-nieruchomosci/

W kolejnym można toczyć dyskusje na temat poszczególnych biur nieruchomości:

forum.e-mieszkanie.info/opinie-na-temat-biur-nieruchomosci/

Zapraszam do odwiedzania forum i dyskusji.

Pozdrawiam,
    • Hej, mieszkam w Krk od 4 lat i zawsze korzystałem z biura pośrednictwa przy wynajmie.
      Na pewno odradzam sieciówki ( taki przykład: na spotkaniu mieszkanie widzieli pierwszy raz, o wszytko musiałem pytać właściciela na spotkaniu bo gość nic nie wiedział.... na koniec wzięli kasę, i tyle...)
      Polecam mniejsze biura, które do klienta podchodzą indywidualnie, ostatnio korzystałem z usług biura na szklaku, znalazłem w necie kompletną ofertę, jak zadzwoniłem to od razu było umówione spotkanie (nawet samochodem mnie przewieźli po kilku mieszkaniach :D i można po negocjować ) Polecam www.galton.pl
    • A ja od siebie dorzucę Grupę Południe Nieruchomości
      Tekst linka
      Szukaliśmy mieszkania i googlując różne oferty trafiliśmy na zupełnie nieznaną nam stronę. Myśleliśmy, że to jakieś nowe biuro więc żona podeszła do tego nieufnie bo wiadomo ilu to świrów i oszustów po tym świecie chodzi ;) Ale doczytując okazało się, że to są ludzie, którzy pracowali dawniej w biurze Południe. Ponoć tamto biuro się rozsypało, firmę zamknęli, a większość ludzi poszła właśnie do Grupy Południe Nieruchomości, nawet siedziba ponoć ta sama (mówię ponoć bo nigdy wcześniej u nich nie byliśmy i wiem tyle co poczytałem).
      Pan, który nas obsługiwał był naprawdę kompetentny, wiedział wszystko o inwestycji, oprowadził nas i dokładnie pokazał, a potem jeszcze dosłał na maila informacje także super. teraz już tylko czekamy na ostateczny termin do notariusza i mieszkanie będzie nasze.
      Także ja osobiście bardzo polecam to biuro i wszędzie teraz będę o nim trąbił bo dawno nie spotkałem tak rzetelnego biura (a przeprowadzaliśmy się kilka ładnych razy i w tym także w innych miastach). A no i prowizji nie biorą tylko mieszkanie poszło w cenie dewelopera, a nawet jeszcze coś nam Pan pomógł utargować ;)
      Polecam raz jeszcze!
      • Witam, ja wlaśnie szukalam mieszkania w Krakowie, jestem juz po studiach i dostałam tutaj prace . Wiadomo, ze nie latwo jest kupic osobie po studiach, z umowa zlecenie mieszkanie. Byłam u wielu posrednikow - wielu znanych poniewaz zalezalo mi na fachowej obsludze pod wzgledem finansowym. Niestety, mylilam sie - wielkosxc nie znaczy jakosć. Moi ,,doradcy" przez jakis czas zapomnieli o tym, zeby sie ze mna skontaktowac - nie wiem czy prztypadkiem nie chcialam zbyt taniego mieszkania i nie bylam dla nich oplacalna .

Pomijajac , mieszkam w okolicy bloni krakowskich, bylam na spacerze i zobaczylam biuro doradztwa ds finansow i nieruchomosci - pomyslakam, wejde zobaczymy. Poszlam i nie zaluje. Zdolnosc mam wyliczona, nieruchomości znalezuione , czekam na umowe notarialna. Wiadomo, ze jest łatwo dostac kredyt ale licza sie ludzie, ktorzy ci w tym pomoga. Polecam MINTPROPERTY W Krakowie z czystym sumieniem.
    • Witam
      ja polecam Metrochouse a dolkadnie pana Daniela tel. 883377561
      • Akurat zakonczylismy zakup mieszkania na Krakowskiej Starowce.Mieszkamy na stale w US i niestety ze slaba znajomoscia Polskiego.Obawialismy sie calego procesu,ktory jest wciaz bardzo skomplikowany.Jedyny pozytyw to ,ze pan MATEUSZ KOSZ z agencji Spektrum,absolutnie stanal na wysokosci zadania.Nawet po zakupie mieszkania pomogl z przepisaniem gazu i pradu.Nastepne komplikacje!!!
        Mysle,ze jest bardzo wazne z kim sie wspolpracuje,ale widze,ze mlodzi ludzie w Polsce sa profesjonalni i sie staraja,niestety stare przyzwyczajenia z poprzednich generacjii bardzo to utrudniaja.Moja rada:nie wspolpracowac z byle kim.Troche wysilku,aby znalezc odpowiednia osobe i wiedziec,czego sie chce.Zanim kupilismy obecne mieszkanie,to zrezygnowalimy z innych ze wzgledu na totalny brak kompetytywnosci i lenistwo posrednikow.Elizabeth
    • Kupowalam mieszkani, korzystajac z pomocy biura Domanus. Polecam. Nizsza prowizja niz w wiekszosci biur, bardzo dobry kontakt z posrednikiem, ktora mozna bylo prosic o rozne dodatkowe dokumenty, pytac. Pani bardzo profesjonalna, dbajaca o kupujacego (sprzedajacego rowniez). Nie narzucala notariusza choc i tak zdecydowalismy sie na polecanego przez biuro. Moim zdaniem bardzo dobrze sporzadzony akt uwzgledniajacy i nasze interesy i sprzedajacego. Poza tym Pani bardzo mila. Czulam, ze jestem w dobrych, odpowiedzialnych rekach.
    • Uwaga na biuro ECHO DOM
      mają w ofercie lipne oferty od nieuczciwych deweloperów
    • Polecam Tecnocase w Krakowie, oddział VII studio Ruczaj. Własnie zakończyłem procedurę zakupu mieszkania. Wszystko odbyło się szybko sprawnie i profesjonalne. Panowie z biura posiadali wszystkie dokumenty dot. mieszkania: plany, rysunki techniczne, księgi wieczyste, informację ze spółdzielni dot czynszów. Wszystko przygotowane z własnej inicjatywy. Możliwość negocjacji warunków zgodnie z moimi potrzebami. Pomoc przy akcie notarialnym, protokołach zdawczych dot. mieszkania, sprawach bankowych. W porównaniu z biurem superopcja czy platinum house, w tecnocasie byłem klientem, u konkurencji niechcianym petentem.

W razie pytań szczegóły na priv.
    • Korzystał ktoś z posrednictwa biura Północ ? To jest akurat najbliższe w rejonie Balickiej, jezeli ktoś ma jakieś doświadczenia to proszę o informację.
    • Po poszukiwaniu i rozmowach zdecydowałem się w końcu na pośrednictwo w znalezieniu najemcy mieszkania w firmie Tecnocasa na ul. Senatorskiej 26 (Kraków). Podpisałem z nimi umowę na wyłączność. Byłem po wrażeniem profesjonalizmu i skuteczności. Mogę szczerze polecić ten oddział.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.