Dodaj do ulubionych

23.10.2010. ....zimno

23.10.10, 07:12
Otwieram świeże Podworko i za niedługo do pracy wyjeżdżam na ten chleb z omastą zarabiać.

Świetlistego dnia, moi milismile

--
http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg
AL
Edytor zaawansowany
  • zuza_anna 23.10.10, 07:49
    http://www.zosia.piasta.pl/o-jesieni_pliki/icon1.gif

A w nas jeszcze tyle wciąż radości jest
    Tyle słońca z lata jeszcze w nas
    I jesienny smutek nam nie grozi, wiem
    Dobry los wciąż sprzyja nam...
    Eleni.

Dzień dobry AL, i WKN smile I na coś słodkiego Droga AL , żeby se życie osłodzić... wink Cudownego dnia MM. smile Ja też zaraz wybywam...do napisania smile
    --
    Sumitra smile

" Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą!..." Michel Quoist
  • 1zorro-bis 23.10.10, 08:21
    witam ranne ptaszki! Zimno ale mam przynajmniej piekna pogode!
  • hardy1 23.10.10, 10:00
    Cześć Wszystkimsmile U mnie podobnie - słońce i bardzo zimno...ale ma się ocieplić na weekend smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • maja-z-podworka 23.10.10, 10:21
    Witajcie smile
    Miałam nadzieję, że to już dziś będzie zmiana czasu - rozczarowałam się. Jeszcze tydzień sad
    Lubię czas zimowy, bo można dłużej spać ( w końcu nikt mi nie zabroni położyć się wcześniej, a wstawać mogę później).
    Dziś w planach mam dzień bardzo spokojny i w znacznej części spędzony przy komputerze (trochę przymusowo). Pogoda , jeśli chodzi o mnie, może być dowolna smile

--
    Maja
  • hardy1 23.10.10, 11:02
    Cześć Maju smile Co się odwlecze...za tydzień będziesz się cieszyła smile
    Mnie tak nie cieszy godzina później. W ten sposób już przed czwartą po południu jest ciemno. Wolałbym rano mieć dłużej ciemno , za to po południu dłużej jasno big_grin

Odpoczywasz? To odpoczywaj, korzystaj z wolnego smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • maja-z-podworka 23.10.10, 11:17
    Gdzie ja pisałam o odpoczynku, Hardy? Njaawyraźniej przegapiłam tę chwilę szczęścia...przeżyłam ją nie wedząc o tym...Dobrze, że mi o niej powiedziałeś smile
    A..tam....Ciemno!!!! Co z tego? Ważne, że można dlużej pospać! Ta kradzież godziny snu, kiedy zmieniamy czas na letni doprowadza mnie do stanu histerii!!!
    --
    Maja
  • hardy1 23.10.10, 11:46
    ...chcesz spędzić przy kompie dzisiaj czas...trochę przymusowo. Odczułem więc że reszta czasu od "trochę do całości" spędzisz dobrowolnie, w wolnym czasie big_grin

I nie narzekaj! Im dłużej jasno, tym dłużej żyjemy na jawie ;D Odeśpimy w wieczności suspicious
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • zuza_anna 23.10.10, 16:01
    http://img267.imageshack.us/img267/7159/16688336.jpg

Właśnie wróciłam, pogoda przecudowna, słoneczko mocno świeci, aż żal było do domu wracać smile
    Wszystkie promienie słoneczne, nad kępą wrzosów, wyłapałam wink Zatrzymam je na jesienne i zimowe chłodne wieczory wink Przecudownego popołudnia i wieczoru życzę smile

--
    Sumitra smile

• 1zorro-bis 23.10.10, 16:20
    a ja wlasnie wrocilem z sobotniej przejazdzki i spacerku po kurrorcie...big_grin
  • m.maska 23.10.10, 19:03
    DZIEŃ DOBRY PODWÓRKO
    a moze juz DOBRY WIECZOR? bo i u mnie sie juz sciemnia...szaro, buro tylko dobrze, ze do domu niedaleko wink
    Majeczka pracowicie dzien przy kompie spedza, to nie bede gorsza - bo w koncu 4 tygodnie to sie obijalam, chociaz i tak ten internet...nawet poza granicami nie ma spokoju i swoje odrobic trzeba. Juz nie wiem co lepsze, czy sobie pofolgowac, po to tylko by wrocic a tuuuutaj sterta niezalatwionych spraw? ja chce tam gdzie cieplo, gdzie dzien dlugi, noc krotka, moze sie tak naprawde polozyc gdzies w hamaku i patrzec w chmury i pomarzyc i po prostu byc.
    Zorro - jak sie ma kurort pod nosem to sobie mozna po nim spacerowac...Oooo... ja mam najblizszy pewnie jakies 70km stad...to Bad Kreuznach i Bad Münster am Stein - to drugie wyjatkowo ciekawe, zwlaszcza ten kamien wlasnie(am Stein)...
    U mnie dzisiaj Wendelinus-Markt... jarmark Wendelinusa, oficjalne rozpoczecie stanowi wbicie wbicie kurka w ogromna beczke piwa(bleeee, nie lubie piwa) - ale pogoda kiepska, zaczelo padac a warto byloby sie wybrac na jakies Crepes(nalesniki francuskie) z wisniami albo z nutella - pachnie tam tymi wszystkimi zapachami kadzidelek, pachnacych swieczek i jakichs nasaczanych zapachami drewnianych cudow...albo...juz wiem: z lokomotywki kupic garsc prazonych kasztanow...moze jutro bedzie lepsza pogoda - te kasztany, one mnie kusza.
    Nastepny jarmark to juz bedzie Bozonarodzeniowy...
    --
    http://i48.tinypic.com/24e2b94.jpg
    maska
  • al-szamanka 23.10.10, 21:24
    Noooooooooo, jestem, chyba tylko na ciut, bo zmęczonam okrutnie.
    Zuzanko , nie zauważyłam dzisiaj rano, że też otworzyłaś Podwórko. Wkliknęłam i pojechałam nie patrząc za siebiewink Ale dlaczego akurat Twoje miało być skreślone?Eeeeech, trzeba było rzucać monetę wink wink wink

--
    AL
  • zuza_anna 23.10.10, 21:51
    Chociażby dlatego Miła AL, że Twoje, bardziej mi się podobało big_grin
    Zmywam się. Cudownej nocy i cudownych snów. Dobranoc MM. smile

--
    Sumitra smile

• al-szamanka 23.10.10, 22:39
    Bez przesady, Zuzanko wink Ale jak się okazuje, stanęło i tak na Twoim kiss
    A ja właśnie zerkam na ekran telewizora, przezgrabna dziewczyna kreci chyba setką hoola hopek....nigdy czegoś takiego nie próbowałam robić, mam tylko jedną hoola hopkę wink

--
    AL
  • m.maska 23.10.10, 23:13
    Cicho wszędzie, pusto wszędzie, Co to będzie, co to będzie?...a tak mi sie jakos pokojarzylo...eeeh i tak mam co robic...przegapilam Zuze i AL... to spijcie dobrze i snijcie pieknie...
    Dobranoc smile
    --
    http://i43.tinypic.com/v771ar.gif
    maska
  • hardy1 24.10.10, 00:11
    Pusto, cicho... czas w takim razie też iść spać. Dobranoc Wszystkim smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 24.10.10, 07:52
    czesc "Podworko".!!! Ciemno jak cholera a spac juz nie moge...big_grin
  • 1zorro-bis 24.10.10, 07:59
    pytanko: czy "Czarka" ktos zabanowal?
  • m.maska 24.10.10, 08:04
    czesc Zorro - ja jakos tez spac nie moge... jakas tak ta noc byla do niczego...juz kawe wypilam i chyba zaraz po nastepna sie pokusze...
    Pytasz o czarka? owszem - zbanowany... smile

Ach Zorrku zapewne nie dopelniles bedac w kraju tego co obiecales wink czasu nie bylo???
    --
    maska
  • 1zorro-bis 24.10.10, 08:23
    nie, nie dopelnilem! Uciekalem jak najszybciej! Przeciez to wariatkowo. Jeszcze by mi jaki na fotelu gardlo poderznal....big_grinbig_grin:
    A za co "Czarek" zostal zabanowany?
  • m.maska 24.10.10, 08:31
    Zorro bo sie inaczej nie dalo...nie potrafil sie dostosowac do zasad i nie reagowal na prosby...jest tutaj ponad 5tys. for(ow?), czy to musi byc koniecznie Podworko?
    --
    maska
  • zuza_anna 24.10.10, 08:37
    Dzień dobry Maseczko, Zorku i WKN. w ten jesienny, deszczowy poranek smile
    Dziękuję Wam, że mogę tu być i pisać i Dziękuję za to, że Jesteście big_grin kiss
    Maseczko, nie do wiary, Ty, o tej porze nie śpisz? Trza, to zapisać...wink Cudownego dnia MM. smile
    --
    Sumitra smile

• z-malej-litery 24.10.10, 08:43
    Dzień dobry smile

Ja wczoraj głęboką nocą odprowadzałam gości do samochodu i stanęliśmy na chwile, by popatrzeć na księżyc w pełni. Widzieliście może wczoraj, jak piękną dawał poświatę?
  • zuza_anna 24.10.10, 08:49
    Witaj Literko smile Żałuję, że nie widziałam. Na pewno był to piękny widok smile
    --
    Sumitra smile

• z-malej-litery 24.10.10, 08:58
    Zuzko, jeśli wyjdzie mi zdjęcie, to wstawię smile

Widzę, że TU też wszyscy śpią! Ja nie rozumiem, jak można tak długo spać .... smile)) .... zwłaszcza gdy inni musza już pracować big_grin
  • m.maska 24.10.10, 09:05
    Witajcie Literko, Zuzko... big_grin
    Zuzko - ja jeszcze nie spie, a to roznica...mam za soba zarwana calkowicie noc... i tak bywa.
    Literko - wiem o czym piszesz... to halo ksiezycowe, od kilku dni je ogladam...przy czym w zaleznosci od polozenia chmur, mgly, czasami otacza sie ten nasz pyzaty Ksiezyc czyms na ksztalt tęczy...wspanialy widok.. smile ale zdjecia tego nie oddaja - kilka razy juz wklejalam - nie taki trzeba miec aparat...ale i na to przyjdzie czas - juz o tym mysle smile

DOBREGO DNIA WSZYSTKIM
    --
    http://i40.tinypic.com/2nvayr9.gif
    maska
  • hardy1 24.10.10, 09:16
    Dzień dobry Wszystkim smile Miała być dzisiaj piękna pogoda...a tu deszczyk i chmury. Mam nadzieję że się przejaśni smile

PS Zorro - nie przesadzasz czasem? Z tym "podrzynaniem gardeł"? Uważam że tak. Wszystko wszystkim - można krytykować to co jest złe w Polsce ale są granice. Inaczej to jest krytykanctwo i specjalne wyzłośliwianie się.
    Nie uważam mego kraju za bandycki, gdzie mordercy czatują na każdym rogu ulicy, gdzie nie można znaleźć jednej równej drogi, gdzie wszystko postawione jest na głowie. Gdzie nie daje się żyć. Ja żyję i miliony Polaków również. Najłatwiej jest uprawiać zwykłe krytykanctwo mieszkając w innym kraju. A w tym akurat trzeba zachować umiar.
    Na wiele rzeczy sam jestem wkurzony ale to nie znaczy że nie jest to mój kraj. I nie znaczy że inne kraje są cudowne i są rajem na Ziemi. Każdy kraj ma swoje problemy. Jedne miały lepsze warunki rozwoju, inne gorsze. Startowaliśmy z niskiego pułapu. Jako Polska dużo już jednak przez 20 lat nadrobiliśmy. Jest jeszcze bardzo dużo do zmiany...ale to mój kraj i w nim mieszkam. I nie widzę w nim samego "wariatkowa"...widzę ile się zmieniło na lepsze bo mieszkam w nim, więc mam porównanie.
    I chyba w nim już pozostanę. Jaki jest taki jest ale to mój kraj i chcę aby jak najszybciej się zmieniał na lepsze. Nigdy nie powiem że to kraj morderców podrzynających gardła na każdym rogu ulicy. Jakoś do tej pory żyję i chodzę spokojnie po ulicach.
    Cholernie mnie ubodło to Twoje stwierdzenie, Zorro. Mam nadzieję że tak Ci się "wyrwało" a nie że tak myślisz. To jednak Twoja Ojczyzna...
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 24.10.10, 10:24
    Hardy...to byla wymiana zdan pomiedzy "Maska" i mna. TYLKO.I "Maska" wie o co chdzi...O jaki fotel i jakie "podrzynanie".
    Sorry, ale nie baw sie w "Czarka"big_grinbig_grinbig_grin
  • m.maska 24.10.10, 11:20
    i ja wiem o co chodzi....
    Hardy i potrafie zrozumiec takie sformulowanie...big_grin
    --
    maska
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:24
    a Hardy jak "spadochroniarz" w pol zdania wpadl...big_grinbig_grinbig_grin
  • 1zorro-bis 24.10.10, 10:27
    P.S, Hardy...sorry, ale wracajac do tematu: to nie moja Ojczyzna. Bo co to jest Ojczyzna? Miejsce urodzenia? Miejsce, gdzie sioe chodzilo do szkoly? Wedlug mnie - Ojczyzna to miejsce, gdzie czlowiek mieszka, ma prace, ma zwiazki kulturowe i miejsce gdzie sie najlepiej czuje.
    Znam ludzi, ktorzy urodzili sie w Chinach i naprawde Chinczykami nie sa...big_grinbig_grinbig_grin
  • z-malej-litery 24.10.10, 10:36
    Zorrku, to ja powiem wprost: skoro Polska nie jest twoją Ojczyzną, to z grzeczności bywania na polskich forach, powstrzymaj się nieco w krytykanctwie. Dobrze? Bo sprawiasz przykrość i spróbuj to wreszcie pojąć.
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:01
    a jaka jest roznica miedzy krytyknanctwem a krytyka? Poprosze o wyjasnienie. Czy "polskie fora" sa tylko dla prawdziwych Polakow? Ostatnio bardzo modne okreslenie....big_grin
  • z-malej-litery 24.10.10, 11:21
    powiem tak: krytykanctwo to pw pewnym stopnniu "upierdliwość" big_grin - leciutka aluzja, Zorro! smile))

Nie, nie użyłam określenia "prawdziwy Polak", ani nawet nie popłynęłam myślą w tym kierunku. Nigdy jeszcze. Wiem doskonale, że mnie rozumiesz. Więc nie ma sensu rozwijać problemu. Po prostu pamiętaj, że są tacy, którym sprawiasz przykrość kiedy piszesz o kraju tylko źle. Tak, jak w wątku o Podlasiu na Loży. To smutne, gdy dojrzały i mądry człowiek nie potrafi odnaleźć nic budującego.

Prawda?

smile
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:27
    to absolutne zle tlumaczenie. "Krytykanctwo" - jako slowo bylo czesto uzywane przez towarzyszy z PZPRu w latach 60 i 70-tych wobec osob krytykujacych owczesny system. Bylo to okreslanie krytyki przez ludzi, ktorzy wobec tej krytyki nie mieli rzeczowach kontrargumentow...big_grin
    P.S
    O Podlasiu rozne byly zdania i opinie nie tylko moje. Moze zaczniemy o Slasku z ktorego pochodze?
  • z-malej-litery 24.10.10, 15:31
    w latach 60. nie było mnie jeszcze na świecie! a w latach 70. nie kontaktowałam z rzeczywistością, tylko z lalkami big_grin

o Podlasiu tylko jedna osoba miała odmienne zdanie a i to chyba w nieco innej kwestiismile

ale tak czy siak, lubię takie spory smile
  • 1zorro-bis 24.10.10, 16:00
    no widzisz, no widzisz..a ze starszymi chcesz dyskutowac...he, he, he...big_grinbig_grinbig_grin
  • hardy1 24.10.10, 11:25
    Dołożę jedno i wyjaśnię:
    -krytyka - zauważanie i reagowanie na negatywne zdarzenia czy procesy w celu ich zniwelowania i poprawy.

-krytykanctwo - to samo ale krytykowanie dla samego krytykowania. "Wyżywanie się" w krytykowaniu i nic więcej, bez chęci zaproponowania rozwiązań. Często połączone z nutą lekceważenia i dozą wyższości oraz...postawą "wam się niiiigdy nie udaaa"...jak ten Maruda ze Smerfów.

Nawet jeżeli to o "podrzynaniu gardeł w Polsce" bylo mocno naciągniętą Twoją metaforą, Zorro, to i tak uważam że nie powinna być użyta. Mnie bardzo ubodła.

Więcej już nie wejdę w tę dyskusję...jesteśmy dorosłymi ludźmi i nie trzeba w kółko Macieju powtarzać nam tego samego.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:31
    Hardy....co to znaczy "krytykanctwo" juuz napisalem W zwiazku z powyzszym uzywajac Twoich argumentow jestem "krytykantem" wobec Jarka i PISu....Bo tez nie proponuje rozwiazan co Jarek i PIS powinni zrobic. No coz...a Ty masz jakies pomysly? Bo ja nie...big_grinbig_grinbig_grin
    A propos "podrzynania gardla"...Do fryzjera tez nie chodze sie golic. I to nie ma NIC z danym kkrajem ani polityka wspolnego. Jakos nie lubie jak obcy facet kolo mojego gardla brzytwa manipuluje....
  • m.maska 24.10.10, 11:41
    Hardy - to byla odpowiedz na moje pytanie i chyba wyraznie Zorro napisal, Na fotelu poderznac gardlo - a nie na ulicy jak Ty to odczytales...
    --
    maska
  • 1zorro-bis 24.10.10, 12:01
    cholera...Ale sie ludziska w Polsce ostatnio wrazliwi zrobili...Za niedlugo nie bedzie mozna juz nic na zaden temat powiedziec, bo zaraz bedzie to jako "personalne wycieczki" traktowane...big_grin
  • hardy1 24.10.10, 11:06
    To mamy różne zdania, Zorro. Nazwijmy to rodzinnie (wykorzystując właściwe niemieckie określenia) - "Heimat" oraz bardziej ogólnie "Vaterland". O to mi chodzi - tam gdzie się urodziłem i wychowałem - z tym miejscem zawsze będę uczuciowo związany i tym co się tam dzieje - głęboko zainteresowany.

Miejsce zamieszkania, praca, znajomi - to jedno. Natomiast właśnie "Ojczyzna" i wszystko co z tym jest związane - to drugie a właściwie pierwsze. Inaczej byłoby tak jak w filmie chyba Zanussiego - gdzie wykształcony krwawicą matki syn wstydzi się jej przed znajomymi z pracy... Ja się nigdy matki nie wstydzę i zawsze posadzę na honorowym miejscu...obojętnie jak jest biedna i niewykształcona. Nie jestem kosmopolitą, nie jestem obojętny na to co się dzieje u nas. Nie jestem jak ci Chińczycy o których wspomniałeś.

Nie wchodziłbym w tę dyskusję...ale tym "podrzynaniem gardeł w Polsce" bardzo przegiąłeś i zdania nie zmienię. Nie napisałeś tego na prive do Maski ale na otwartym Podwórku...więc wszyscy mogli to przeczytać. Ja zaś obok takiego stwierdzenia nie przejdę obojętnie, nie zauważając. Inaczej nie czułbym się Polakiem.

O tym "porównaniu mnie"...nie skomentuję smile

Starczy na ten temat. Co chciałem to powiedziałem i zdania nie zmienię.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:14
    to gdzie si czlowiek rodzi nie ma dzisiaj wiekszego znaczenia. Nasze dzieci urodzily sie w roznych miejscach, mowia roznymi jezykami (5-cioma) i jak sie spytasz gdzie ich ojczyzna to patrza dziwnym wzrokiem. Moja Ojczyzna to EUROPA. I tutaj sie lepiej lub gorzej czuje. W kilku krajach moglbym zyc, w kilku mniej a w kilku absolutnie nie. I to jest to samo, jak ktos wychowany w Polsce nad morzem i nie ruszajacy sie znad morza przez cale zycie nie potrafilby zyc w gorach. To sa tylko rozne rozmiary, jesli mnie rozumiesz....
  • 1zorro-bis 24.10.10, 10:21
    acha. To wylecia lza poglady czy za..."caloksztalt"?
  • zuza_anna 24.10.10, 10:30
    Zorro napisał: Sorry, ale nie baw sie w "Czarka"big_grinbig_grinbig_grin
    Zorro!, ale porównanie!.
    Sorry!, niestety, czasem przesadzasz, ze swoimi opiniami... big_grin
    --
    Sumitra smile

• 1zorro-bis 24.10.10, 10:35
    nie jestem ogrodnikiem, wiec nie moge przesadzac...big_grinbig_grinbig_grin
    A jakis przyklad?
  • al-szamanka 24.10.10, 11:30
    Zooro , Twój przykład z morzem jest bardzo wyrazisty ( nie mogłabym spędzić nawet jednej nocy pod namiotem-brak łazienki, no, jestem patriotka mieszkaniowa wink)...o to właśnie chodzi, tak samo i ja odczuwam, ale faktem tez jest, że długo żyliśmy w innej rzeczywistości i to nas ukształtowało. Dlatego taki prawdziwy, związany z tylko jednym krajem, patriotyzm jest dla nas troche niezrozumialy.
    A podrzynanie gardła??? Sama siedziałam podczas mojego, ostatniego pobytu w Polsce na tym straszliwym fotelu...i pomimo, że takich obaw nie miałam, to jednak tak się czułam wink ;-

Heeeeej...dobrego dnia. WSZYSTKIM!!!!!

--
    AL
  • 1zorro-bis 24.10.10, 11:40
    ha! To przynajmnie jedna "duszyczka" mnie rozumie...big_grinbig_grinbig_grin
  • m.maska 24.10.10, 13:57
    a ja, a ja? ona ma to juz za soba...kilka miesiecy, a ja na swieeeezo... big_grin
    Zapewniam Cie Zorro - kiedy ma sie juz to najgorsze poza soba, to juz jest odlotowo...wtedy nawet ten fotel nie jest wcale taki straszny...a teraz czekam na kase...i to jest to co mnie najbardziej cieszy.... big_grin
    --
    http://i47.tinypic.com/2a4pv01.jpg
    maska
  • 1zorro-bis 24.10.10, 14:24
    ja wiem, ze zawsze to "po" jest lepsze od tego "przed"...Ale...jak sie zmusic do tego zeby bylo juz "po"? big_grinbig_grinbig_grin
  • m.maska 25.10.10, 01:40
    No jak Zorro? jestes facet? chcesz miec uroczy usmiech? wink przeciez Ci juz tlumaczylam, ze to nie boli, no moze zabolec najwyzej na kasie...ale potem Hollywood czeka big_grin
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 06:58
    usmiech mam caly czas uroczy. Wlasnie tego sie obawiam, ze potem moge miec deczko....sztuczny. big_grin
  • jokker39 25.10.10, 12:56
    nie, nie dopelnilem! Uciekalem jak najszybciej! Przeciez to wariatkowo. Jeszcze
    by mi jaki na fotelu gardlo poderznal....big_grinbig_grin:

Zorro, nie podoba mi się jak piszesz.

--
    Pod Ziemiańską zajechała pusta dorożka. Po chwili wyszedł z niej Leśmian.
  • m.maska 25.10.10, 13:00
    O Boze, Jokker, Ty tez? o dentyscie piszemy....
    --
    maska
  • jokker39 25.10.10, 13:07
    Masko, nie piszę o fotelu, piszę o wariatkowie, chyba, że coś źle zrozumiałem.

Zorro, czy w Niemczech jest tylko sielanka? Uważaj gdzie i komu mówisz, że pochodzisz z Polski, bo możesz od brunatnych oberwać po głowie smile

--
  • 1zorro-bis 25.10.10, 13:47
    ja? Od brunatnych? W zyciu!!! 18 lamu w Dreznie uczestniczylem w "kampanii" przeciwko brunatnym i jakos zyje...big_grin
    A znasz li Ty Jokker jakis kraj , gdzie sielanka jest? Moge ci pare idiotyzmow z Niemiec podac...big_grin
    P.S
    Brunatni maja w Niemczech mniej do gadania nie brunatna sekta PISu w Polsce.
  • jokker39 25.10.10, 13:58
    Zgoda + jedno drobne sprostowanie. Pisiarze to nie moja bajka. Ale nie można tej partii nazywać brunatną. To raczej obłąkani epigoni piłsudczyzny. Dorn do dziś byłby trzecim bliźniakiem gdyby potakiwał Jarkowi, na prezydenta Warszawy PiS wystawia Czesława Bieleckiego.
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 14:03
    nie brunatni? A ich "nocne marsze " z pochodniami? Mnie sie to jedno´znacznie kojazy. NSDAP na poczatku tez byla w miare "liberalna"..."Nürnberger Gesetze" wprowadzono dopiero 5 lat po dojsciu do wladzy...
  • jokker39 25.10.10, 14:18
    Zorro, faszyzm nie polegał na marszach z pochodniami. Ideologia nazistowska opierała się ma rasizmie - a ten rozkwitał w Niemczech na długo przed zdobyciem przez NSDAP jakiegokolwiek znaczenia politycznego (poczytaj sobie o ruchach volkistowskich czy doktrynach ariozoficznych). NSDAP stała się od samego początku radykalną rzeczniczką takiego światopoglądu. Stąd jej oszołamiające powodzenie w narodzie panów (od Heideggera do berlińskiego lumpa).
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 14:30
    a czyz nie jest rasizmem i totalnym nacjonalizmem mowienie o "prawdziwych Polakach"?
    A czyz nie ma podobienstwa w tym ze sekta Jarka neguje wszystko to co bylo i jest jesli nie ma wspolnego mianownika z PISEm? a czyz te pokazowe akcje Ziobry i spolki majace na celu zniszczenie "czerwonego ukladu" nic ci nie przypominaja? Oczawiscie forma, metody i zakres jest duzo mniejszy bo juz nie te czasy, ale gdyby im tak pozwolic to...ho, ho, ho!
  • jokker39 25.10.10, 14:43
    Uff! Zmuszasz mnie bym wchodził w buty pisiarza - nie jest to dla mnie komfortowa sytuacja. Ideolog pisownictwa mógłby odrzec: używamy określenia "prawdziwy Polak" w sensie politycznym a nie etnicznym. "Prawdziwi Polacy" to zwolennicy Jarka i głosiciele wielkości Lecha. Ergo prawdziwym Polakiem był Dorn a obecnie zalicza się do nich Czesław Bielecki natomiast Komorowski to ciało obce. Podobnie dla piłsudczyków prawdziwymi Polakami byli tylko czciciele marszałka, reszta kwalifikowała się do Berezy.
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 14:58
    o! O! O! Dobrze zes ten temat poruszyl..."Berezy"...Jak myslisz, gdyby Jarek byl u wladzy i UE by sie nie wtracala to ile bysmy czekali na powstaniie takiej nowej "Berezy" albio kilku nawet? Dla "myslacych inaczej", "cyklistow" i innych jeszcze ?
  • jokker39 25.10.10, 15:03
    Bardzo prawdopodobne. Zauważ jednak, że ja wcale nie twierdziłem, że Jarosław nie ma ciągotek autorytarnych, mówiłem tylko, że nie jest brunatny.
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 15:42
    no dobra Jokker, niech Ci bedzie. Wiec ma kolor...ciemny ugier. big_grin
  • 1zorro-bis 25.10.10, 13:44
    przewrazliwione te ludzie nad Oisla okrutnie...Za niedlugo kichnac nie bezie mozna...big_grinbig_grinbig_grin
  • 1zorro-bis 25.10.10, 13:44
    Jokker...nie baw sie w Hardego, jak nie wiesz o co chodzi, O.K? To tylko Maska wie...big_grin
  • jokker39 25.10.10, 13:45
    Nie bawię w się w nikogo. A Ty bądź łaskaw inaczej pisać o Polsce smile
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 13:50
    Jokker...ja pisze tak jak widze i czuje. A czyz to nie jest wariatkowo co sie w Polsce wyprawia? Przeciez takiego obleedu u "krzyzami", pomnikami", "ludobojstwami w wykonaniu wariata w Lodzi" to NIGDZIE w Europie nie znajdziesz! W innych krajach tez swiruja ale nie tak!!!big_grin
  • jokker39 25.10.10, 14:04
    Widać słabo świat znasz, Zorro smile
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 14:08
    no, z tym "slabo" to bym mogl dyskusje zaczac...big_grin
  • z-malej-litery 25.10.10, 14:06
    nie Zorrku, wariują podobnie. To tylko twój ogląd sytuacji i odosobniony, przynajmniej na dwóch forach: Podwórku i Loży big_grin
  • 1zorro-bis 25.10.10, 14:12
    "cheba nie"...A gdzie tak swiruja jeszcze? Zgodze sie, ze n.p Francuzom odwalilo z reforma emerytalna (strajki), Grekom z zaciskaniem pasa (strajki), Niemcom z budowa dworca w Stuttgarcie (demonstarcje) ale zeby takie paranoje wyprawiac jak z tym "krzyzem" pod palacem polu debaty biskupow, politykow i dziennikarzy to tylko w nadwislanskim kraju. I nie mow, ze jestem z moja opinia odosobniony...big_grin
  • m.maska 25.10.10, 16:02
    Zachowujecie sie jak matka kochajaca wlasne dziecko malpia miloscia... jej to wolno krytykowac i dac klapsa, ale niech no kto inny odwazy sie powiedziec, ze bachor jest nieznosny...

--
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 16:42
    a to do czego "przylepiasz"?
  • m.maska 25.10.10, 16:44
    wystarczy poczytac jak wszystko sami krytykuja...wiele im sie nie podoba, za wiele...ale wystarczy ze ktos z zewnatrz nazwie to "w........." to juz staja murem w obronie i wszystko wydaje sie cacy...
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 17:35
    aaaaa...rozumiem. ale to przeciez takie typowo polskie...Sam kiedys taki bylem.big_grinbig_grinbig_grin
  • jokker39 25.10.10, 17:41
    Nie wszystko jest cacy i nie ma co udawać, że tak jest. Ale nie lubię jak ktoś nazywa Polskę wariatkowem. Taka skaza.
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 17:56
    a dom wariatow? Moze byc? Tez nie? Moherowo? Absolutnie nie?! Raj nad Wisla "mlekiem i miodem plynacy"? To juz lepiej?
    Jokker, nie przesadzaj, prosze Cie!!!big_grin Badz raz OBIEKTYWNY!
  • hardy1 25.10.10, 18:00
    Dokładnie. I to jest ta różnica. W Polsce jest bardzo wiele spraw i rzeczy do naprawienia. I o tym ciągle dyskutujemy. Natomiast też nie przejdę obojętnie jak ktoś nazywa Polskę wariatkowem - w ten sposób stygmatyzując jako kraj w ogóle nie do mieszkania. Ja w nim mieszkam i nie uważam za "wariatkowo".
    Myślę że jednak "te rzeczy" zostały wyjaśnione. I zrozumiane smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • jokker39 25.10.10, 18:46
    Pełna zgoda, Hardy. Zgadzam się też z Literką - czym innym jest krytykowanie, a czym innym krytykanctwo.
    --
  • 1zorro-bis 25.10.10, 19:17
    Jokker...a co to jest "krytykanctwo"? Ostatnio to okreslenie bylo bardzo modne w ustach tow. Gomulki i tow. Gierka w odniesieniu do opozycjonistow krytykujacych ustroj "radosci i szczescia spolecznego"...
    Ludzie! Czyzby Hardy mial racje?! Stare wraca?! big_grinbig_grinbig_grin
  • z-malej-litery 25.10.10, 20:13
    Spojrzyj bardziej w górę, tam już Ci tłumaczyliśmy, czym jest krytykanctwo big_grin

Zorro smile
  • 1zorro-bis 26.10.10, 07:23
    u gory to ja widze sloa tow.Gomulki i tow. Gierka.
    "partia sie z takim warcholstwem i krytykanctwem nigdy nie zgodzi!". "Warcholstwu i krytykanctwu mowimy stanowcze NIE"!"
    Do dzisiaj mi to w uszach brzmi....big_grin
    Oj, stare wraca...Hardy miala racje.
  • jokker39 26.10.10, 00:03
    1zorro-bis napisał:

> Jokker...a co to jest "krytykanctwo"? Ostatnio to okreslenie bylo bardzo modne
    > w ustach tow. Gomulki i tow. Gierka w odniesieniu do opozycjonistow krytykujacy
    > ch ustroj "radosci i szczescia spolecznego"...
    > Ludzie! Czyzby Hardy mial racje?! Stare wraca?! big_grinbig_grinbig_grin

To co jak Gierek i Gomuła mówili, że 2+2=4 to trzeba krzyczeć "gówno prawda"? "Krytykanctwo" to słowo o jasnym znaczeniu. Samo w sobie nie jest złe. Rzecz nie w tym, że komunistyczni bonzowie go używali, lecz w tym, że go nadużywali w ideologicznej nagonce.

--
  • 1zorro-bis 26.10.10, 07:25
    podasz mi opis tego slowa z "Wikipedii"?
  • 1zorro-bis 26.10.10, 07:28
    Istotną kwestią jest odróżnienie krytykowania od krytykanctwa. Wg mnie prawdziwa krytyka ma a celu nie sprawienie przykrości osobie krytykowanej (chociaż często się tak dzieje), ale pokazania błędów, tylko i wyłącznie w tym celu by osoba krytykowana mogła je naprawić. I to nazywam konstruktywna krytyką. Natomiast gdy ktoś negatywnie ocenia pracę innego człowieka nie znając się na tym, nie podając żadnych rzeczowych argumentów i stosując wszelkie możliwe sposby zranienia krytykowanego to żaden z niego krytyk - raczej pasuje tu słowo krytykant.
    To znalazlem...D:
    Chyba nie pasuje, prawda?
  • jokker39 26.10.10, 12:10
    Stary, czytam i nie wierzę własnym oczom. To to co piszesz kubek w kubek przypomina wywody Gierka czy Gomuły. Konstruktywna krytyka przyczynia się do rozwoju realnego socjalizmu. Wskazując na nieistotne i przypadkowe błędy i niedociągnięcia w istocie przyczynia się do realizacji głównego celu Partii: "aby Polska rosła w siłę a ludzie dostatniej żyli". Krytykanctwo to broń elementów antysocjalistycznych, szkodników sypiących piasek w tryby planowej gospodarki. Ja natomiast jestem zwolennikiem zmodyfikowanych słów dawnego (jeszcze feudalnego) poety: "prawdziwa cnota krytyk i krytykanctwa się nie boi".

--
  • 1zorro-bis 26.10.10, 12:18
    a o ktory tekst Jokkerku Ci chodzi? Bo sie pogubilem...big_grin
  • jokker39 26.10.10, 12:33
    O ten, pod który się wpisałem, Zorku smile
    --
  • 1zorro-bis 26.10.10, 12:48
    ..o "mowiac po polsku......"?
  • jokker39 26.10.10, 12:55
    Jestem pewien, że wiesz, że jak się postarasz w kolejnym poście, to zrozumiem o czym piszesz smile
    --
  • 1zorro-bis 26.10.10, 13:09
    naprawde nie wiem. Bo ten jeden to skopiowalem, dlatego pytam - ktory?
  • 1zorro-bis 25.10.10, 19:14
    to sorry, ale mamy odmienne zdania. Ja zyje od 30 lat w demokracji i w tych krajach gdzie mieszkalem i mieszkam nikt, nigdy nie obrazal sie jak nazywa´no kraje i politykow "po imieniu".
    Nie chce mi sie teraz szukac ale z "Der Spiegel" moglbym ci przytoczyc multum epitetow, ktorymi niemieccy dziennikarze okreslali i Niemcy i niemieckich politykow. Wiec prosze Was..."wypuscie pare", O.K? big_grinbig_grinbig_grin
  • hardy1 25.10.10, 19:54
    Zorro - o różnicy między krytyką a krytykanctwem wczoraj dyskutowaliśmy, więc nie pytaj się ponownie.

Nie interesują mnie jak nazywają w Niemczech swój kraj i polityków ichni dziennikarze. Interesuje mnie jak ja osądzam swój kraj i co o nim sądzę. Co sądzę o krytykanctwie dla samego krytykanctwa.To jest dla mnie ważne...i miej wzgląd na nasze odczucia w stosunku do kraju który jest naszą Ojczyzną. Krytykuj co trzeba, tak jak i my...ale nie rzucaj słowami w stosunku do Polski które nam są przykre. Mimo wszystko, mimo tego co mówisz - to jest także Twój kraj rodzinny. Obywatelstwo można zmienić, narodowości nigdy.

I skończmy już dalsze ciągnięcie tego. Co trzeba było już zostało wielokrotnie powtórzone.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • z-malej-litery 25.10.10, 20:15
    Hardy smile - lejesz miód na me zbolałe serce smile))

(aczkolwiek z miodem uważam, gdyż jak powszechnie wiadomo, miód tuczy - vide Kubuś Puchatek big_grin)
  • hardy1 25.10.10, 20:24
    Rozumiem Literko że masz chętkę posmakować kminkówki leczniczej mej...leczy nie tylko serce big_grin Przecież jest na miodzie...wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • z-malej-litery 25.10.10, 20:29
    A wiesz, czym ja isę raczę od niedawna? Kupiłam sobie zioła benedyktyńskie na 22% spirytusie i czasem naparsteczek łyknę. Pali mnie okrutnie, ale po chwili robi się tak jakos miło w żołądku big_grin
  • hardy1 25.10.10, 21:30
    Jak "pali okrutnie" to korzystaj z tych ziółek, Literko smile Ale i tak najlepsza jest moja kminkówka...big_grin "nawet krawaty wiąże i przerywa ciążę" jak drzewiej miawiano big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 26.10.10, 07:19
    Hardy....a co to jest narodowsc? Miejsce urodzenia? Matka? Ojciec? Dziadek z Babcia? Pradzadkowie? Wedlug Adolfa byly rasy nie narodowosc. Aryjska byla ponoc najlepsza...big_grinbig_grinbig_grin
    Mysle, ze mi to teraz DOKLADNIE wytlumaszysz.
  • hardy1 26.10.10, 07:38
    Nie, Zorro. Nie będę już dokładnie tłumaczył co znaczy "narodowość" czy też "krytykanctwo". Dobrze sam wiesz o co chodzi i jaki był kontekst wypowiedzi. Suche definicje to nie wszystko. Po drugie ta definicja którą wkleiłeś nie wyczerpuje całości znaczenia. Jest jeszcze właśnie kontekst i jak drugi człek odbiera.
    Znasz moje i innych odczucia i jak odebraliśmy to krytykanctwo, szukanie samych złych stron i określenie w związku z tym Polski jako "wariatkowa" i kraju skąd "uciekam jak najszybciej". My tu jednak żyjemy i nie uciekamy.
    Powtarzam - chodzi nie o krytykę a krytykanctwo i "upierdliwość", jak ktoś to określł.

Nie pociągnę już tego tematu, wszystko już powiedziałem, nawet za dużo bo się powtarzałem.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 26.10.10, 08:24
    mowiac po polsku: krytykanctwo - to krytykowanie czegos dla zasady, bez argumntow i przyczyn. NIGDY cos takiego nie mialo miejsca. Czy ja krytykuje dla zasady, ze cos jest "be"? Krytykuje to co mnie wkurza i wkurza innych. Tylko ja moze z odleglosci widze to ostrzej. Czy ja krytykuje n.p.....polskie wedliny? NIE! Bo sa super! I moga smioalo konkurowac z wloskimi i francuskimi bo niemieckich na przyklad nie da sie jesc. Czy ja krytykuje urode Polek? NIE! Bo naleza do (obok rosjanek i Ukrainek) do najladniejszych w Europie! Czy ja krytykuje rozwoj gospodarczy Polski ? NIE! Bo sie wszystko mimo przeszkod bardzo dobrze rozwija.
    No wiec dajmy sobie lepiej na wstrzymanie, O:K?big_grin
  • m.maska 26.10.10, 11:18
    Brawo Zorro - szczegolnie to ostatnie...mimo przeszkod, ale...istnieje w Polsce nadal jedna zasada, przepisy sa po to zeby je omijac...to tylko na marginesie wink
    --
    maska
  • 1agfa 25.10.10, 20:09
    O! Jokker smile Pisałem tu, że to nie to słowo (wojna o słowa, skąd to znamy?). Że na pewno nie wariatkowo. Że młoda polska demokracja niedojrzała, w pełni nie rozwinięta jeszcze, że istnieje i ma sie dobrze stara postawa roszczeniowa, że-się-mi/nam-należy (a nie zawsze jest za co!) i że brak jest postaw obywatelskich, dopiero się kształtujących. Ale jednak tworzy się świadomość Obywateli, świadomość że można coś zdziałać: a to własnym działaniem i solidną pracą, a to kartką wyborczą - co szczególnie ważne. I że tzw.klasa polityczna z wierchuszka najwyższą włącznie nie działa sobie a muzom, a za nasze, podatników pieniądze pracuje, przez nas zatrudniona. Jeszcze niedawno nie była ta świadomość powszechna, ciągle jeszcze nie jest, ale rośnie.
    Czyż sam fakt, że toczą się takie dyskusje nie dowodzi, że nam wszystkim zależy?
    Inaczej byśmy się nie wkurzali, nie wściekali.
    Wszak nie rozmawia się o czymś obojętnym.
    Może dlatego, ze z perspektywy patrzę stamtąd i stąd - wiele z argumentów Zorro rozumiem i podzielam.
    Ale nie wariatkowo! wink
    I przypomniałem sobie o pierwszym pięknym "przykazaniu" organizacji Rodło.

Pisałem, ale ok. 18, 18 z minutami chyba była jakaś awaria serwera (?), odcięło, rozłaczyło, jak na złość.
    I poleciało gdzieś w chmury. Pozdrawiam.
    --
    agfa
  • z-malej-litery 25.10.10, 20:18
    Chyba własnie o to niektórym z nas chodzi - by zachować pewien umiar w słowach, które innym mogą sprawić przykrość smile
  • jokker39 25.10.10, 23:46
    No właśnie, nie wariatkowo, Agfo. Napiszę więcej jutro, bo teraz napisałbym tylko byle jak.

Pozdrawiam smile
    --
  • al-szamanka 24.10.10, 15:33
    Niedziela niedzielą, a ja jednak do pracy muszę - następny nocny dyżur...eeeech
    Wczesnodobranocne do jutra smile

Zorro - trzeba pozbyć się strachuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu wink

--
    AL
  • 1zorro-bis 24.10.10, 16:01
    dobrze ci mowic...Znasz piosenke "o podrzynaniu gardla"?
  • 1zorro-bis 24.10.10, 17:24
    co sie dzialo w "Podworku" jak mnie pare dni nie bylo? Jakies afery? Awantury? Za co "Czarek" wylecial? A bylo przeciez "kolorowo"...big_grinbig_grinbig_grin
  • 1zorro-bis 25.10.10, 07:00
    no, a co z tym "pytankiem"?
  • hardy1 24.10.10, 18:34
    Już ciemno...dobrowieczornie dobry wieczór smile
    Za tydzień w niedzielę pośpimy za to godzinę dłużej smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • ulisses-achaj 24.10.10, 18:52
    Cześć Wszystkim. Cześć Hardy smile Dobrze Cie czytać.. smile
    AL i Masce dziękuje za twórcze zainteresowanie Cortazarem . Widzę, że wszystko u nas po staremu.. smile
    --
    Ulisses
  • hardy1 24.10.10, 19:16
    Cześć Uli smile Mógłbyś zaglądać częściej i też podyskutować smile Może jesienno-zimowa pora to spowoduje? Na dworzu już szaro-buro się robi...nie chce się wychodzić wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • m.maska 24.10.10, 19:58
    Hej Hardy - docen AL i moje wysilki, dzieki temu Uli oderwal sie na chwile od pracy... trzeba w koncu dbac, zeby od czasu do czasu mial chwile oddechu...smile
    --
    maska
  • ulisses-achaj 24.10.10, 20:03
    Taaa, łatwo mówić a ja mam sobór trydencki na głowie... Ratunku.. smile
    --
    Ulisses
  • hardy1 24.10.10, 20:10
    ...a jesteś na początku czy końcu soboru? Bo nie wiem jak długo będę czekał na Twój powrót...wink

PS Upieczmy dwie pieczenie, Uli - Ty zwal z głowy ten sobór...będziesz miał zasługi bo może uchronimy Europę przed kontrreformacją...a ja Ci ofiaruję za to więcej wolnego czasu...suspicious
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 24.10.10, 20:12
    ...jak mam docenić jak nie wiem gdzie doceniacie tego Cortazara, Masko ..ale niech tam! W ciemno doceniam big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • ulisses-achaj 24.10.10, 21:07
    na końcu Hardy, na końcu, ale to sie nigdy nie kończy.. sam wiesz.. smile
    --
    Ulisses
  • hardy1 24.10.10, 21:39
    No wiem...permanentny cykl...jak w kalendarzu Majów który niektórzy współcześni "wieszcze" przyjęli jako koniec świata w 2012 a nie tylko koniec cyklu big_grin

Wiesz Uli - może Ty nie kończ tego soboru...może uratujesz Europę od tych wojen religijnych i jezuitów wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • ulisses-achaj 24.10.10, 22:43
    Niestety już się zaczynają.... smile
    --
    Ulisses
  • hardy1 24.10.10, 23:13
    Sacreble! Znaczy...spóźniłem się z ostrzeżeniem...cofnąć się nie da? wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • ulisses-achaj 25.10.10, 01:04
    Ano niestety, nie smile Dobranoc P. smile
    --
    Ulisses
  • zuza_anna 25.10.10, 06:30
    Dzień dobry Wszystkim bladym świtem smile Ranny Ptaszek - U.D. smile Nie daleko podwórka widziałam naszego Ptaka, jak przefruwał smile Może skrył się w swej dziupli, a może zajrzy do nas ? smile Spokojnego tygodnia, życzę Wam Moi Mili smile

Witaj Uli dawno niewidziany smile

--
    Sumitra smile

• 1zorro-bis 25.10.10, 06:57
    czesc "Podworeczko"! Do pracy! Bez pracy nie ma kolaczy...big_grin
  • 1zorro-bis 25.10.10, 07:00
    i....mokro! big_grin
  • hardy1 25.10.10, 07:40
    Witam z rańca smile Dobra wiadomość - już prawie jasno i...nie pada smile
    Miłego dnia Wszystkim smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 25.10.10, 09:02
    Hardy...a ty cigle w 23....A mamy juz 25 !!!big_grin
  • hardy1 25.10.10, 10:05
    ...tak jak wszyscy...bo my długowieczni...przechodzimy reinkarnację dopiero po setce...wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 25.10.10, 10:18
    nie. Po prostu leniwce jestescie! Pospolite...big_grinbig_grinbig_grin
  • hardy1 25.10.10, 10:37
    Nie. Lubimy duże drzewka jak pięknie rosną. Te codziennie podlewane musi mieć co najmniej 100 słojów smile W lesie "na dole" jest wtedy przejrzyściej. Nie lubimy małych krzaczków bo zasłaniają krajobraz Podwórka wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 25.10.10, 11:59
    to juz niedlugo...big_grin
  • m.maska 25.10.10, 12:11
    DZIEŃ DOBRY PODWÓRKO
    chlodno...ale slonecznie
    Witam Zuzo, witam Panow...
    Zorro smile z uporem maniaka stawiales ostatnio pewne pytanie...mysle, ze juz niedlugo bedziesz mial odpowiedz big_grin jeszcze kilka postow tylko...a po kilku dniach...hmmm...musze przyznac, ze czytam to z zapartym tchem i czekam na wiecej...szczegolnie Kiszka mi sie podoba. Mysle, ze jeszcze nie jeden wyklad przeczytasz big_grinbig_grinbig_grin

Znikam pospiesznie bo mi tu zyc nie dadza... sad
    --
    maska
  • al-szamanka 25.10.10, 15:11
    Heeeeeej...i tu zamaszyście ziewnęłam, bo to przecież po nocnym dyżurze jestem, a potem jeszcze małe conieco załatwić musiałam i w związku z tym o pierwszej w domu byłam. No i po raz pierwszy musiałam dzisiaj odśnieżać samochód...naprawdę. Mokry, ciężki śnieg - mam nadzieje, że jutro już nic z niego nie zostanie, hmm, opon zimowych jeszcze mi nie założyli, to znaczy ja nie miałam czasu, aby dać do założenia.
    Ale przespać to się chyba muszę....

--
    AL
  • m.maska 25.10.10, 15:59
    a u mnie taaaaakie niebo:

http://i55.tinypic.com/30xeow3.jpg
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 16:03
    a ta paskudna chmura, to co?
  • m.maska 25.10.10, 16:35
    no poszla sobie... i w tej chwili jest ooooo...tak

http://i53.tinypic.com/i39s8z.jpg
    --
    maska
  • hardy1 25.10.10, 17:06
    Cześć popołudniowo AL i Masko smile Zorro już od rana buszował więc się widzieliśmy smile
    Straciłem aż 4 godziny na przegląd techniczny auta...potem 1,5 godziny w kolejce do zmiany opon na zimowe (wink), potem pojechałem. potem się okazało że jedna opon "nie trzyma...a więc powrót do warsztatu..wymiana kominka...ufff, wreeszcie.
    Chwila odpoczynku smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • m.maska 25.10.10, 17:35
    Hardy...wiedzialam, wiedzialam ze z Toba nie jest dobrze sie zadawac, te Twoje namowy, no i spokoju mi nie dawales - kurcze i teraz ile mnie to bedzie kosztowalo, taka wyrwa w kieszeni...chyba bede musiala wiecej popracowac inaczej mi sie to nie uda...dalam sie Tobie namowic, zamowilam, zrobilam termin i nic innego mi nie pozostaje tylko wyciagnac te forse i wylozyc...wrrr ale mnie przerobiles...
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 17:54
    a na co Cie "naciagnal"? Zdradz!
  • m.maska 25.10.10, 18:49
    on mnie nie naciagnal, on mnie namowil, on mnie zmusil, on mi nie dawal spokoju a potem to mu jeszcze Majka w tym pomagala...taaaka kasa...prawie 800€... Hardy niech ja Cie tylko dopadne...http://i51.tinypic.com/34gvw95.gif
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 19:18
    800 Euro? A za co?!
  • m.maska 25.10.10, 19:22
    no jak to za co? za zimowe opony...wrrr...widzisz jak Hardy cicho siedzi? gdzies tu pisal, ale niby nie zauwazyl.. przesladowali mnie cala ubiegla zime, a przeciez tutaj obowiazku nie ma, jeszcze nie ma.
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 19:26
    co?! To co Ty za "zimowki" kupilas? chyba z felgami?
  • m.maska 25.10.10, 19:38
    no kurcze, a jakie? jedna 209€ na stalowych felgach musialabym kupic kolpaki wyszloby mi to samo...no pewnie ze z felgami, przeciez nie bede co chwile sciagac i zakladac...oszczednosc tez niewielka wtedy - tak mam promocje jeszcze jakas tam... bez felg chyba 150 jedna...no co ja na to moge, ze to ma takie kola?
    --
    maska
  • hardy1 25.10.10, 20:05
    Ty nie płacz Masko tylko zanoś dziękczynne vota że zmusiliśmy Ciebie...i bardzo się cieszę że masz tę "wyrwę w kieszeni" big_grin Spokojniejszym będziemy...a zimy zapowiadają coraz sroższe...epoka lodowcowa pewnie się zbliża, interglacjał ocieplenia kończy się...wink Zresztą mogłaś w tym roku kupić same opony a w przyszłym dopiero felgi...myślisz że my za darmo mamy zimówki?! Nie wspominając jaką to "wyrwę"w mojej kieszeni uczyniło.

Masz już z glowy...a zobaczysz jak podskoczy cena w przyszłym roku za te zimówki. W Austrii są już obowiązkowe, u nas też chcą wprowadzić, u Ciebie to też kwestia czasu. Jak wprowadzą obowiązkowe to i cena w górę podskoczy...handlowcy zawsze na tym zarabiają. Więc ładnie podziękuj nam a nie narzekaj smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • m.maska 25.10.10, 20:29
    Hardy - ja jeszcze te kase mam, to dopiero na 4.11 mam termin, one musza byc zamowione i sprowadzone...to jeszcze sie dobrze czuje...tylko jak trzeba bedzie placic...wtedy zacznie mnie szarpac, a to wszystko przez Ciebie....
    --
    maska
  • hardy1 25.10.10, 21:33
    ...za nieuzasadnione narzekanie zamiast wylewne podziękowanie - drugie winko stawiasz, Masko big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • m.maska 25.10.10, 19:26
    wiesz Zorro, bo ja zawsze we wszystkich kolejnych samochodach mialam opony uniwersalne(Allwetterreifen) ale kiedy zamawialam ten, po prostu o tym nie pomyslalam, odebralam w czerwcu byl na letnich oponach...a tak mialam swiety spokoj, lato czy zima nie musialam myslec ani pamietac, no wiec ubiegla zime pojezdzilam na tych letnich - truli mi nieustannie i bez konca a teraz, jeszcze sie zima nie zaczela, znowu zaczeli....
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 19:35
    no nie...Ja to mam i letnie i zimowe. Na extra felgach. Tylko w tym "letnim" letnie...Ale biedactwo od 1 Listopada "spi"...big_grin
  • m.maska 25.10.10, 19:46
    no wiec te zimowe tez wzielam na alufelgach...to co sie dziwisz? i tak wzielam jeszcze nie te naj...
    --
    maska
  • 1zorro-bis 25.10.10, 17:35
    to czemu auta w seriwsie nie zostawiasz?
  • zuza_anna 25.10.10, 19:31
    To Hardemu, powinnaś postawić Maseczko, dobre winko, bo ma rację i inni też zresztą. Kto to widział, żeby w zimę na letnich oponach jeżdzić. Jeszcze wszystkim podziękujesz smile
    --
    Sumitra smile

• 1zorro-bis 25.10.10, 19:37
    bo mnie tutaj Jokker z Hardym i Mala zagryza. Musi sie "temperatura" obnizyc...big_grinbig_grinbig_grin
  • m.maska 25.10.10, 19:40
    czesc Zuzka - czy Ty sugerujesz, ze to jeszcze malo co mnie po kieszeni trzepnie? jeszcze mam wino stawiac? niedoczekanie - bedzie musial polac tej kminkowki, chociaz...to nie dla mnie
    --
    maska
  • zuza_anna 25.10.10, 19:52
    Maseczko, nie narzekaj, przecież to wydatek na kilka lat smile I przekonasz się jaki komfort jazdy, w zimę, jest na zimówkach big_grin
    --
    Sumitra smile

• hardy1 25.10.10, 20:13
    Cześć Zuzko smile Tak jak się z Tobą nieraz zgadzam...tak w tych dwóch sprawach całkowicie się zgadzam smile Znaczy w sprawie aby Maska podziękowała wylewnie i postawiła dobre wino (półslodkie lub słodkie proszęwink) aby i wylewając wino do lampki podziękować i w ten sposób big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • m.maska 25.10.10, 20:29
    wrrr.....
    --
    maska
  • z-malej-litery 25.10.10, 20:32
    a ja dwa lata jeździłam na takich własnie "całorocznych", o których Maseczka wpsomina. dopiero zeszłoroczna zima zmusiła mnie do kupna zimowych. no i jeden pan, który krzyczał, żem wariatka big_grin
  • m.maska 25.10.10, 20:36
    problem w tym, ze ja zawsze na takich jezdzilam i bylo ok...tylko w ub. roku kupilam nowy samochod i mial letnie...a jesli czlowiek sie tyle lat przyzwyczail, ze nie musi o tym myslec - no to klapa...jesli sie zezloszcze to na lato kupie sobie takie uniwersalne, tylko one jeszcze straszniejsza wyrwe z kasy spowoduja...buuuu....
    --
    maska
  • hardy1 25.10.10, 21:37
    ...jak już kupujesz zimówki...i masz letnie - to po co Ci jeszcze uniwersalne. Masko? Letnie oraz zimówki lepiej zachowują się na szosie w swoich porach roku niż uniwersalne. To ta różnica między uniwersalnością a specjalizacją smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1agfa 25.10.10, 20:42
    Dzień dobry, dobry wieczór Podwórko smile Już własciwie całkiem wolny jestem od zimowych przygotowań działkowych. Liście lecą i lecą, szumią spadając, wiatrem niesione, to już nie dywan, to gruba kołdra na ziemi zaległa. Wygląda, jak z kolorowych kawałków pozszywana tkanina. A niech leży!
    Co sie dało, usunięte; w pióropuszach dymu i tańczących iskrach siadywałem, zapatrzony długo, zamyślony, obserwując co też dym wysnuje swoim tańcem, co pokaże - co pokazał, nie powiem wink
    Ale w bezpieczny sposób, w wycementowanym dole, ze szlauchem pod ręką było tych lisci usuwanie.
    Dziwne zjawisko zauwazyłem pewnego dnia: mini trąbę powietrzną. Wysoka na ca 3m posuwała sie niczym szary początkowo lej, zgarniając ze sobą liscie i drobne patyki; zagarniając tak wszystko, na co jej sił stało - na szczęście siły niewielkie - poniósł się ów lej brzuchaty i juz kolorowy prosto na samochód, zasypując go "od stóp do głów" warstwą liściową.
    A liście dębowe są jak dłoń szerokie, masywne, mięsiste - grubą tę wartwę niby odkurzacz wielki owa "mini-trąba" w jedno miejsce zagarnęła; nic tylko jakieś dobre skrzaty wysłaly mi ja w pomoc, grabienia oszczędzając.
    Wystarczyło zebrać. Jeszcze nigdy nie spotkałem takiego zjawiska na swych mazowieckich, poczciwych piaskach. Pewnie i bażant, którego niespodziewanie zagarnęła i ciepnęła, trzepoczącego się i ogłupiałego, kilka metrów dalej! big_grin
    Pozdrowienia
    --
    agfa
  • zuza_anna 25.10.10, 20:56
    Witaj Agfo smile pozdrawiam i zarazem Dobranoc smile

--
    Sumitra smile

• hardy1 25.10.10, 21:39
    Cześć Agfo smile Jakbym czytał początek "Ogniem i mieczem" o tych dziwach na niebie i ziemi big_grin

Dobranoc Zuzko smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1agfa 25.10.10, 22:59
    Cześć, Hardy. Jak by nie było, zbliża się 2012 rok, o którym szepty dziwne chodzą big_grin big_grin .
    Czuj duch!
    --
    agfa
  • 1agfa 25.10.10, 23:07
    Dubrownik nocą

http://i53.tinypic.com/25kju3q.jpg

Dobrej nocy, Podwórko
    --
    agfa
  • hardy1 25.10.10, 23:25
    piękne oświetlenie...mury aż błyszczą smile
    Taaa...dziwne ludzie dziwują o końcu 2012...i tak już od lat o różnych datach dziwują big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • al-szamanka 26.10.10, 00:13
    Oj, a ja widziałam Dubrovnik tylko w dzień smile
    Wiesz co, Agfo ? Jako dziecko widziałam parę razy takie mini trąby powietrzne, moja Babcia mówiła wtedy, że to diabeł kreci powietrzny bicz. Bardzo mnie to ciekawiło i koniecznie chciałam się dowiedzieć jak on to robi, przydałoby się do przepędzenia chłopców-chuliganów, co to rzucali miedzy nas, dziewczynki, bomby z karbidu.

A ta data 2012? Hmm, tak jak Hardy pisze, co rusz pojawiają się nowe, coraz to straszniejsze. Przypominam, że już podczas ostatniego, całkowitego zaćmienia słońca, przepowiadano praktycznie koniec świata. Tak, tak, nie śmiejcie się....wink

--
    AL
  • ulisses-achaj 26.10.10, 00:26
    Pozdrowienia dla Wszystkich, a zwłaszcza dla długo niewidzianego Agfy... Widzę ze mamy taki mikro transatlantyk (przy zachowaniu wszelkich proporcji) smile Się wstrzymam.. smile Dobrej Nocy smile

--
    Ulisses

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka