Dodaj do ulubionych

Brak oswiadczenia o grupie kapitalowej

20.03.13, 19:08
Witam,

zwracam się z takim zapytaniem. Wykonawca miał załączyć do oferty oświadczenie o grupie kapitałowej. Jednak w złozonej ofercie stwierdzono, iż brak jest tego oświadczenia. Wzywam Wykonawce do uzupelnienia tego oswiadczenia na podstawie art. 26 ust.3 jesli wykonawca nie złozy tego oświadczenia to wtedy wykluczyc go czy cos innego? Jesli wykluczyc to na jakiej podstawie? Z gory dziekuje za udzielona pomoc w tym zakresie.
Edytor zaawansowany
 • kancelariazp.pl 21.03.13, 00:04
  Zamawiający nie ma podstaw, aby żądać załączenia do oferty oświadczenia o grupie kapitałowej. Brak jest takiego dokumentu (oświadczenia) na liście dokumentów, wymienionych w akcie wykonawczym wydanym na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Pzp. W związku z tym nie ma podstaw, aby żądać uzupełnienia, ani brak tego oświadczenia nie stanowi podstawy do wykluczenia wykonawcy.
  --
  Pozdrawiamy
  Zespół Ekspertów
  Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  www.kancelariazp.pl
 • ludwik_13 22.03.13, 14:44
  BO tez jest to dokument z ustawy wynikający a nie z rozporządzenia art. 26 ust. 2d. Można go uzupelniać podobnie jak dokumenty z art. 25 ust. 1. Problem jest, gdy ktoś nie złoży oświadczenia o braku przynależności, bowiem wykluczyć można tylko jak nie złoży wykazu podmiotów (art. 24 ust. 2 pkt. 5). I tyle do ekspertów.
 • kancelariazp.pl 28.03.13, 06:57
  Należy być precyzyjnym, jeszcze raz podkreślmy, nie ma podstaw do żądania jakiegoś oświadczenia o przynależności czy jej braku, to wykonawca ma obowiązek wynikający z przepisu art. 26 ust. 2d ustawy Pzp do złożenia listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Dziękujemy P.T. ludwik_13 za zwrócenie uwagi na ten aspekt.
  --
  Pozdrawiamy
  Zespół Ekspertów
  Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  www.kancelariazp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka