Dodaj do ulubionych

Podział zamówienia

09.03.17, 07:16
Witam,
mam pytanie. Jeżeli zamówienie polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej podzielimy na dw postępowania:
1 dostawa tłoczni ścieków - którą potem przekażemy wykonawcy drugiej części,
2. Budowa kanalizacji sanitarnej - bez dostawy tłoczni ale z jej montażem - co stanowi większą część zamówienia
To jakie zasady przeprowadzenia postępowania i szacowania wartości zamówienia będziemy stosować do pierwszej części? czy do dostaw, czy dla robót budowlanych, skoro dla szacowania wartości robót budowlanych uwzględnia się również wszystkie dostawy przekazane wykonawcy?
Edytor zaawansowany
 • kancelariazp.pl 07.06.17, 14:04
  Zgodnie z przedstawionym powyżej stanem faktycznym, stwierdzić należy, że do postępowania na dostawę tłoczni ścieków Zamawiający winien stosować zasady przeprowadzenia postępowania i szacowania jego wartości dotyczące dostaw. Natomiast przy szacowaniu wartości zamówienia na budowę kanalizacji sanitarnej Zamawiający winien pamiętać, aby na podstawie art. 33 ust. 2 ustawy Pzp, uwzględnić wartość tej dostawy przy sporządzaniu szacunku, o ile dostawa ta jest niezbędna do wykonania tych robót budowlanych.

  --
  Pozdrawiamy
  Zespół Ekspertów
  Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  www.kancelariazp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.