Dodaj do ulubionych

dostawa towaru poza dostawą sukcesywną

23.08.13, 10:08
Sytuacja:jednostka budżetowa, dostawa sukcesywna na artykuły biurowe- chcę kupić artykuł o właściwościach bardzo zbliżonych (trudno opisać różnice charakteryzujące produkt, ale w użytkowaniu pozornie równoważne towary znacznie się różnią) do artykułu zawartego w umowie na dostawę sukcesywną, 10 sztuk, cena jednostkowa 15 zł, zbliżona do artykułu przetargowego, towar dostępny.
Czy komórka ds. zamówień może kupić taki artykuł poza przetargiem? Artykuł był przewidziany do zakupu, ujęty w tzw. zapotrzebowaniu rocznym składanym przez komórki wewn. do jednostki centralnej, realizującej zamówienia. Ponieważ był sytuacją jednostkową nie został ujęty w specyfikacji przetargowej, gdyż proponowany jest towar równoważny.
Edytor zaawansowany
  • kancelariazp.pl 03.09.13, 19:14
    Proszę skorzystać z dyspozycji art. 6a ustawy Pzp. Pozwala on udzielić zamówienia w częściach, do udzielenia zamówienia na daną część zamawiający może stosować przepisy właściwe dla wartości tej części zamówienia, jeżeli jej wartość jest mniejsza niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 80 000 euro dla dostaw, pod warunkiem że łączna wartość tych części wynosi nie więcej niż 20% wartości zamówienia.
    Czyli w tym przypadku wartość części jest niższa niż równowartość kwoty 80 000 euro, a kwota 150 zł na pewno stanowi mniej niż 20% wartości zamówienia, a przy tym stanowi kwotę niższą niż równowartość kwoty,o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy Pzp.
    --
    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
    www.kancelariazp.pl
  • kataraska77 24.01.18, 14:47
    Proszę o podpowiedz w następującej sprawie. Umowa podpisana na dwa lata na podstawie ustawy Pzp i przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego art. 10 ust. i art. 39 ustawy Pzp z dnia 29.01.2004 z późn. zm. Dostawa sukcesywna. Jeśli pojawia się potrzeba zakupu materiałów zupełnie innych niż zostały wykazane w formularzu ofertowym (załączniku do umowy) to w jakim trybie i na jakiej podstawie można dokonać ich zakupu zarówno w pierwszym jak i w drugim roku trwania umowy. Korzystamy przez te dwa lata z art. 6a ustawy Pzp, czy może z art. 4 pkt 8?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.