Dodaj do ulubionych

Przedmiar robót

27.10.08, 09:54
W toczącym się postępowaniu na roboty budowlane Zamawiający wskazał
w SIWZ że oferta powinna zawierać kosztorys ofertowy szczegółowy
sporządzony w oparciu o załączone przedmiary robót. Jednocześnie na
swojej stronie internetowej umieścił SIWZ w formie spakowanego pliku
gdzie w folderze Przedmiary znajduje sie tabelka Zestawienie
wyposażenia (tabelka ta zawiera sprzęt i ilość jaką należy przyjąć)
oprócz tej tabeli znajdują się tam przedmiary. Czy tą tabelkę mam
potraktować jak przedmiar czy spełnia ona warunki definicji
przedmiaru robót?
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • kancelariazp.pl 27.10.08, 10:23
    W pierwszej kolejności najlepiej zapytać o to (pisemnie)
    zamawiajacego (na podst. art. 38 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawcy
    przysługuje prawo do występowania o wyjaśnienia treści SIWZ, a więc
    rownież w kwestii opisanej tabelki).

    Zamawiający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi, a w późniejszym
    okresie jest związany swoimi odpowiedziami.

    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.
  • tomszul 27.10.08, 13:30
    Zamawiający odpowiedział: "Należy przyjąć wyposażenie ujęte w
    przedmiarach"
  • kancelariazp.pl 30.10.08, 22:27
    W związku z powyższą odpowiedzią przedmiar (określona w nim ilość i
    rodzaj wyposażenia) jest wiążący. Wynika z tego, że zestawienie
    miało charakter pomocniczy.

    Pozdrawiamy
    Zespół Ekspertów
    Kancelaria Zamówień Publicznych Sp. z o.o.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka