Dodaj do ulubionych

Geox, Clarks

30.01.11, 22:02
WItam, czy ktos wie, czy te buty maja atest zdrowa stopa? Czy sa dobre dla maluszka 2-letniego?
Edytor zaawansowany
  • barbara.skrzynska 31.01.11, 08:01
    Witam! Żadna z tych firm nie przedstawiała butów do oceny na znak "Zdrowej Stopy". Pozdrawiam
  • pantera2008 03.02.11, 21:28
    Ortopeda zalecil nam buty z miekka podeszwa, ktore by Pani Ekspert polecala? Prosze o sugestie kilku firm. Chodzi mi o sandalki.
  • mmala6 08.02.11, 20:55
    a czy jakiekolwiek zagraniczne buty mają ten znak? nie kojarzę. I Bartki, zdaje się ten znak mają a są beznadziejne ( w większości przypadków). Więc...wybór należy do Ciebie.
  • 19rosa 10.02.11, 11:05
    Dokładnie jestem tego samego zdania. Bartki są przereklamowane. Raz w całej swojej naiwności kupiłam dziecku te buty. Sandałki całe skórzane, nie dość, że poobdzierały się tak, że po miesiacu wyglądały jakby czwarte dziecko w nich chodziło to jeszvcze jak było gorąco dziecko w ogóle nie chciało w nich chodzić. Z ecco, clarksami nie ma tego problemu. Po sezonie buty wyglądają jak nowe, są leciutkie i dziecko chcętnie w nich chodzi. A to dla mnie najważniejszy wyznacznik butów. Cena no cóż Barki nie są tanie ale do clarksów i geoxów to im straaaaasznie daleko.

Pani ekspert z całym szacunkiem dla Pani wiedzy i umiejętności, odpowiedź na postawione pytanie jest wręcz absurdalna.
  • basi-a27 14.02.11, 22:37
    ale dlaczego absurdalna?
    rozumiem że ecco jest lepsze od bartka ale dziewczyna zakładająca wątek nie pytała które buty lepsze a pytała czy ktos wie, czy te buty Geox, Clarks maja atest zdrowa stopa? Czy sa dobre dla maluszka 2-letniego
    i pani expert odpisała na pytanie że nie mają atestu a nie że są złe... i jeszcze jedno pani expert nigdy nie polecała konkretnej firmy butów zawsze podawała link do strony gdzie jest wyjaśnione na co zwracać uwagę przy zakupie właściwych butów.

• 19rosa 27.02.11, 14:31
    trochę mnie tu nie było ale może przeczytasz odpowiedź
    każdy ma prawo interpretować odpowiedź jak chce wg mnie skoro firma nie przedstawiła butów do oceny to jest zła Jak widać po wpisie mojej poprzedniczki nie tylko ja tak to odebrałam
  • renatap37 14.03.11, 12:25
    Ja nie interesowałam się tym jakie mają atesty ale osobiście wole clarks bo z tych z którymi miałam do czynienia z obu firm zdecydowanie clarks miał dużo lepszą jakość materiałów i są bardzo lekkie.Podejrzewam jednak ,że firma z tak długą tradycją ma wszytskie niezbędne atesty. Geox ogladałam w sklepie i były sztywne i cieżkie ale może akurat ja na takie trafiłam choć mnie to ostatecznie zniecheciło. Dla mojego 2,5 latka miałam 4 pary butów clarks i były ok , . Przede wszytskim synek od małego chętnie je zakładał a przy pierwszych w przeciwieńswie do innych nie trzeba go było przyuczać do chodzenia bo odrazu swietnie stawiał w nich stopki. Co do włąsciwości zdrowotnych nie wypowiadam się bo się na tym nie znam. Myślę jednak ,że jeśli dziecko nie ma wady stóp to krzywdy takie buty nie powinny zrobić o ile są dobrze dobrane do stopy. Jesli dziecko ma wadę stopy to już inna sprawa i buty powinien polecić ortopeda. Bartka nigdy nie miałam bo odstraszyła mie jakość materiałów.
    Co do atestów to wydaje mi się ,że wiele firm uzyskuje takowy atest zdrowej stopy na jedną czy kilka par a później na tym bazuje się w reklamach i przy sprzedaży innych modeli i na to tzreba by zwrócić uwagę.
  • klarci 24.03.11, 16:31
    z tego co wiem nie mają, ale na pewno są zdrowe.
    jednak tak jak przy wszystkich butach musisz sama zwracać uwage na konkretne modele (czy elastyczna podeszwa itp.) i konkretne egzmeplarze - nie ma firm, które wszystkie buty mają idealnei równo zrobione :/
    w Geoxach zdarzało mi się dopatrzeć słabe wykoanie niektórych egzemplarzy.

ale ogólnie, takie firmy jak Geox, Clarks, czy Ecco to dobre firmy (i nie potrzebują żadnych atestów). Jedyną firmą, której buty kupuję nawet przez internet i odpukać nie trafiła mi się jeszcze skiepszczona para to Naturino - drogie, ale jak dla mnie najlepsze :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.