Dodaj do ulubionych

buty profilaktyczne a buty ortopedyczne

05.11.10, 18:29
witam na czym polega różnica pomiędzy obuwiem profilaktycznym a ortopedycznym? Na przykład but aurelka 1000 wyglądem przypomina standardowy but ortopedyczny. Mam przepisane wkładki korytkowe supinujące, jadę teraz na wizytę do ortopedy i zastanawiam się czy poprosić o zlecenie wykonania buta ortopedycznego pod te wkładki, czy też kupić obuwie profilaktyczne. Nie bardzo rozumiem na czym konkretnie polega różnica. Nie wiem które buty w tym przypadku lepiej się sprawdzą, ale wydaje mi się że buty ortopedyczne, robione na zamówienie będą lepiej dopasowane do stopy.. A skoro mają wyglądać tak samo... Proszę o poradę.
Obserwuj wątek
    • barbara.skrzynska Re: buty profilaktyczne a buty ortopedyczne 08.11.10, 10:53
      Witam! Profilaktyczny czyli zapobiegający powstawaniu wad i zniekształceń stóp. Kazdy but dla dziecka powinien wię być profilaktyczny.Takimi butami są Aurelki. Ortopedyczny - leczący wystepujące wady lub zapobiegający pogłębianiu się występujących wad. W chwili obecnej obuwie rotopedyczne, wskazane do uzytkowania przy określonych wadach, może być produkowane seryjnie ("półfabrykaty"), tak jak obuwie profilaktyczne, a dostosowuje się je do indywidualnych potrzeb dziecka przez odpowiednie wyposażenie wnętrza np. przez odpowiednie wkładki, elementy korygujący itp. Przy bardzo dużych, pogłębionych wadach jest jednak koneiczność wykonania butów na idywidualne zamówienie. Wkładki korytkowe supinujące można z powodzeniem nosić w wielu rodzajach butów profilaktycznych. Podstawowa zasada - najpierw dobieramy wkładki a potem idziemy kupować buty, przymierzając je dziecku wraz z wkładkami. Wskazane są wtedy buty z podwyższoną cholewką, sznurowane lub zapinane na rzepy, które pozwolą na właściwe dopasowanie do stóp wkładek. W trakcie użytkowania należy obserwować czy buty się nie odkształcają pod wpływem wkładki, bo wtedy wkładka nie działa prawidłowo. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka