Dodaj do ulubionych

Grzyb "w powietrzu"?

04.11.11, 10:27
Od roku mieszkam w nowym mieszkaniu. Ładne, czyste, świeżo wymalowane, ciepłe, północno-zachodnie.
Ale niedługo po przeprowadzce zaczęły się problemy z nawracającymi grzybicami skóry.
Kilka dni temu odkryłam w szafkach z butami, że starsze buty, nie używane od roku, w środku pokryte są pałeczkami grzybów... Wyrzuciłam więc z tysiąc złotych do śmietnika:( Resztę nowych butów chcę zanieść do szewca gdzie mają usługę odgrzybiania, nie wiem na ile to pomoże. Czy są jakieś specjalistyczne preparaty które sama mogę w domu a co dzień stosować do wnętrza butów i na stopy by zabić wszelkie oznaki grzybów?

Obserwują także, że w kuchni, gdzie położyłam na podłodze kilka doniczek z nasionami do wykiełowania- na ziemi w doniczkach rośnie pleśń...

Mam wrażenie, że ten grzyb jest w mieszkaniu gdzieś w powietrzu. i atakuje miejsca gdzie jest ciemno i wilgotno.. JAKICH PREPARATÓW UŻYWAĆ BY GO ZWALCZYĆ? Czy jest coś czo można rozłożyć w mieszkaniu, rozpylić, używać do przecierania wszelkich powierzchni ?
Mieszkanie jest ciepłe, więc w zimie grzeję grzejnikami tylko gdy jestem w domu, wychodząc do pracy skręcam. Nie wiem czy lepiej jak by było chłodniej czy cieplej..

Co robić żeby się grzybów z mieszkania pozbyć. Boję się, że będą zżerać mnie a za kolejny rok zadomowią sie gdzieś na ścianach..
Co robić żeby przeciwdziałać i wybić to draństwo?
Edytor zaawansowany
 • bozena.rajchel.chyla 05.12.11, 13:36
  Witam
  Oto moje rady:
  - grzyby najlepiej rozwijają się w środowisku gdzie jest podwyższona temperatura i duża wilgotność, w związku z tym należy codziennie wietrzyć mieszkanie a obuwie, które wkłada Pani do szafki powinno być suche i oczyszczone z kurzu i ziemi;
  - rzeczywiście w niektórych sklepach i warsztatach szewskich można zdezynfekować obuwie w specjalnych urządzeniach. Warto skorzystać z tej usługi;
  - można również kupić preparaty do dezynfekcji obuwia;
  - jeżeli chodzi o stopy, to zanim zacznie Pani stosować preparaty na grzybicę, należy udać się na konsultacje do lekarza dermatologa.

  Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka