Dodaj do ulubionych

Wybór firmy odbierającej odpady komunalne wymag...

26.02.13, 23:28
I mamy kolejny MONOPOL,firmy które do tej pory opróżniały mój śmietnik będą to robić nadal,z tą małą różnicą że Gmina mająca MONOPOL,zaśpiewa mi za tą usługę kilka razy więcej.
W przypadku wieżowca nie ma możliwości "selektywnej" zbiórki śmieci,a więc już wiem że zabulę najwyższą stawkę.
Na zachodzie Gmina zarabia za zbieranie szkła,plastiku,czy metalu i mieszkańcy albo nic nie płacą,albo symbolicznie,u nas będą to niebotyczne koszta.
Ciekaw jestem ile osób prywatnych ,czy spółdzielni odważy się wystąpić na drogę sądową,za Monopol,za zawyżanie stawek?.
Edytor zaawansowany
  • kacperc023 26.02.13, 23:39
    Witam,
    gminy przespały moment i teraz głośno krzyczą - wg ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach gospodarka odpadami komunalnymi jest zadaniem własnym gminy.
    Jeżeli gmina wpadłaby na pomysł, że realizuje to jako zadanie własne (czyli odwróciłaby to co wcześniej robiła wydzielając spółkę córkę) i przejęłaby gospodarkę na własny zakład budżetowy to nie musiałaby organizować przetargu.
    Przetarg jest konieczny tam gdzie gminy scedowały realizację gospodarki odp. komunalnymi na podmioty zewnętrzne, stąd też by uniknąć "wycinania" konkurencji dla spółek gminnych te ostatnie muszą startować w przetargach same lub jako konsorcjanci z innymi podmiotami.
    Pzdr.
  • aktyntasza 27.02.13, 00:17
    trzeba zlikwidować umowy śmieciowe
  • pogromca_mrowek 27.02.13, 09:24
    W środę zakończenie przyjmowania ofert, po południu "podejrzenie" co jest w kopertach konkurencji, w czwartek "nasza" firma dostarcza "poprawioną" oferte, którą wkładamy do koperty. A w piątek oficjalne otwarcie kopert, oczywiście wygrywa "nasza" firma i oto cud 300 000zł za 1 dzień pracy. Niech nikt nie mówi że żle się zarabia w urzędach.
  • opt 27.02.13, 00:38
    Teraz płacę 7 zł od osoby na miesiąć a ile będzie od 1 lipca to się okaże w co nas tuskobodobni wrobili.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka