Dodaj do ulubionych

brak podpisu

28.12.07, 11:57
W złożonej ofercie do potępowania na wydzierżawienie pomieszczeń
brak jest podpisu pod formularzem cenowym. Czy taki formularz można
poraktować jak dokument z błędem i uzupełnić na podstawie art.26
PZP? W SIWZ nie było wymogu podpisania każdej strony. Czy można
uzupełnić dokument, który jest poprawny ale nie był potwierdzony za
zgodność z oryginałem?
--
kliknij:
www.pajacyk.pl/
Edytor zaawansowany
  • kancelariazp.pl 11.01.08, 21:42
    Formularz cenowy jest elementem stricte oferty, nie zaś jednym z
    dokumentów wymienionych w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp (tj. dokumenty
    potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz
    dokumenty potwierdzające spełnianie warunków przedmiotowych).
    Dlatego też nie może zostać uznany za dokument z błędem i
    uzupełniony na podstawie art. 26 ustawy Pzp.
    Można potraktować go ewentualnie jako szczegółowy załącznik do
    oferty, jeżeli łączna cena wynikająca z formularza cenowego została
    również wskazana w samej ofercie, a ta została właściwie podpisana.

    Jeżeli natomiast chodzi o dokument zaliczany do dokumentów
    wymienionych w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, który został złożony w
    kopii ale nie potwierdzonej za zgodność z oryginałem – taki dokument
    można uzupełnić.

    Tak na marginesie, naszym zdaniem, zgodnie z art. 4 pkt 3 lit. i)
    ustawy Pzp w postępowaniu, którego przedmiotem jest wydzierżawienie
    pomieszczeń (nieruchomości) ustawy Pzp się nie stosuje.

    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelarii Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  • wieczniezielony 09.04.08, 23:40
    .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka