Dodaj do ulubionych

Zapytanie ofertowe dot. usług geodezyjnych

16.09.17, 18:53
Witam,
Zwracam się z takim zapytaniem dotyczącym zapytania ofertowego dot. usług geodezyjnych. Stan faktyczny: Wartość zamówienia poniżej 30 000 euro. Zapytanie ofertowe dot. usług geodezyjnych zostało wysłane do kilku wykonawców, którzy tym się zajmują oraz zostało zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego. Kryterium oceny ofert – najniższa cena 100%. Nie była podane odnośnie kryterium oceny ofert czy to cena brutto czy netto. Złożono 6 ofert na w/w usługę. Sytuacja wygląda tak że wykonawca A zaoferował cenę netto jak i brutto w wysokości 11 250,00 zł. Z kolei wykonawca X zaoferował cenę netto 11 100,00 zł, zaś cena brutto 13 653,00 zł. Najtańsza oferta jeśli chodzi o Wartość brutto jest oferta wykonawcy A który zaoferował kwotę 11 250,00 zł. Natomiast najtańsza oferta jeśli chodzi o wartość netto jest oferta wykonawcy X i wynosi 11 100,00 zł. W dotychczas ogłaszanych zapytaniach wybierane były oferty wykonawców którzy oferowali wartość brutto, że nie było problemów. Kryterium była najniższa cena, bez podania czy netto czy brutto. Pierwszy raz zdarzyła się mi taka sytuacja, że są różni wykonawcy wygrywający na kwotę netto jak i kwotę brutto. Zastanawiam się jak prawidłowo postąpić. Czy może miał ktoś taką podobna sytuację? Czy wybrać tak jak dotychczas wykonawcę który zaoferował najniższą cenę brutto? Czy poprosić wykonawców o złożenie nie wiem dodatkowych ofert czy coś innego zrobić? Jak prawidłowo postąpić? Z góry dziękuje za wszelkie udzielone rady w rozwiązaniu tego problemu.
Edytor zaawansowany
 • kancelariazp.pl 28.09.17, 17:43
  W przedstawionym stanie faktycznym wybór oferty winien nastąpić z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U. z 2014 r. poz. 915 ze zm.), zgodnie z którą w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług lub podatkiem akcyzowym. Tym samym w przedmiotowej sprawie wyboru oferty najkorzystniejszej należy dokonać w oparciu o cenę brutto.

  --
  Pozdrawiamy
  Zespół Ekspertów
  Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  www.kancelariazp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.