Dodaj do ulubionych

Postępowanie na przełomie roku

09.11.12, 11:02
Mam do przeprowadzenia kilka postępowań dot. 2013 roku. Nie chcę kumulować roboty w styczniu i chcę je uruchomić już teraz.
Pytanie mam takie : czy prawidłowe jest przeprowadzenie postępowania w tym roku, zawarcie umowy też w tym roku - jednak określenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia na rok przyszły, płatności tez na rok przyszły ?
Wszystkie postępowania do 14000 euro bez stosowania ustawy, jedynie wg naszego regulaminu wewnętrznego.

Edytor zaawansowany
  • bestcjanek 28.11.12, 11:10
    Przy odpowiednich zapisach umowy (bieg terminu realizacji rozpoczyna się później) - nie ma najmniejszego problemu. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to czy podpisujący umowę po stronie zamawiającego, ma do tego wystarczające umocowanie. Chodzi o to czy może zaciągnąć zobowiązanie, którego realizacja nastąpi w kolejnym roku. Najczęściej przesądza o tym uchwalony budżet, ale nie musi to być przesłanka niezbędna.
  • kancelariazp.pl 10.12.12, 23:18
    Takie postępowanie to nic innego jak próba ominięcia planowania zamówień i łączenia tożsamych zamówień w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy Pzp. Decydujące znaczenie ma tu zaplanowanie wydatków na rok przyszły. Plan zamówień na 2013 powinien uwzględniać wydatki przewidziane również w 2012 ale wydatkowane w roku 2013.

    --
    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
    www.kancelariazp.pl
  • bestcjanek 11.12.12, 09:18
    A gdzie tu jest omijanie planowania?:)))))))))))))
  • 7tessa 11.12.12, 12:44
    Ale ja tu nic nie próbuję omijać.. Mam już ustalony budżet na 2013 i chcę tylko teraz przeprowadzić postępowania na zakupy, które będę dokonywać w przyszłym roku.
  • bestcjanek 12.12.12, 08:23
    Zawsze trzeba mieć lekki dystans do "ekspertów":)
  • kancelariazp.pl 12.12.12, 06:49
    Dobrze. Skorygujmy. Wszystko zależy od tego, czy na 2013 zostały zaplanowane inne postępowania tożsame z postępowaniami wydzielonymi w celu wszczęcia ich jeszcze w roku 2012. Np. będziemy teraz udzielać zamówienia na usługi prawnicze (procedura do 14 000 euro), a planie na 2013 przewidujemy jeszcze dodatkowo 100 000 na usługi prawnicze. Jest to nic innego jak podzielenie zamówienia. Oczywiście dopuszczalne jest zastosowanie przepisu art. 6a Pzp, jednak jeśli wartość części przekracza 20% całości, wówczas trzeba stosować procedurę jak dla wartości całego zamówienia.
    Zbyt ogólny stan faktyczny przedstawiony w pierwszym poście faktycznie nie pozwala na jednoznaczne osąd problemu. Proszę zatem przy ocenie prawidłowości postępowania mieć na względzie naszą opinię, jednak odnosząc ją do rzeczywistego stanu faktycznego.
    --
    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
    www.kancelariazp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka