Dodaj do ulubionych

Zasoby podmiotu trzeciego a instytucja samorządowa

03.12.16, 13:07
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w takiej sytuacji:
Czy instytucja samorządowa (podległa pod Urząd Miasta) może udostępnić zasoby w postaci potencjału technicznego (floty pojazdów) Wykonawcy, który startuje w przetargu, w którym jako Zamawiający występuje Gmina (przetarg prowadzony przez Urząd Miasta).
Edytor zaawansowany
 • kancelariazp.pl 06.12.16, 13:45
  Zamawiający zgodnie z art. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych zobowiązany jest przygotować i przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji, w sposób bezstronny i obiektywny. W sytuacji opisanej w pytaniu zasady określone w art. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych zostają naruszone, ponieważ Urząd Miasta jest Zamawiającym i jednocześnie za pośrednictwem podległej sobie instytucji samorządowej wpływa na zachwianie konkurencji pomiędzy wykonawcami. Ponadto w opisanej sytuacji istnieje uzasadnione przypuszczenie, że Wykonawca który będzie polegał na potencjale instytucji samorządowej podległej Urzędowi Miasta (Zamawiającemu) może posiadać z tego tytułu większą wiedzę co do przedmiotu zamówienia niż inni uczestnicy tego postępowania.


  --
  Pozdrawiamy
  Zespół Ekspertów
  Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  www.kancelariazp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.