Dodaj do ulubionych

A Orkiestra Owsiaka gra i będzie grać! :)

02.01.15, 16:55
Na pomoc potrzebującym (a na pohybel nieludzkim szujom i podłotom), WOŚP gra i będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej smile

Piszę o tym wcześniej, nie tyle żeby Wam przypominać, bo Wszyscy na P. grają i grać będą razem z Owsiakiem, ale dlatego, że już rozpoczęły się aukcje, w których każdy może wziąć udział. Dokładne info na stronach WOŚP.

A teraz o kontrolach, rozliczeniach i informacji, jaki procent datków przeznaczany jest na pomoc.
(A szuje i podłoty, niech się lepiej zajmą rozliczeniami Caritas, rydzykowym Lux Veritatis i rozdawanymi przez Ministerstwo Kultury milionami na budowę kościołów).

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ok. 92 proc. zebranych środków przeznacza na bezpośrednią pomoc charytatywną; koszty administracyjne to jedynie ok. 8 proc. - wynika ze sprawozdania za 2012 r., które Fundacja złożyła w resorcie pracy i polityki społecznej. Wczoraj prawicowe media podawały, że WOŚP na dobroczynność przeznacza zaledwie ok. połowy środków.
Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w 2012 r. Fundacja WOŚP zebrała 51,3 mln zł. 91,6 proc. tej kwoty Fundacja przeznaczyła na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc. Dane te pochodzą z corocznych sprawozdań, które WOŚP, tak jak każda inna fundacja i stowarzyszenie, musi składać do departamentu pożytku publicznego MPiPS. Sprawozdanie za 2013 r. jest jeszcze niedostępne. - Te dane mówią o wyjątkowo dużej skuteczności Fundacji" - ocenił rzecznik ministerstwa Janusz Sejmej. Jak dodał, jest to jeden z najwyższych wyników wśród fundacji i stowarzyszeń, jeśli chodzi o stosunek kosztów do wartości przekazywanej pomocy.

Cały artykuł pod linkiem:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15267842.html#TRrel_nc_SST
--
http://i47.tinypic.com/2wqaekm.gif
Edytor zaawansowany
  • 1zorro-bis 02.01.15, 17:12
    bedzie! Na przekor frustratom i frustratkom zyciowym!big_grinbig_grinbig_grin

--
    ble, ble, ble.....pic mi sie chce!
  • k.karen 02.01.15, 18:34
    Nie, Zorro smile Orkiestra gra swoim programem i dla potrzebujących, a nie na przekór komukolwiek. To frustraci, szuje i podłoty na przekór próbują zagłuszać, ale mają do dyspozycji tylko fujarki big_grin big_grin big_grin
    --
  • wirujacypunkt 02.01.15, 18:44
    Szczujnie już rozpuściły języki i zachłystują się z nienawiści do Owsiaka i Jego działalności.
    Dlaczego tak bardzo znienawidzony jest człowiek, który robi tyle dobrego dla innych ?
    Czyżby aż tak bardzo bolał niektórych, sukces Owsiaka ?
    Zadaję sobie pytania i dziwię się temu, że człowiek którego powinniśmy szanować, jest od wielu lat obrzucany błotem ?
    Na szczęście jest więcej takich ludzi, którzy szanują Owsiaka i są mu wdzięczni za to, co robi.
    Dzięki Owsiakowi wiele dzieciaków po prostu żyje, nie jest kalekami i jest radością dla swoich rodziców. W tym roku orkiestra będzie grała nie tylko dla dzieciaków, ale także dla ludzi starszych, którzy potrzebują pomocy, dzięki Niemu ludzie starsi będą mieli możliwość by godnie żyć i korzystać z życia. Dobrze, że pomyślał o tym bo geriatria jest u nas w opłakanym stanie.
    Owsiakowie należy dziękować za to, co robi i życzyć sukcesów.

• 1zorro-bis 02.01.15, 19:06
    a jakby ci zyciowi frustraci zamiast pyszczyc dali cos na biednych i potrzebujacych?smirk

--
  • vidavil-125 02.01.15, 19:09
    Na mim osiedlu jest jedna zaniechana przez wszystkich ulica.
    Wzdłuż po prawej i lewej zawsze samochody a ta ulica to garby dziury i środkiem wyżej
    a po prawej i lewej zapadnięta chyba od stojących samochodów.
    Trzeba by wielkiej rewolucji z usunięciem samochodów, skopania nierówności
    i dopiero by mogła wielka asfalciara wjechać położyć asfalt.

A teraz to jest tak: jak już dziura za duża to robotnik (może to Owsiak) z taczkami z asfaltem
    zasypuje dziurę i na moim osiedlu jest cacy.
  • 1zorro-bis 02.01.15, 19:28
    a gydabys tak Kicho zlapal sie za drugie taczki i zasypal druga dziure? To byloby Was juz dwoch....z Owsiakiem.big_grin
    vidavil-125 napisał:

> Na mim osiedlu jest jedna zaniechana przez wszystkich ulica.
    > Wzdłuż po prawej i lewej zawsze samochody a ta ulica to garby dziury i środkiem
    > wyżej
    > a po prawej i lewej zapadnięta chyba od stojących samochodów.
    > Trzeba by wielkiej rewolucji z usunięciem samochodów, skopania nierówności
    > i dopiero by mogła wielka asfalciara wjechać położyć asfalt.
    >
    > A teraz to jest tak: jak już dziura za duża to robotnik (może to Owsiak) z ta
    > czkami z asfaltem
    > zasypuje dziurę i na moim osiedlu jest cacy.

--
  • wscieklyuklad 02.01.15, 19:21
    Cóż Karen - z idiotami po prostu nie warto polemizować. A to dlatego, że przecież żaden argument i tak nie dotrze do wypaczonej jaźni. Czy polemika zmieni sposób widzenia świata kretyna? Czy moim, czy też raczej jego zmartwieniem jest czarnowidztwo?
    Idiocie widzącemu nieostro potrzebna jest nie polemika, lecz okulista. Pewną wartość może też nieść dieta marchewkowa czego dowodzi doświadczenie brytyjskie z czasów Wtaroj Wielikoj Otieczestwiennoj Wajny. Otóż zaobserwowano, iż spożywanie marchewki w znacznym stopniu ułatwiało szybszą identyfikację wroga na tle ciemnego nieba jak i poprawiało celność oddawanych strzałów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż to marchewka wygrała "Bitwę o Anglię".
    Doszukując się przyczyny tego zjawiska odkryto rolę wit.A w zwalczaniu kurzej ślepoty.
    Odkrywca tym bowiem różni się od kretyna, że dochodzenie do prawdy traktuje jako przejaw naukowego zapędu, a nie bezsensowne trwonienie czasu.

cdn.
  • wscieklyuklad 02.01.15, 19:37
    W tej sytuacji pojawia się pytanie: czy jest sens przekonywać kretyna do zasadności grania Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka?
    Czy jeśli kretyn stwierdzi, że akcja nie ma sensu, to czy anihiluje to wyposażenie jakie zasiliło setki oddziałów, a którego nigdy by nie kupiono za środki państwowe? Wspierał będę Owsiaka nawet wtedy, gdy z pozyskanych środków kupi bodaj jedną dodatkową strzykawkę.
    Każdy podobnie myślący wpłaci na szczytny cel jakąś kwotę - sceptyk i tak (niezależnie od ewentualnych tłumaczeń czy prób nacisku - i tak minie obojętnie nadstawioną skarbonkę
    W innym wątku wspominałem, iż Ochrona Zdrowia jest w Polsce traktowana jako ostatni relikt wyższego stadium komunizmu.
    Zatem idiota-sceptyk oburzy się na myśl samą, iż Owsiak cześć uzyskanych "ofiar" wykorzystuje na własne przeżycie - uzna bowiem, iż 730 suchych bułek rocznie (po dwie dziennie) będzie w wystarczającym stopniu zabezpieczeniem bytu, a kto wie, czy i nie przejawem zbytniego folgowania własnym zachciankom.
    Szkoda czasu dla kretyna.
    Ostatnio żegnaliśmy kilku znanych Polaków. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser Krauze zapytany o cel życia odpowiedział: zostawić po sobie świat lepszym.
    Można poutyskiwać nad patosem i banalnością przekazu.
    Jednak zapytany o to, czy Jurek Owsiak pozostawi po sobie świat lepszym, odpowiem twierdząco.
    Kretyn poza jadem nigdy nikomu niczego nie zaoferuje.
    Pozostawi zaś po sobie miejsce na odbudowę świeżego powietrza.
    I taki jest wyłączny cel życia kretyna.
  • k.karen 02.01.15, 20:06
    Zostawmy szuje i nieludzkie podłoty, niech dalej segrają kakofonię na fujarkach i tak nie są w stanie zagłuszyć Orkiestry.

My możemy zrobić coś pożytecznego.
    Wklejam info o niektórych aukcji. Jak macie konta na FB, Twitterze, google+ i tym podobne lub swoje blogi, to po prawej jest info, jak zamieścić baner smile

aukcje.wosp.org.pl/
    --
  • vidavil-125 02.01.15, 20:59
    Ale też trzeba być kretynem by upatrywać Owsiaka jako ratunek dla społecznej opieki zdrowia.
    Albo społeczeństwo się kretyńsko zorganizowało albo i teraz ma kretyńskie pomysły jak dziury
    łatać.

Owsiak i dobrze, może robić zbiórki by wspierać tylko różne caritasy ale robić zbiórki by kupić strzykawki dla Państwowej Służby Zdrowia to dopiero chore że by nie powiedzieć pomysł kretyna.

Budżet państwa zorganizowany w strefie wydatków z przesunięciem tychże wydatków
    na ze strefy służby zdrowia (bo Owsiak tam da) np na obwodnicę żabek w Rospudzie to cel
    również wzniosły co mający znamiona skretynienia.

Nie wiem, pewnie śmiesznie wyglądamy w oczach innych społeczeństw bo organizujemy
    się jak po pieprznięciu tunguskim.

Pozwoliłem sobie wejść w konwencję słowa kretyn, ale wydaje mi się że dyskusja nawet
    stron przeciwnych nie powinna tak przebiegać chyba że z …...

• hardy1 02.01.15, 21:05
    Vidavilu, w państwach znacznie bogatszych od Polski też przeprowadza się akcje charytatywne, i nikt nie grzmi, że to tylko sprawa budżetu pastwa... Jedno uzupełnia drugie. Nie ma sprzeczności.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • vidavil-125 02.01.15, 21:15
    Hardy
    mam wewnętrzny sprzeciw do linkowania

sprawdź wiec sam znaczenie - charytatywny - o którym to piszesz i chyba źle
    jak się wydaje rozumiesz.
  • hardy1 02.01.15, 21:44
    Dobrze rozumiem, Vidavilu.
    WOŚP, podobnie jak Caritas i podobne, są organizacjami zbierającymi na cele charytatywne. Nie wierzysz mnie, to wygooglaj "organizacje charytatywne". Znajdziesz tam i te dwie, które powyżej wymieniłem.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 02.01.15, 21:49
    ... chyba, że chodzi Tobie o źródłosłów. Wtedy "charytatywny" wynika z religijnego nakazu niesienia pomocy potrzebującym. Odpowiednikiem jest "filantropia", czerpiąca inspirację ze świeckiego humanizmu.

W rzeczywistości, co do celu, są to synonimy.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1agfa 03.01.15, 17:22
    Caritas jest wspomagany z państwowego budżetu, a jego rozliczanie jest delikatnie mówiąc (teraz tak modnie mówić) - mocno niejasne.
    Miałem okazję widzieć obiekty fundowane przez Orkiestrę, w rozmaitych przybytkach. Widok tych licznie czerwieniących się charakterystycznych serduszek był krzepiący.

hardy1 napisał:

> Dobrze rozumiem, Vidavilu.
    > WOŚP, podobnie jak Caritas i podobne, są organizacjami zbierającymi na cele cha
    > rytatywne. Nie wierzysz mnie, to wygooglaj "organizacje charytatywne". Z
    > najdziesz tam i te dwie, które powyżej wymieniłem.

--
    http://i43.tinypic.com/2ahbjuw.jpg
  • vidavil-125 02.01.15, 22:19
    Hardy, ręce opadają jak czytam Twoje
    Owsiak, Caritas to jak najbardziej instytucje charytatywne i o to chodzi że takie mają być.
    Tylko nie są do wspierania budżetu co piszesz.

A piszesz: jedno uzupełnia drugie.
    Wybacz, budżet państw skorygowany in plus o wpływy z Owsiaka to może brzmi ładnie
    i przekonywająco u cioci na imieninach i dostałbyś za to dodatkowo barszczyk z krokietem
    bo ciocia bardzo lubi Owsiaka
  • hardy1 02.01.15, 23:30
    Vidavilu, powiedz to w USA, w Niemczech, W. Brytanii, Francji i innych bogatych krajach. Tam też zbierają na leczenie różnych osób i na sprzęt medyczny dla publicznych ośrodków zdrowia. Nie ma tu mowy o "korygowaniu budżetu państwa in plus ", tylko właśnie o dodatkowe wsparcie służby zdrowia.

... a z barszczyku z krokietem u cioci chętnie skorzystam i jeszcze podziękuję.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 02.01.15, 23:36
    dac na tace - owsiakowa oczywiscie - i po krzyku!big_grin
    Akcji charytatywnych i w bogatych krajach jest pelno.
    --
  • wscieklyuklad 02.01.15, 22:45
    Oczywiście, Vidavilu. Tylko kretyn może uznać (i jest to zwierciadlane odbicie kretyna myślącego przeciwnie), iż akcja Owsiaka ma być ratunkiem dla społecznej Służby Zdrowia. Nie znalazłem jednak nigdzie wpisu, w którym ktokolwiek sugerowałby, iż akcja to ma na celu.
    Z własnego poletka wiem za to, iż sporą część szpitalnego (i nie tylko) sprzętu została zakupiona właśnie ze środków WOŚP. Nie są to oczywiście aparaty/środki, od których zależy funkcjonowanie systemu jako całości, ale z pewnością niezbędne elementy niesienia pomocy innym.
    Zapewniam Cię też, iż ich przydatność jest o parseki bliższa idei leczenia, niż zmultiplikowany do nieskończoności Pakiet Onkologiczny wprowadzony - i tu wybacz - przez zdecydowanego kretyna.
    Dla mnie osobiście "granie" jest ważniejsze w aspekcie mobilizacji tak wielu osób do włączenia się w dzieło pomagania innym.
    Nie wykluczam naturalnie, iż dla wielu taka właśnie forma altruizmu może być utożsamiana z kretyństwem.
    W każdym razie gdyby przyszło Ci zawitać w jakiejś placówce lecznictwa zamkniętego, zwróć uwagę na czerwone serduszka nalepione na tym, czy innym sprzęcie. To będzie właśnie dar WOŚP.
  • vidavil-125 02.01.15, 23:11
    Serduszka na sprzęcie medycznym. To od Owsiaka
    no a ten sprzęt medyczny to ochrona zdrowia. Dlaczego tylko dla ochrona zdrowia czy tylko?

Pozwól WU i zostańmy chwilę przy słowie – ochrona- i przenieśmy się na wojsko
    i jego rolę.

Byłem w lotnictwie w obsłudze, teraz samoloty, typy którymi się zajmowałem stoją
    nie tak daleko ode mnie w muzeum.
    Nie powołają już mnie do wojska i dobrze bo bym nie chciał zajmować się jakimś
    F16 z czerwonym serduszkiem od Owsiaka,

• ulisses-achaj 02.01.15, 23:25
    Pewnie że lepiej byłoby żebyśmy wszyscy byli piękni młodzi, zdrowi i bogaci. Skoro jednak Najwyższy nie przyjmuje i nie uwzględnia w tej sprawie niczyich reklamacji (i słusznie), to może sensownym jest cieszyć się z tego, że dzięki inkubatorom, płucosercom i innemu sprzętowi można ratować ludziom życie, prawda Vidavilu? Wszak mogłoby się okazać, że gdyby ich nie było tam gdzie są, kogoś z Twoich bliskich albo znajomych uratować by się nie dało. A jeżeli tak Cie razi to czerwone serduszko, to wybierz się do szpitali, przychodni i klinik i potajemnie je poodklejaj... smile
    --
    Ulisses
  • sorel.lina 02.01.15, 23:28
    vidavil-125 napisał:

> Nie powołają już mnie do wojska i dobrze bo bym nie chciał zajmować się jakimś
    > F16 z czerwonym serduszkiem od Owsiaka,

Vidavilu miły, wyznam, że tym razem jako żywo nie nadążam... sad
    Może zresztą nie bardzo chcę nadążyć...
  • vidavil-125 03.01.15, 00:01
    No dobrze Sorelino tłumaczę F16

F16 z serduszkiem jako zakup sfinansowany z pieniędzy uzbieranych w puszkach
    przez Orkiestrę Owsiaka. Cel równie szczytny wspomagający ochronę i obronę
    naszego zdrowia i życia przed zakusami wschodnich imperialistów.

Sorelino. Tak na poważnie, Owsiak byłby dobry ale na trudne chwile. Obecnie mam uczucie zażenowania działalnością Owsiaka i nie za jego działalność charytatywną tylko za działalność stawiającą nasze Państwo w roli żebraka u swych obywateli.
  • sorel.lina 03.01.15, 00:18
    vidavil-125 napisał:

> Sorelino. Tak na poważnie, Owsiak byłby dobry ale na trudne chwile. Obecnie m
    > am uczucie zażenowania działalnością Owsiaka i nie za jego działalność charytat
    > ywną tylko za działalność stawiającą nasze Państwo w roli żebraka u swych obywateli.

Dziękuję, Vidavilu, za to, że w ten sposób do mnie piszesz! smile

Wydaje mi się, że nie ma powodu do zażenowania. To nie jest żebractwo. Nasze państwo po prostu nie jest na tyle bogate, by mogło zaspokoić wszystkie potrzeby obywateli. Bogiem a prawdą, które państwo jest w stanie to zrobić? Nie ma takiego państwa, Vidavilu!
    A można też rzec, nieco przewrotnie: każde państwo jest "żebrakiem", bo istnieje tylko z łaski i podatków swoich obywateli. smile

• wscieklyuklad 03.01.15, 07:25
    Jest w dziejach naszego "narodowego bogactwa" pewien hochsztapler nazywany przez wielbicieli ojcem dyrektorem, który wykorzystują
  • wscieklyuklad 03.01.15, 07:32
    -c (Bo mi się przypadkowo wysłało) ludzką naiwność zamydlił oczęta i zachęcił do przekazywania "bonów" na... ratowanie Stoczni. Bogobojny z jednej a prospołeczny Ciemny Lud słał owe "bony" hurtowo na wykup bankruta, a dziś ma niewątpliwą satysfakcję, gdy widzi śmigłowiec, maybacha, budowle "łuniwersytetu", czy rosnące - niczym tężnie ciechocińskie - ujęcia geotermalne.
    Najtęższe umysły pisiaczne dostępują zaszczytu wasalnego pocałunku w Świętą Za Życia Dłoń przy byle okazji. I na naszym Podwórku podziwialiśmy pląsy "pierwszorzędowych naczelnych" oraz z zapartym tchem wsłuchiwaliśmy w basy i soprany huru (pisownia obowiązująca) unoszącego dłonie splecione węzłem wspólnoty.
    Ciekaw jestem Twojej w tym względzie opinii Vidavilu.
  • wscieklyuklad 03.01.15, 07:42
    Nie wykluczam, iż w kwestii Ochrony Zdrowia nasze państwo jest faktycznym żebrakiem. Odnoszę jednak wrażenie graniczące z aksjomatyzmem, iż ŻADEN kraj i w żadnym zakątku świata nie jest w stanie zagwarantować pełnej opieki z samej składki zdrowotnej pobieranej w formie haraczu na koniec miesiąca.
    Przerabiam ten problem na przykładzie brytyjskim a to z faktu pomieszkiwania tam rodziny, jak i emigracji zarobkowej tysięcy Polaków, którzy tez od czasu do czasu choruję "pozahipochondrialnie". W tej - jak się ocenia - najlepiej zorganizowanej i funkcjonującej Ochronie Zdrowia nie ma miejsca na "zlituj".
    Dlatego zdarzyło mi się diagnozować młode dziewczę, które upadło na jednej z londyńskich ulic tak nieszczęśliwie, iż doznało złamania śródręcza. W tamtejszym GP zalecono jej... nieśmiertelny paracetamol i zimne kompresy. Ze względu na koszt rtg (450 funtów razy 5,50 zł) - taniej jej było dolecieć do Łodzi i tu diagnozować się za pełne frico (mimo, iż nie tu odprowadza podatki).
    Leczyłem także emigrantów pobywających w Holandii (drugi pod względem europejskiego zachwytu kraj gdy chodzi o opiekę zdrowotną) którym temp. blisko 40 stopni C. proponowano obniżyć... nie, nie paracetamolem, lecz... zimowym spacerem po zamarzniętych polderach, a także z ostrym atakiem dny moczanowej - naturalnie nie tylko nie diagnozowanej, ale leczonej... wysokim uniesieniem stopy.
  • wscieklyuklad 03.01.15, 08:01
    Nad systemem hamerykańskim szkoda w ogóle się rozwodzić, bowiem ci, którzy interesowali się sprawą, pamiętają, iż sam Wielki Reformator Barack O. połamał sobie śnieżnobiałe uzębienie na jakichkolwiek próbach unormalnienia tej sprawy - do dziś nie mając ubzpieczenia możesz sobie w ciszy, bez szumu kamer i mikrofonów medialnych, bez ekranowego oburzenia Rzeczników Praw Wszelkich, a także zbędnego niepokojenia prokuratora zdychać pode płotem.
    Jak uczy praktyka wyniesiona z uwielbianego przez odbiorcę - zwłaszcza polskiego, gdyż w każdym przypadku choroby, do której ostatecznej diagnostyki dąży się żmudnie omawiając tysiące alternatyw tak miłych "bomisiowi", który może identyfikować się z objawem dowolnym i takimże schorzeniem - filmu Dr Dom, nawet gdy masz wsparcie ubezpieczyciela, możesz stanąć przed szpitalną ekonokomisją, która przywróci do pionu marnotrawcę środków.
    Akcja WOŚP akurat w tym ostatnim kraju odbija się już szerokim echem, uzmysławiając Wielkiemu Zaoceanicznemu Bratu, iż oprócz rzesz maszerujących w proteście przeciw solidaryzmowi społecznemu gdy mowa o opiece zdrowotnej, są też kraje, w których setki tysięcy ludzi podejmuje akcje krańcowo odmienne - pojmując mizerię środków przeznaczanych na to, co SIĘ KAŻDEMU WEDLE JEGO ZACHCIANKI NALEŻY, wspiera kwestę, by choć w drobnym stopniu - także i moralnie - poprzeć wspieranie innych w ich walce o już faktycznie zagrożone zdrowie.
    Naturalnie szanuję Twoje odniesienie do bliższej Ci kwestii nieszrotowanych myśliwców F16, które uzyskaliśmy gratis z perspektywą złomowania u nas (ewentualnie postawieniu ich na nowohuckim placyku Muzeum Lotnictwa, żeby cieszyć ozy gawiedzi.
    Przypomnę jednak w tym miejscu wydarzenia sprzed lat już blisko 80-ciu.
    W obliczu FAKTYCZNEGO zagrożenia wojną światową, nikt inny, jak społeczeństwo, przeznaczał precjoza tak cenne, jak obrączki i pierścienie szmaragdowe (kanon obowiązujący po wieki) na mordercze (choć obronne) armaty, moździerze do tłuczenia niemieckich orzechów na czaszce, granaty i takie tam inne.
    Kontrprzykład przez Ciebie podany nie jest więc całkiem celny.
    Nasze Potężne Pod Każdym Względem Państwo jest bez wątpienia na tyle biedne, iż w przypadku porannej decyzji znudzonego bezwładem Szanownego Pana Prezydenta Dablju Dablju Putina o drangunachwesten, odwoła się do Sumienia Mężnego Narodu Polskiego nie tylko o zaciąg armijny, lecz także o datki na zakup kolejnych nieszrotowanych jeszcze z powodu kosztów procedury - F16.
    Ponieważ jednak wojna niesie ze sobą ofiary także ludzkie, przyda się nieco strzykawek, bandaży i pił do obcinania dyndających kikutów kończyn.
    Na te ostatnie cele datki WOŚP będą akurat, jak znalazł.
    Różnice
  • hardy1 02.01.15, 21:02
    W tym roku wyjątkowa jest akcja przeciwko Orkiestrze. Wszędzie tabuny "anty-owsiaków" z zażartością godną walki o tron władzy wklejają całe teksty o "pazerności" Owsiaka. Wszędzie.

I niech sobie piszą. Sami tylko o sobie świadczą, o polskiej przysłowiowej zawiści. A o co chodzi? O to, że Owsiak "wszedł w szkodę" innym? Tak oni myślą. Orkiestra sumiennie się rozlicza co roku, na działalność organizacyjną przeznacza ok. 8% ze zbiórki. 92% idzie na zakupy sprzętu medycznego. Jaki to wynik? Przyjmuje się, że do 10% - jest uzasadnione, i tak różne fundacje i zbiórki charytatywne mają. Dla porównania - zbiórki "Caritas" są praktycznie poza kontrolą. Z 46 oddziałów 26 oddziałów jest Organizacją Pożytku Publicznego. Wszystkie powinny składać sprawozdania, co roku i publikować je w internecie. Za rok... 2012 (chyba dobrze pamiętam rok) sprawozdanie opublikował... jeden z tych oddziałów. Inne nie poniosły żadnej odpowiedzialności za brak sprawozdania i nie przeprowadzono kontroli zewnętrznych. A kto pilnuje zbiórki i rozliczeń finansowych u nich? Właściwy biskup, ojciec-dyrektor i księgowa-zakonnica. Nikt inny nie ma dostępu do rozliczeń...
    Z tego, co ptaszki ćwierkają, na utrzymanie osób duchownych i innych pracujących w Caritasie, idzie do 70% zebranych pieniędzy. Pozostałe "na zupki"...

Niech sobie zbierają, nie jestem kontrolą państwową. Jednak nie siedzę cicho, kiedy widać taką zorganizowaną akcję przeciw Orkiestrze. Nikt mi nie powie, że taki nagły wysyp oszczerstw i próby zobrzydzania Orkiestry jest przypadkiem.

A ja i tak wrzucę grosik do puszki WOŚP smile I wiem, że znowu będzie z tego zakupiony sprzęt medyczny smile

Niech Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 02.01.15, 22:15
    Hardy, napisałeś:
    Nikt mi nie powie, taki nagły wysyp oszczerstw i próby zobrzydzania Orkiestry jest przypadkiem.

Oczywiście, że to nie jest przypadkowe. Bojówki fu-jarkowe, próbujące obrzydzić Orkiestrę, to głównie wyznawcy Rydzyka, a on sam ma wiele za uszami. Zresztą nie on jeden, bo znam przypadki fu-jarek, prymitywnych podłot, które teraz plują jadem, a wcześniej z rozbrajającą szczerością przyznawały się publicznie do okradania puszek WOŚP i jest to jedyne złodziejstwo związane z Orkiestrą.
    --
  • wirujacypunkt 02.01.15, 22:20
    Jeżeli chodzi o Owsiaka, to jednego możemy być pewni, że nasze pieniądze nie zostaną zmarnowane i dlatego na Orkiestrę Owsiaka zawsze daję jakiś grosz i tak długo jak długo będzie grał dla dobra innych, tak długo może liczyć na moje wsparcie, które nie jest wspieraniem żebraniny, jak nazywają to niektórzy, bo jeżeli to ma być żebraniną, to jak nazwać to, co robi Caritas i dziesiątki fundacji zajmujących się działalnością charytatywną ?
  • hardy1 02.01.15, 23:37
    Karen, o dziwnych rzeczach dziejących się w fundacji "Veritatus" Rydzyka (czy jak to się dokładnie nazywa) można się rozpisywać a rozpisywać. Ale teraz to wspieram dobrym słowem Wielką Orkiestrę, a potem wesprę datkiem pieniężnym. W Orkiestrze pieniądze "nie pójdą na zmarnowanie", jak napisała Wirujący Punkcik smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 02.01.15, 23:47
    Hardy, wkleiłam wcześniej link na stronę gdzie można pobrać baner z Orkiestrą do wklejenia na blooga. To też w ramach pomocy. Jeśli masz ochotę, to tam zajrzyj smile
    --
  • 1agfa 03.01.15, 17:32
    To tak jak ja i inni, jak tutaj czytasz, Punkciku smile
    Jak wszędzie w świecie i od dawna akcje charytatywne są normalnością, nawet szczytną tradycją. Zawsze były i będą potrzebne.
    Oczywiście wspomogę Orkiestrę, jak zwykle.

wirujacypunkt napisał:

> Jeżeli chodzi o Owsiaka, to jednego możemy być pewni, że nasze pieniądze nie zo
    > staną zmarnowane i dlatego na Orkiestrę Owsiaka zawsze daję jakiś grosz i tak d
    > ługo jak długo będzie grał dla dobra innych, tak długo może liczyć na moje wspa
    > rcie, które nie jest wspieraniem żebraniny, jak nazywają to niektórzy, bo jeżel
    > i to ma być żebraniną, to jak nazwać to, co robi Caritas i dziesiątki fundacji
    > zajmujących się działalnością charytatywną ?

--
  • 1zorro-bis 04.01.15, 13:52
    nie potrafie zrozumiec, skad tyle nienawisci do Owsiaka wsrod tych frustratow zyciowych?
    Owsiak - nie Owsiak - ja mysle, ze kazdy kto cos rozkreci i zrobi dla Polski bedzie przez pewna grupe "rodakow" znienawidzony i opluwany.
    Straszne.

--
  • sorel.lina 04.01.15, 14:39
    1zorro-bis napisał:

> Owsiak - nie Owsiak - ja mysle, ze kazdy kto cos rozkreci i zrobi dla Polski be
    > dzie przez pewna grupe "rodakow" znienawidzony i opluwany.
    > Straszne.

Bo każdy, komu coś się udało, jest podejrzany. Nie wiedziałeś?
    Niestety to prawda, że wielu Rodaków - krajowych i zagranicznych - ma mentalność "spiskową", a poza wąskim gronem swoich "najmojszych" po prostu nie lubi ludzi.
  • 1zorro-bis 04.01.15, 15:11
    jestesmy "pozytecznymi idiotami", ktorzy popieraja gangstera co to biedne dzieci na snieg i niepogode na ulice wygania zeby troche dla niego uzebraly......smirk
    No coz....zostawie to bez komentarza.big_grin
    Zawsze mowilem - nie wazne co sie ma na glowie tylko co w niej....big_grin

--
  • sorel.lina 04.01.15, 15:44
    1zorro-bis napisał:

> jestesmy "pozytecznymi idiotami", ktorzy popieraja gangstera co to biedne dziec
    > i na snieg i niepogode na ulice wygania zeby troche dla niego uzebraly......

Nie, Zorro! Jesteśmy niepożytecznymi idiotami! smile
    Podążamy za wielomilionowym stadem baranów, pozwalających sobą manipulować cwaniakowi i hochsztaplerowi.
  • 1zorro-bis 04.01.15, 15:54
    to duzo tych "zmanipulowanych idiotow" w Polsce jest.big_grin
    Ale, ale!big_grin
    Polska to podobno nienormalny kraj, bo w normalnym kraju to Owsiak mialby juz dawno prokuratora na karku.
    Rozumiem, ze te miliony, ktore go popieraja tez.big_grin

--
  • 1zorro-bis 04.01.15, 15:56
    a tak ciekaw jestem, ile ci "patryjoci", dla ktorych Owsiak to nic innego jak kryminalista -
    dali w Polsce na biednych i potrzebujacych? big_grin

--
  • vidavil-125 04.01.15, 17:15
    Dać na tacę dać na Owsiaka, komfort porównywalny.
    Uczucie to czyste spełniające i wypełniające obowiązek zarówno duchowy jak i wobec społeczeństwa.
    I jeszcze. jakie cudowne odczucie odfajkowania.

• sorel.lina 04.01.15, 17:30
    Wiesz, Vidavilu, nie palę, nie fajkuję i fajkowania nie lubię.
    Dając na Owsiaka (a daję!) i na tacę (też daję!) żadnych cudownych odczuć ani zmysłowych, ani duchowych nie doświadczam. smile
  • 1zorro-bis 04.01.15, 19:17
    nie musisz tylko Owsiakowi na tace dawac. Jest duzo potrzebujacych i fundacji ktore tym ludziom pomagaja. Wazne, zebys dal....smirk
    Chyba, ze chcesz nalezec do tych pyszczacych frustratow zyciowych....big_grin

vidavil-125 napisał:

> Dać na tacę dać na Owsiaka, komfort porównywalny.
    > Uczucie to czyste spełniające i wypełniające obowiązek zarówno duchowy jak i w
    > obec społeczeństwa.
    > I jeszcze. jakie cudowne odczucie odfajkowania.
    >
    >

--
  • vidavil-125 04.01.15, 21:55
    Zorra wpis ten do mnie:
    -Chyba,ze chcesz należeć do tych pyszczących frustratów życiowych-

Pyszczysz Zorro a sam g.... dałeś na Owsiaka i się od......l (odwal)
  • 1zorro-bis 05.01.15, 07:56
    aaaaaaaaaaaaaaaaaa....................."gowno dalem"? big_grin
    No, wiedze kicho ze masz wglad w dokumentacje US jak Twoje kolezanki z ktorymi dyskutujesz tak uporczywie. Jedna nawet sie chwali, jest tlumaczem przysieglym jezyka niemieckiego.big_grinbig_grinbig_grin
    No, gdyby, takiej dal do tlumaczenia moj testament napisany po niemiecku to by sie potem okazalo, ze koty Turka z podworka po mnie wszystko odziedziczyly....big_grinbig_grinbig_grin
    Mialem przyjemnosc posluchac przez kilka dni jak mowi i z jakim akcentem ten......."tlumacz". U niej "desla przed glowa" to malo....big_grinbig_grinbig_grin
    A tak dla Twojej informacji Kicho - dalem wiecej niz moglo Ci sie w Twoich piwnych snach przysnic. I nie tylko na Owsiaka....smirkvidavil-125 napisał:

> Zorra wpis ten do mnie:
    > -Chyba,ze chcesz należeć do tych pyszczących frustratów życiowych-
    >
    > Pyszczysz Zorro a sam g.... dałeś na Owsiaka i się od......l (odwal)

--
  • k.karen 09.01.15, 10:10
    vidavil-125 napisał:

> Pyszczysz Zorro a sam g.... dałeś na Owsiaka i się od......l (odwal)

Vidavilu, jesteś niesprawiedliwy.
    Rzadko bronię Zorro, ale tak się składa, że jestem świadkiem tego, że dał i nie tylko "na Owsiaka", i nie tylko raz. Brałam udział w jednej z aukcji, gdzie był fundatorem. A tych aukcji było więcej smile
    --
  • 1zorro-bis 04.01.15, 17:13
    no coz....big_grin
    Kilka przykladow ludzi "uwielbianych" przez "patryjotow " i frustratow zyciowych:
    Walesa - UBek i oszust
    TUSK - lajdak i cwaniak
    Owsiak - gangster i oszust
    I cakla jeszcze lista, ktorej nie chce mi sie tutaj pisac.
    Dla tych nieudacznikow i frustratow zyciowych przykladem cnot obywatelskich to:
    brak lodowki, - bo na balkonie mozna cos trzymac.
    brak maszyny do zmywania naczyn,- bo to kapitalistyczny zbytek
    brak pralki, - bo recznie pierze sie lepiej.
    brak nowego azúta, bo 15 letni pordzwialy gruchot jweszcze sie trzyma,
    brak mieszkania, - bo jeden pokoj starczy,
    brak srodkow na koncie, - bo tylko zlodzieje maja.
    Oto prawdziwe cechy porzadnych ludzi a nie to co ta banda Walesow, Tuskow i Owsiakow wyprawia....big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    brak odkurzacza, b

--
  • hardy1 04.01.15, 17:51
    ...za to powinno być jak najwięcej...?

Tu nie chodzi tylko o frustrację. Tu chodzi o wymykający się "rząd dusz", a co za tym idzie - komu z nadania niebios "wolno" brać tylko na tacę.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 04.01.15, 19:21
    i potem tacy co to "za chlebem"...big_grinbig_grinbig_grin na dziki zachod wyjechali z wizja kariery, Mercedesa i Jaguara w garazu - jak patrza na to co osiagnal rowniez Owsiak to ich skreca z nienawisci.
    I coz im potem zostaje w malym mieszkanu w blokowisku wsrod roznych ausländrow i amerykanow? NIC. Tylko publikacja dokumentow na Owsiaka.....big_grin
    --
  • ulisses-achaj 04.01.15, 20:12
    W 2014 r. Fundację Owsiaka kontrolowało Ministerstwo Pracy, Najwyższa Izba Kontroli i Izba Skarbowa. Żadna z tych instytucji nie znalazła żadnych nieprawidłowości. Ergo międlenie tematu rzekomych "kantów" jest typowo pisowskie i "gminne" w charakterze smile Co zaś do mieszkania Owsiaka, to pokazał je, żeby przeciąć enuncjacje "rzyczliwych" . Zwykłe mieszkanie w nowym bloku szumnie nazywanym apartamentowcem, jakich w Warszawie i nie tylko tysiące. Pensja szefa fundacji tej wielkości, której efekty działalności sa widoczne dla wszystkich, w wysokości kilkunastu tysięcy brutto, to nie jest nic nadzwyczajnego. Wiem ile zarabia się w spółkach komunalnych i radach nadzorczych, wiem także, że średnia pensja w Warszawie to ok 6000 tys. zł. Ani to mną wstrząsa ani mnie to oburza, dopóki widzę, że WOSP działa skutecznie.
    --
    Ulisses
  • k.karen 04.01.15, 20:35
    A mnie zwisają i powiewają opinie frustratów. Grałam od początku jak powstała Orkiestra Owsiaka, gram i będę grać. I nos w sos, a nie do mojej kieszeni komu, gdzie i dlaczego przekazuję swoje pieniądze, ale także wolny czas, zaangażowanie i pracę, za którą nie biorę żadnego wynagrodzenia. Jak kogoś nie stać, albo nie chce, to niech nie daje. Proste jak drut. Jak ktoś jest leniwy umysłowo i nie potrafi czytać JAWNYCH sprawozdań z działalności nie tylko WOŚP ale i innych tego typu organizacji, to jego problem smile
    --
  • 1zorro-bis 05.01.15, 12:14
    i tak bywa, ze najglosniej na Owsiaka pyszcza ci, co daja. Ale na tace w kosciele na czarnych.....big_grin

--
  • k.karen 08.01.15, 23:02
    Ale się uśmiałam big_grin Brawa dla Jurka! Brawa dla rzecznika TVP jacka Rakowieckiego! big_grin

Utożsamienie człowieka, który zachowuje się jak awanturnik (...), z dziennikarstwem, jest hańbiące dla każdego posiadającego choćby minimalne rozumienie dla przyzwoitości" - ocenił na swoim prywatnym profilu na FB Jacek Rakowiecki. W ten sposób dziennikarz, który pełni funkcję rzecznika TVP, skomentował wyrzucenie z konferencji WOŚP dziennikarza TV Republika.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17227624,Rzecznik_TVP_o_wyrzuceniu_dziennikarza_z_konferencji.html#BoxSlotIMT

--
  • hardy1 09.01.15, 18:46
    k.karen napisała:
    > Ale się uśmiałam big_grin Brawa dla Jurka! Brawa dla rzecznika TVP jacka Rakowieckiego! big_grin

Dopiero teraz znalazłem chwilkę czasu, i - odsłuchałem i przeczytałem.
    Ten "dziennikarzyna" Rachoń z TV Republika to skandal do potęgi. Do jakiego poziomu poniżej poziomu jeszcze się niektórzy posuną "w imię opluwania innych"? Pisma epatujące krwią, zbrodnią, trudniące się opluwaniem i kłamstwem nazywamy szmatławcami. Jak nazwać taką telewizję jak TV Republika?

Teraz przykładowa inna sytuacja - na konferencję poświęconą "czemuś tam" w episkopacie przychodzi jakiś dziennikarz i zaczyna zadawać pytania kompletnie niezwiązane, np. o sprawę x.Lemańskiego, o ofiary pedofilii duchownych, o abp Wesołowskiego czy Paetza, o daniele abepe Głódzia, o... jednocześnie prowokując ciągłym powtarzaniem tych samych pytań.
    Co by pisał i pokazywał Terlikowski (oraz jego dziennikarzyna gończy Rachoń) w swojej TV Republika? Już widzę te oburzenie na atak na katolicyzm w Polsce, o pytaniach, które szatan podszeptywał, o...
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 10.01.15, 19:04
    ... a tu - ksiądz Raś z Krakowa, który popiera Wielką Orkiestrę. Nie żaden nawiedzony czy też odmiana abepe Głódzia:
    wyborcza.pl/1,75478,17228912,Ks__Ras__Nie_rozumiem_opluwania_Owsiaka__Katolicy.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza
    "Są jeszcze normalni księża w Polsce", że tak sparafrazuję króla Prus starego Fricka. I to mówię ja, racjonalista. Chyba że poniesie tego konsekwencje, jak np. x.Lemański.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • sorel.lina 10.01.15, 19:19
    Cześć, Hardy!

"Nie rozumiem tych, którzy pod katolickimi sztandarami opluwają Jerzego Owsiaka. Przecież podstawowym obowiązkiem katolika jest jałmużna - mówi ks. Dariusz Raś, proboszcz bazyliki Mariackiej w Krakowie i zachęca, by w niedzielę nie omijać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

"Prawicowi blogerzy i komentatorzy życia społecznego Owsiaka klasyfikują jako szkodnika propagującego permisywizm moralny (czego dowodem ma być hasło "Róbta, co chceta" )

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,17228912,Ks__Ras__Nie_rozumiem_opluwania_Owsiaka__Katolicy.html#ixzz3ORY2srST

Wielkie brawa dla księdza proboszcza Rasia!
    Ale "Róbta co chceta" to przecież plagiat! Ukradziona arcykatolickiemu św. Augustynowi idea. smile
  • k.karen 10.01.15, 13:52
    Kochani smile
    Jeśli macie konta na na Facebooku, Instagramie i Twitterze, chcecie oglądać relację z grania Orkiestry, śledzić wydarzenia, które nie będą pokazywane w TVPublicznej, a także wspierać WOŚP i dodatkowo wziąć udział w konkursie ze swoimi komentarzami, zdjęciami, może wierszykami i w jakikolwiek inny sposób, to zapoznajcie się z bardzo prostą "instrukcją obsługi" i wyjaśnieniem, co to jest "hasztag" smile

kreciola.tv/page/live
    Użyj specjalnego hasztagu i dołącz do przyjaciół Orkiestry! W dniu Finału chcemy być razem, a przyświeca nam idea - łączyć, nie dzielić. Tego dnia publiczność przed Pałacem Kultury i Nauki, publiczność w studio i tą internetową, przed komputerami, połączymy wspólnym hasztagiem #wosp2015, a tych, którzy będą oglądać koncert - #wosppkin

Wszystkie wpisy i zdjęcia opatrzone hasztagiem koncertowym #wosppkin wezmą udział w konkursie na najciekawszą relację z koncertu / transmisji internetowej. Nagrodą będą orkiestrowe gadżety, a my wybierzemy 20 najciekawszych zdjęć i wpisów.

Wszystkie wpisy będziecie mogli zobaczyć na stronie przygotowanej wraz z Brand24 - ambasadorem.pl

Co to jest hasztag?

Hasztag pozwala nam uporządkować wpisy w internecie. To słowo (nazywamy je “tag”wink poprzedzone odpowiednim znaczkiem - w tym przypadku jest to to # (na ten znaczek mówimy wlaśnie “hasz”wink. A więc #tag to właśnie “hasztag”. Prosta sprawa smile

Jeśli dodasz odpowiedni hasztag do swojego wpisu, który umieszczasz na facebooku, instagramie, twitterze, staje się on “linkiem” i dołączy do strumienia innych wiadomości, które są opatrzone właśnie tym hasztagiem. Dzięki temu wszystkie osoby, które do wpisów dotyczących finału WOŚP dodadzą #wosp2015 i #wosppkin dopiszą się do listy wszystkich, którzy są z nami na finale. A my będziemy mogli śledzić to wszystko na ambasadorem.pl

Jak dodać hasztag?

Wystarczy wpisać na klawiaturze #wosp2015 i #wosppkin.

Hasztag sam zrobi się aktywny, nie trzeba robić nic więcej smile

Gdzie mogę dodawać wpisy?

Będziemy monitorować Wasze wpisy i zdjęcia na Facebooku, Instagramie i Twitterze

--
  • hardy1 10.01.15, 18:59
    Dzięki za info, Karen smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 12.01.15, 07:50
    Ponizszy cytat pochodzi z KALEJDOSKOPU i autorem jest niejaka Maska.
    Poniewaz wiem o kogo chodzi, widzialem zdjecia i filmik uwazam to za SZCZYT wrednosci i lajdactwa aby takie rzeczy na forum publikowac. Sorry za publikacje, ale w tym wypadku uwazam, ze trzeba.
    Sa granice dranstwa.
    ....."
    Paryz... KTOS, pewna persona chce koniecznie usiasc w pewnej kawiarni, nie, nie dlatego, ze chce sie napic kawy czy herbaty, nie, ta persona chce sobie zrobic fote pod "napisem" tzn. pod szyldem tej kawiarni, zeby pokazywac: o, tam siedziala ona persona niech znajomi zazdroszcza, "tam sie uchlewali w trupa Camus, Sartre... itd"...no ale... nie wypada zrobic zdjecia przy pustym stoliku, tak wiec, wypada cos zamowic... przelicznik? 1€=4zl... kawa kosztuje 3€, herbata 4€, wiec rezygnuje sie z herbaty, bo za droga... pytanie: ile taka persona bedzie sklonna wrzucic do owsiakowej puszki?....."smirk
    --
  • k.karen 12.01.15, 10:21
    Zorro smile

Prawidłowo napisała - KTOŚ - bo właśnie tylko Ktoś wie, gdzie spotykali się słynni pisarze. Jednak nie widziałam, żeby ten Ktoś publikował swoje fotki z komentarzami ile kosztuje kawa, herbata, majtki z wyprzedaży lub woda mineralna.

Natomiast niektoś, to nawet zaparkuje swoją starą, białą mydelniczkę obok wypasionej bryki po to by się dowartościować, pstryknie fotkę i opublikuje big_grin
    forum.gazeta.pl/forum/w,101385,125613572,125657789,Re_29_Maja_spotkanie_na_szczycie_trwa_.html?wv.x=1
    Swoją drogą jakim trzeba być liczykrupą, żeby pamiętać ceny wody mineralnej? Ja to nawet nie wiem dokładnie, ile kosztuje chleb w moim osiedlowym sklepiku big_grin
    --
  • hardy1 12.01.15, 10:29
    ... nawet nie skomentuję. Po co? Żeby mieć jakiś odruch fizjologiczny?
    ... a Wielka Orkiestra dalej gra i grać będzie smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 12.01.15, 13:47
    a za ta "fotke" to dostala .....opr.
    Bo czym sie jest chwalic?
    k.karen napisała:

> Zorro smile
    >
    > Prawidłowo napisała - KTOŚ - bo właśnie tylko Ktoś wie, gdzie spotykali się sły
    > nni pisarze. Jednak nie widziałam, żeby ten Ktoś publikował swoje fotki z kome
    > ntarzami ile kosztuje kawa, herbata, majtki z wyprzedaży lub woda mineralna.
    >
    > Natomiast niektoś, to nawet zaparkuje swoją starą, białą mydelniczkę obok wypa
    > sionej bryki po to by się dowartościować, pstryknie fotkę i opublikuje big_grin
    > forum.gazeta.pl/forum/w,101385,125613572,125657789,Re_29_Maja_spotkanie_na_szczycie_trwa_.html?wv.x=1
    > Swoją drogą jakim trzeba być liczykrupą, żeby pamiętać ceny wody mineralnej? J
    > a to nawet nie wiem dokładnie, ile kosztuje chleb w moim osiedlowym sklepiku big_grin

--
  • 1zorro-bis 12.01.15, 13:49
    ......"Autor: 1zorro-bis 17.06.11, 18:25

ja duzych miast na urlop nie cierpie. w Paryzu bylem kilka razy. LUWR "zaliczylem2 tak jak japonczycy ale nic z tego dla mnie nie wyniklo.Kafelkowanie przez to ni stalo sie ani latwiejsze a forsa za fuchy tez nie wieksza. Mimo, ze tak jak niektorzy kazalem sie przy roznych "miszczach fotografowac i "przysiadac".....big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    Och......ten Paryz!cool...."

To ja te "archiwistke" poprosze o te fotki, gdzie ja sie tak fotografowalem.
    Chetnie je zobacze....smirk
    A Paryzewa w dalszym ciagu nie lubie. Taklk jak Londynu.big_grin

--
  • wscieklyuklad 12.01.15, 19:54
    1zorro-bis napisał:

> Ponizszy cytat pochodzi z KALEJDOSKOPU i autorem jest niejaka Maska.
    > Poniewaz wiem o kogo chodzi, widzialem zdjecia i filmik uwazam to za SZCZYT wre
    > dnosci i lajdactwa aby takie rzeczy na forum publikowac. Sorry za publikacje, a
    > le w tym wypadku uwazam, ze trzeba.
    > Sa granice dranstwa.
    > ....."
    > Paryz... KTOS, pewna persona chce koniecznie usiasc w pewnej kawiarni, nie, nie
    > dlatego, ze chce sie napic kawy czy herbaty, nie, ta persona chce sobie zrobic
    > fote pod "napisem" tzn. pod szyldem tej kawiarni, zeby pokazywac: o, tam siedz
    > iala ona persona niech znajomi zazdroszcza, "tam sie uchlewali w trupa Camus, S
    > artre... itd"...no ale... nie wypada zrobic zdjecia przy pustym stoliku, tak wi
    > ec, wypada cos zamowic... przelicznik? 1€=4zl... kawa kosztuje 3€,
    > herbata 4€, wiec rezygnuje sie z herbaty, bo za droga... pytanie: ile tak
    > a persona bedzie sklonna wrzucic do owsiakowej puszki?....."

Zapomniałeś Zorro przekleić znacznie ważniejszy fragment wypowiedzi tego samego motylka w rzeczonej sprawie. Ten fragment pozwolę sobie wyboldować:

[bNo sama widzialas, sama widzialas, ja bym tego nie wymyslila... ][/b]

I oto dochodzimy do sedna sprawy. Oba stworki wymieniają się oto fotograficznymi i filmowymi rejestracjami nie po to, by poznać czy powspominać jakiś może i ważny fragment z życia/wycieczki, odsłonić tajniki czyjegoś wyglądu, wzruszyć się, podzielić miłymi wrażeniami, lecz po to, by potem na forum publicznym naigrywać się, wykpiwać a to kogoś z tych znajomych, a to czyjeś wypowiedzi odsłuchiwanej ze śmiechem ironii do rozpuku pustej mózgownicy.
    Wymiana ta służy więc wyłącznie archiwizacji niedoskonałości uwiecznionego aparatem, po to, by potem ośmieszać publicznie dowolną ofiarę znajdującą się aktualnie na tapecie.
    Skandal piszesz?
    Lajtmotywem powtarzanych do zerzygania się (co i tak następuje odruchowo na samą myśl o tych kreaturach) jest moje - jak to określono - donosicielstwo. Polegało ono na ostrzeżeniu Bogu ducha winnej i wielce naiwniutkiej (o czym świadczyła bublicystyka tejże na wielce twórczym profilu pisarskim) pisarki drukowanej, aby ta - złapana na lep sympatycznych komentarzy i zachęcona do odkrycia szczegółów z własnego życia, za żadne skarby nie ujawniała jakichkolwiek intymnych faktów przed tylko na to czekającym i - ponoć -wiecznie czerpiącym wiedzę o tym jak żyć od wielokrotnie upośledzonych Klientów (ze skutkiem - ze względu na wyraźną tępotę w pojmowaniu) indywiduum spode Alp.
    Oba stwory dały już milionkrotnie dowód, iż dyskrecja jest pojęciem zbyt trudnym dla nich do pojęcia, a cóż dopiero do wcielenia w życie zasad spełniających jej kryteria.
    ZATEM NADAL OSTRZEGAM - W TYM PRZYGODNYCH CZYTELNIKÓW NASZEGO FORUM: PRĘDZEJ ODETNIJCIE SOBIE DŁOŃ, NIŻ W NAIWNYM ZAUFANIU I SYMPATII WYŚLECIE TEMU CZEMUŚ COKOLWIEK, CO MOŻE WAS NARAZIĆ NA NIEUCHRONNE SZYDERSTWO!
    Alpianka - o czym wiesz Zorro najlepiej - rozniosła przecież film, przesłany mailem z załączoną wyraźną prośbą o jego nieujawnianie osobom trzecim. Drugi gnojek dziesiątki razy naigrywał się (i dalej to czyni) z osób, jakie na tym filmie zostały nagrane, podobnie jak szydzi ze zdjęć jakie robił sobie z okazji odwiedzin i różnych nautów - oto dyskrecja tych zer.
    Kwintesencją śmieszności jest natomiast słitfocia, na którym austriackie żyjątko ślini się, stawiając paralelę między własnym człowieczeństwem (duszą??????), a uśmiechem od ucha do ucha jednego z Klientów (ten zapewne wyraził świadomą zgodą na publikację swego wizerunku i imienia-to już jest zawodowe dno).
    Na czym polega owa śmieszność?
    Ano obejrzyjcie słitfocię, a w lot zauważycie, iż ten uśmiechnięty- podobno na widok prawdziwie ludzkiej twarzy kryjącej nadludzką niemal duszyczkę żyjątka tuż obok - człowiek,patrzy przecież w zupełnie innym kierunku, niż absolutna stwórcza doskonałość - owszem uśmiecha się, ale nie do właścicielki protekcjonalnie złożonej na jego ramieniu dłoni, ale do kogoś w kierunku absolutnie "przeciwpołożnym".
    Innymi słowy - uśmiecha się zapewne do jakiegoś prawdziwie obdarzonego duszą człowieka, ale nie jest to marzące o takiej formie akceptacji stworzonko.
    Siedzący za stworzonkiem prawdziwy człowiek (Klient? Zapewne wyraził świadomą zgodę na upublicznienie swego wizerunku[przecież fotografia jest wykonana w pomieszczeniu z osobami upośledzonymi - TAKICH FOTOGRAFII NIE WLNO PUBLIKOWAĆ BEZ ZGODY NA NIEJ UWIECZNIONYCH).
    Określenie "skandal" jest więc Zorro chybione. Cywilizacja nie stworzyła pojęcia pasującego do tych pomyłek ewolucji.
  • k.karen 11.01.15, 10:30
    http://i58.tinypic.com/vo32aq.jpg

Zebraliśmy już prawie 1.300.000 złotych smile

#wosp2015 Gramy Razem

Jeśli nie chcesz być cieniasem,
    wrzuć do puszki WOŚP swą kasę.
    W górę serca, grosz do puszki,
    na dzieciaczki i staruszki.
    Wiwat WOŚP, niech gra Orkiestra,
    ta co łączy dobre serca!

smile
    --
  • ulisses-achaj 11.01.15, 11:33
    Już zebrali 3 miliony zł! smile Poczytałem komentarze hejterów. Powiem wprost: Rzygać się chce na to, co się za nimi kryje. Na ich zeswołoczenie duszy, emocji i myśli. W tym roku dam na WOSP więcej niż zwykle. I jestem przekonany, że nie tylko ja.
    --
    Ulisses
  • wscieklyuklad 11.01.15, 11:42
    Idę właśnie wpłacić, TESCO jest czynne i z pewnością ktoś tam będzie stał z puszką.
  • ulisses-achaj 11.01.15, 11:52
    A ja na Piotrkowską smile Rzadko ktoś wywołuje we mnie naprawdę głębokie obrzydzenie. Nie lubię tego uczucia. Ale nic nie poradzę na to, że komentarze niektórych zakłamanych, zszujałych i głupich gnojków tak na mnie działają ... Mentalność tych ludzi - dotykanie jej dzięki ich komentarzom - wywołuje we mnie fizyczne uczucie wstrętu ...
    --
    Ulisses
  • tan.nawe 11.01.15, 12:17
    Mam podobnie, Ulissesie.
    I do tego te wieczne "argumenty": Bo Owsiak na WOŚP zarabia! Bo podatnik płaci!
    Na przykład za policyjną ochronę płaci. To ja się pytam: A za ochronę "marszów patriotów",
    miesięcznic smoleńskich, manifestacji narodowościowców", wyjazdowych "protestów" związkowców i różnej maści "niezadowolonych", kto płaci? Nie podatnicy?
    A dochody i kombinacje zgrzybiałego Radyja, ktoś rozliczył? Udało się jakiejś uprawnionej instytucji je skontrolować? Oczywiście, że nie! No, ale grzyby są nietykalne, bo trujące.
  • ulisses-achaj 11.01.15, 12:42
    Podejmowanie z nimi jakiejkolwiek rozmowy nie ma sensu, Tan.nawe. To tak jakbyś psychopatom chciała przekazać, na czym polegają nieegoistyczne uczucia... smile
    --
    Ulisses
  • tan.nawe 11.01.15, 13:04
    ulisses-achaj napisał:

> Podejmowanie z nimi jakiejkolwiek rozmowy nie ma sensu, Tan.nawe.

W sumie racja, ale z drugiej strony nie reagować na obrzydliwe hejterstwo i pozwolić, żeby zdominowało internet?
    A niech to! Że też zawsze jest jakaś "druga strona", jak mawiał Tewje Mleczarz!
  • ulisses-achaj 11.01.15, 13:11
    Tan.nawe, ludzie którzy piszą, że kwestujące dzieci wysyła się "na żebractwo" są już tak skretyniali, że nic im już nie pomoże. smile W każdym społeczeństwie jest jakiś procent zwykłej swołoczy. Niewielki, ale dzięki internetowi widoczny. Każdym swoim wpisem dokumentują też własne zaburzenia emocjonalne i psychiczne. I głupotę. Bezdenną. To mierzwa. Nic więcej.I wiesz co? Niech sie.........!!! /autocenzura/ smile smile

--
    Ulisses
  • hardy1 11.01.15, 14:40
    Cześć smile
    Z hejterami nie ma co gadać. Jedynie dopisuję się w komentarzach z informacjami. Nie wolno takiej zaciekłości oddawać pola.

Niedługo idę do dużej szkoły, na salę gimnastyczną, gdzie są główne imprezy Orkiestry w moim mieście. Też dam więcej niż zwykle. Nawet nie na pohybel prawicowym hejterom (ch mam tam, gdzie słońce nie dochodzi), ale dla potrzebujących. Ot smile

Grosik serca
    Grosik daj do grosika,
    złotówkę do złotówki...
    tak uzbieramy stówki.

Z tych stówek znów kupimy
    z Orkiestry serca nowe...
    Dzieciom i starszym zdrowie

smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • wscieklyuklad 11.01.15, 15:21
    Oj działo się, działo i działo się!
    No pełna demokracja! Nie stali w środku, jak jakieś mięczaki, choć wicher Felix łeb urywa, ale wyszli na te pole (tak się pisze poprawnie, bo jakbym napisał na "to pole", to ktoś by pomyślał jeszcze, że na topole wyszli, a wokół TESCO nie rosna topole, i trzeba dokładnie to opisać, żeby każdy pojął) i tam zbierali.
    Dwóch przy każdych drzwiach - drzwi dwoje, więc ich więcej o jeden niż troje.
    Puszki maleeeeeeńkie! Z góry już założyli widać, że do TESCO to jakieś kutwy łażą i jak z tego TESCO wyjdą na te pole, to już niewiele będą mieli w portfelach i pewnie dlatego wyszli na te pole, żeby kupujący najpierw wrzucili coś do skarbonki, a nie jak po zakupach wyjdą dopiero na te pole z powrotem.
    Wahałem się strasznie co zrobić - bo wiem, że stanie obok takiej puszki żebraczej to nieprzezpieczne jest. Więc najpierw z wnętrza mojego mniemieckiego auta (żeby mi jakbym wyszedł z samochodu na te pole łba Felix nie urwał) przyjrzałem się najpierw okolicy.
    ZERO POLICJI! No to się trochę przestraszyłem, bo jak nikt nie stoi i nie pilnuje czwórki żebraków, to jest więcej, niż nieprzespiecznie, a ja jestem bardzo płochliwej natury, ale na szczęście, jak się pszestraszę to nie pękam i się nie jonkam.
    Posiedziałem kilka minut przyglądając się reakcji ciemnego, zniewolonego i ogłupiałego medialnie ludu - napadną na nich, jak będą wrzucać do puszki? Wydrą coś z kopiastego koszyka zakupów? Pobiją? Okradną? Zbluzgają chociaż, żeby dać wyraz Wolności Słowa?
    Nic z tych rzeczy - wiem, że marny to dowód, bo kto zaręczy, że jak nie ma policyjnej obstawy, to akurat ktoś nie zasadzi się na moje parówki firmy TESCO, co je zamiarowałem kupić na wieczerzę (mam nadzieję - bo było przed kwestą, że nie ostatnią).
    Postanowiłem wrzucić przed zakupem parówek - tak, żeby starczyło na jedno opakowanie.
    Jako znakomity biz-nessi-man, szybko ustaliłem współczynnik inflacji rok do roku, po czym przemnożyłem cyfrę jeden (=1 PLN), jaki przeznaczyłem na żebraninę przed rokiem, przez 0.
    Inflacja bowiem w skali rocznej oscylowała wokół tej liczby.
    Skonstatowawszy, że iloczyn działania tegoż musi dać ostateczną liczbę "zero" popadłem w pewien rodzaj dygotu panicznego (lecz nie histerii, gdyż z niebiesiech nie spadł ani płatek śniegu) - bo Narodowy Bank Polski nie wybił jeszcze dotychczas - o dziwo - monety o tym nominale!
    Co więc wrzucić do puszki?
    Podszedłem do żebrujących, "Potrząśnij no skarboną" - częstuję go ostro na powitanie, żeby nie myślał, że jakiś naiwniak tu zaszedł.
    Ten trzęsie, a tu nic! Głucha cisza!
    "Mm cię, bratku żebrzący" - myślę sobie w duchu (nie naprężając jednak mięśni duszy) - stoisz i stoisz, a pewnie co rusz niby to idziesz do kibla w TESCO, a tam pakujesz wszystkie wyżebrane banknoty do własnej kieszeni!
    Wobec tego już całkiem spokojny, że postępuję moralnie udałem się na zakupy.
    Za zaoszczędzone zero złotych nic nie kupiłem dodatkowo (TESCO - co dziwi - nie przewidziało potąd artykułów bezpłatnych).
    Wracam jednak z rumieńcem wstydu na licu.
    Dali mi czerwone serduszko samoprzylepne.
    Sorellina, jak Jej to wszystko opowiedziałem (jako osobie szczyptę bardziej, niż ja rozrzutnej i bardziej na wietrze nośnej doradziłem Sorellinie pozostanie w domu), stwierdziła: teraz sobie to serduszko przylep do czoła i jak będziesz patrzył w lustro, poczujesz, jak smakują wyrzuty sumienia.
    Ale ja i tak poczekam do wieczora. Smak parówek wszystko zagłuszy.

• wscieklyuklad 11.01.15, 16:12
    Rzeczone, gratisowe serduszko po przyklejeniu na czole.

http://i61.tinypic.com/123ryc0.jpg
  • wscieklyuklad 11.01.15, 19:13
    JUZ ZEBRALI 10 MILIONÓW ZŁOTYCH!!!!

HURRRRRA!
  • hardy1 11.01.15, 21:17
    U mnie w domu mamy tradycję - co roku przyklejamy kolejne czerwone serduszka na bocznej ścianie lodówki. Pół ścianki już jest w serduszkach, od pierwszych w 1993 roku smile Pamiętam pierwszą Wielką Orkiestrę, byłem wtedy w jednym ze sztabów... w małej klitce do bardzo późnej nocy zliczaliśmy te wszystkie złotówki, groszówki i czasem banknoty. Ręcznie, w kilka osób... a teraz inni to już robią. Sztafeta pokoleń... a Wielka Orkiestra gra i gra mać aż do końca świata i o jeden dzień dłużej smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 11.01.15, 21:33
    Hardy, też z wielkim sentymentem wspominam te pierwsze Orkiestry smile To wszystko jeszcze nie było dopięte na ostatni guzik, ale za to niezwykle spontaniczne. Pamiętam, że wśród monet i banknotów zdarzały się złote łańcuszki, pierścionki i inne precjoza ze złota i srebra. Zdaje się, że później (już nie pamiętam dokładnie kiedy) ta zebrana biżuteria została przetopiona i tak zaczęły się licytacje złotych i srebrnych serduszek, które dzisiaj osiągają zawrotne ceny smile
    --
  • hardy1 11.01.15, 23:24
    To były czasy pierwszych Wielkich Orkiestr smile
    ... a teraz jest 23-cia,a za dwa lata już ćwierćwiecznie jubileuszowa big_grin
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • ulisses-achaj 11.01.15, 14:57
    Wróciłem z Piotrkowskiej. Tłumy ludzi, atmosfera pikniku, mnóstwo rodzin z dziećmi i wszyscy których mijałem mieli serduszka.. smile
    --
    Ulisses
  • 1agfa 11.01.15, 21:03
    No i fajnie, Ulissesie! Brawo dla zbierających, którym niestraszny wiatr i chłód (pogoda była łaskawa, dopiero pod wieczór powiało i zaczęło się mała kapanina), brawo dla bawiących się wspólnie, mijających się z uśmiechem, zagadujących ot aby parę słów zamienić (zwykle ludzie tego dnia stają się lepsi, bardziej otwarci i sympatyczniej jest na ulicach - oto wartość dodana, nie do przecenienia).
    Nie spotkałem utyskujących, wydziwiających na Owsiaka i WOŚP, a sporo spacerowałem, no i te sklepowe wizyty, bo oprócz ulicznych kwest, widziałem puszki WOŚP w sklepach - nie były próżne, ani omijane smile.

To jest dobry dzień dla ludzi z sercem. Również z tym dodatkowym, naklejanym papierowym serduszkiem - znaczkiem WOŚP, niczym ze znaczkiem rozpoznawczym. Wiele, bardzo wiele tych ludzi spotkałem. To cieszy.

ulisses-achaj napisał:

> Wróciłem z Piotrkowskiej. Tłumy ludzi, atmosfera pikniku, mnóstwo rodzin z dzie
    > ćmi i wszyscy których mijałem mieli serduszka.. smile

--
  • hardy1 11.01.15, 21:09
    Wróciłem toże smile Świetna Wielka Orkiestra na hali sportowej, ludzi tłum, gry, zabawy, występy, licytacje smile Przy okazji dobry szybki marsz przez lasek tam i z powrotem smile Dobrze, że przez lasek, bo inaczej Felix (czy jak wichurę nazwali) mógłby mnie unieść... a tak tylko unosiłem się na widok czerwonych serduszek smile
    No. Teraz mogę odpocząć a za godzinę oglądnę finał WOŚP w tivi smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 11.01.15, 21:27
    Dobry, bardzo dobry wieczór, Kochani! smile

Melduję się cała w skowronkach, ale nieziemsko zmęczona. smile
    Tak się wybawiłam, że nogi odmówiły mi posłuszeństwa, a do tego jeszcze adrenalina podkręcona do granic możliwości smile
    Chcę się z Wami podzielić moim wyjątkowo szczęśliwym dniem. Wzięliśmy udział w trzech licytacjach. Z dwóch odpadliśmy dosyć szybko, ale ta trzecia była niesamowita! Kilka lat temu przekazaliśmy z mężem na aukcję pewien przedmiot, który stał się już przechodnim, bo od tamtego czasu, co rok, nowi właściciele przekazują go na kolejną aukcję WOŚP. Wyobraźcie sobie, że dzisiaj udało się nam wylicytować go i wrócił więc po latach do pierwszego właściciela big_grin Co więcej, przez te lata nie braliśmy udziału w tej aukcji i dopiero w tym roku postanowiliśmy, że odzyskamy ten przedmiot. Naturalnie z planowanym przekazaniem go znowu na następny Finał Orkiestry smile

Oto on, dziewiczy, nigdy nie używany, nie zakładany, ale za to niezwykle... serdeczny smile

http://i57.tinypic.com/29e0t3d.jpg
    --
  • hardy1 11.01.15, 23:21
    Pięknie, Karen, pięknie big_grin Niech się dar darem odciska smile

Idę dalej oglądać tivi z relacjami z Orkiestry... na wszelki wypadek już dobranoc mówię Wszystkim.
    A Orkiestra gra!
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 12.01.15, 10:26
    ...a Orkiestra uzbierała już 36 milionów złotych smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 10:32
    hardy1 napisał:

> ...a Orkiestra uzbierała już 36 milionów złotych smile

Taaak! A to dopiero początek, bo przecież cały czas wpływają pieniądze. Jeszcze trwają aukcje smile
    --
  • ulisses-achaj 12.01.15, 11:13
    Cześć smile To najlepsza odpowiedź dla wszelkiej maści hejterów smile : "Do północy zliczono datki na łączną kwotę 36 228 912 złotych. To o ponad 700 tysięcy więcej, niż wynosiła kwota zadeklarowana w dniu ubiegłorocznego finału". Dowód na to, że wszelkiej maści oszołomstwo jest w zdecydowanej mniejszości.
    Zorro, są ludzie chorzy i nic na to nie poradzimy. smile
    --
    Ulisses
  • ulisses-achaj 12.01.15, 11:23
    Życie bywa zabawne: paryskie "dozorczynie" i "prostaczki" okazują się być na przykład politolożkami z ukończoną uczelnią wyższą w USA i we Francji plus studiami podyplomowymi MBA, które pracują jako cenione menadżerki... smile A oprócz tego są ciekawymi ludźmi... smile od których wiele się można dowiedzieć... smile
    --
    Ulisses
  • k.karen 12.01.15, 11:40
    ulisses-achaj napisał:

> Cześć smile To najlepsza odpowiedź dla wszelkiej maści hejterów smile : "Do północy
    > zliczono datki na łączną kwotę 36 228 912 złotych. To o ponad 700 tysięcy w
    > ięcej
    , niż wynosiła kwota zadeklarowana w dniu ubiegłorocznego finału". Dow
    > ód na to, że wszelkiej maści oszołomstwo jest w zdecydowanej mniejszości.
    > Zorro, są ludzie chorzy i nic na to nie poradzimy. smile

Cześć smile

A wiesz, Ulissesie? Od kilku lat widzę pewną prawidłowość. Im więcej wrzasku hejterów, oszołomów, złych ludzi bez serc, bez ducha, bez rozumu, tym większa kwota zbieranych pieniędzy w kolejnych Finałach WOŚP smile Niech więc nie przestają, niech jeszcze głośniej wrzeszczą, plują i... biją pianę big_grin
    --
  • ulisses-achaj 12.01.15, 11:47
    Ludzie wierzący np. w "Protokoły mędrców Syjonu" też uważają się za więcej wiedzących od innych ... smile Hejterstwo w wielu przypadkach to pompowanie własnego ego. Takie krzyczenie: popatrzcie, ja tu jestem! smile Kwalifikuje się to może do pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, ale do niczego innego.. smile
    --
    Ulisses
  • hardy1 12.01.15, 18:48
    Dokładnie big_grin - To takie podskakiwanie pajaca - Tu jestem, ja, ja tu jestem! smile
    Nie ma jak się pokazać, niczym wykazać, to podskakuje... znaczy hejteruje smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1zorro-bis 12.01.15, 13:11
    ...."Zorro, są ludzie chorzy i nic na to nie poradzimy. smile"smirk
    Dokladnie tak jest. Chorzy z nienawisci....smirk

--
  • 1zorro-bis 12.01.15, 13:08
    ja tylko powiem, ze nalezy podziwiac Owsiaka, ze jemu jeszcze sie chce.
    Tylu opluwaczy we wlasnym kraju....
    #Rzygac sie czasem chce.
    Skad sie tacy ludzie biora?
    hardy1 napisał:

> ...a Orkiestra uzbierała już 36 milionów złotych smile

--
  • hardy1 12.01.15, 18:51
    Wiesz, czemu Owsiakowi jeszcze się chce, Zorro? Mówił o tym jakiś czas temu (pamiętam sens, nie dosłowne słowa) - Gdyż normalnych ludzi, chcących innym pomóc, jest o wiele wiele więcej, niż tych zawistników, hejterów. Jest więc z kim pomagać chorym dzieciom
    Ot i odpowiedź smile
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1agfa 12.01.15, 16:47
    Karen napisała:

> Melduję się cała w skowronkach, ale nieziemsko zmęczona. smile
    > Tak się wybawiłam, że nogi odmówiły mi posłuszeństwa, a do tego jeszcze adrenal
    > ina podkręcona do granic możliwości smile

Czyli były" tańce, hulanki, swawole" bo przecież trwa karnawał - a to przecież zwykle w czas karnawału były organizowane bale charytatywne i podobne akcje. Tradycja jest zachowana i podtrzymywana wink

> Chcę się z Wami podzielić moim wyjątkowo szczęśliwym dniem. Wzięliśmy udział w
    > trzech licytacjach. Z dwóch odpadliśmy dosyć szybko, ale ta trzecia była niesam
    > owita! Kilka lat temu przekazaliśmy z mężem na aukcję pewien przedmiot, który
    > stał się już przechodnim, bo od tamtego czasu, co rok, nowi właściciele przekaz
    > ują go na kolejną aukcję WOŚP. Wyobraźcie sobie, że dzisiaj udało się nam wylic
    > ytować go i wrócił więc po latach do pierwszego właściciela big_grin Co więcej, przez
    > te lata nie braliśmy udziału w tej aukcji i dopiero w tym roku postanowiliśmy,
    > że odzyskamy ten przedmiot. Naturalnie z planowanym przekazaniem go znowu na n
    > astępny Finał Orkiestry smile

Karen, gratuluję smile
    Piękna rzecz, ale gest jeszcze piękniejszy, zarówno Twój jak innych przejściowych "posiadaczy".

> Oto on, dziewiczy, nigdy nie używany, nie zakładany, ale za to niezwykle... ser
    > deczny smile

>
    > http://i57.tinypic.com/29e0t3d.jpg
    --
  • ulisses-achaj 12.01.15, 17:18
    smile Słusznie :

wiadomosci.gazeta.pl/cytaty/171472580/Jakub+%C5%BBulczyk+do+krytykuj%C4%85cych+WO%C5%9AP/p#BoxSlotI3img
    --
    Ulisses
  • 1zorro-bis 12.01.15, 18:21
    sliiiiiczne!big_grinbig_grinbig_grin
    ulisses-achaj napisał:

> smile Słusznie :
    >
    > wiadomosci.gazeta.pl/cytaty/171472580/Jakub+%C5%BBulczyk+do+krytykuj%C4%85cych+WO%C5%9AP/p#BoxSlotI3img

--
  • 1agfa 12.01.15, 19:06
    Ulissesie, ciekawy link. Szczególnie spodobało mi się określenie "rzadka publicystyczka" big_grin zastosowane przez Autora, oraz wpis nauty, który to wpis poniżej:

"...europa34
    godzinę temu

Oceniono 15 razy 13

@w12121
    Przecież chodzi tu o rząd dusz. Nawet obrzucany błotem, zarówno Owsiak i WOŚP są nieskazitelne w porównaniu z katolickim, korporacyjnym "wolontariatem"- cudzysłów, bo rozliczenia finansowe Caritasów, czy innych dzieł tego kościoła są niedostępne - żadna kościelna instytucja charytatywna nie rozlicza się tak jak WOŚP..
    Cała akcja mało, że pożyteczna, to jeszcze jaka radosna. Ludzie w tym dniu uśmiechają się, są szczęśliwi, spełnieni wolą czynienia dobra. To chyba najbardziej boli wszelkiej maści przeciwników.
    A co po tej "drugiej" stronie? Ano - wściekli, na wskroś niezadowoleni, ziejący jadem, obrażający wszystkich graczy Orkiestry, "prawdziwi Polacy, katolicy".
    Wściekły za powodzenie WOŚP kościół katolicki obraza się na tych z nas, którzy od wielu lat czynią dobro. Chyba głównie za to, że jest to dobro o wiele większe niż to czynione przez rzeczony kościół. A, ze kościół oficjalnie nie wypowiada się w tej kwestii ( no może w ubiegłych latach miągwił coś, że nie podoba mu się hasło -róbta co chceta), to wysyła do boju coraz bardziej miernych, ale za to agresywnych krytyków. W zeszłym roku już im się prawie udało. Owsiak miał dość - wszyscy pamiętamy jak w studiu szukał słoika z pieniędzmi, które podobno zostawił dla siebie po finale.
    Strasznie ich boli, że facetowi najzwyczajniej udało się, a na dodatek, to wszystko jest radosne. Bo w kościele co? ANO, WSZYSCY POWAŻNI, SMUTNI, BY NIE POWIEDZIEĆ SKWASZENI. Widział ktoś radosne twarze ludzi na mszy, czy roześmiane oblicza po wyjściu z kościoła? No przecież nie. Wszyscy wyglądają tak, jakby zjedli przed chwilą cytrynę.
    Mając więc alternatywę radosnej, uczciwej pomocy dzieciakom i seniorom, nie dziwota, że ludzie odwracają głowy od smutnych pomysłów kościoła katolickiego w tym kraju. Na dodatek wszelkie ich pomysły zieją najzwyczajniejszą nudą, bo kościół katolicki w tym kraju, po prostu jest nudny. Dlatego im się nie udaje, a Owsiakowi i owszem......."

Może co do ostatnich zdań miałbym zastrzeżenia, jako że zdarzają się (z rzadka wprawdzie niczym perły na pustyni) inni księża Krk, ale jednak.
    O braku rozliczeń bądź szczątkowym rozliczaniu (dotowanego przecież przez Państwo) Caritasu - już było.
    Rzeczywiście idzie o rząd dusz smile
    --
  • k.karen 12.01.15, 19:37
    1agfa napisał:
    > Karen, gratuluję smile
    > Piękna rzecz, ale gest jeszcze piękniejszy, zarówno Twój jak innych przejściowy
    > ch "posiadaczy".

> Czyli były" tańce, hulanki, swawole" bo przecież trwa karnawał - a to przecież
    > zwykle w czas karnawału były organizowane bale charytatywne i podobne akcje. Tr
    > adycja jest zachowana i podtrzymywana wink

Dziękuję Agfo smile Oj, działo się, działo big_grin Jest w tym dniu jakaś wyjątkowa magia. Ludzie chcą być razem, wspólnie się cieszyć, bawić i z radością pomagać potrzebującym. To jest taki nasz polski "karnawał w Rio", bo temperatura rzeczywiście bliska była tej z Rio. Różnica jest taka, że w Brazylii to od słońca jest gorąco, a w Polsce od serc ludzi dobrej woli smile
    --
  • witekjs 12.01.15, 20:54
    Miła Karen smile
    Dołączam się do gratulacji dla Ciebie, w związku z Twoim aktywnym udziałem w WOŚP.
    To musi być bardzo przyjemne.

Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. Witek
  • k.karen 12.01.15, 21:00

Drogi Witku, dziękuję smile

Tak, to bardzo przyjemne i bezcenne widzieć jak Polacy bawią się, cieszą i jeszcze chcą zrobić RAZEM coś bardzo dobrego dla potrzebujących smile

Również serdecznie Ciebie pozdrawiam smile
    --
  • k.karen 12.01.15, 21:18
    Wiecie, naprawdę nie wiem i nie rozumiem tego, do jakiego stopnia trzeba być podłym, złym człowiekiem bez serca, bez rozumu, żeby chociaż po przeczytaniu tego artykułu nie zrozumieć jak ważna jest działalność WOŚP:

hantek.blox.pl/html#BoxSlotIMT
    Tak, sprzęt, który ratuje życie dzieciom i pozwala wybitnym lekarzom podejmować w stanie skrajnie stresującym dobre decyzje pochodzi ze zbiórki WOŚP. Dzięki niemu i wielu innym moje dziecko żyje. Nowotwór nadal ma 11 cm, ale Hania urosła i w tej chwili nie zagraża jej życiu, a paraliż dzięki ćwiczeniom i jej determinacji nie pogłębia się. Chodzi do szkoły. Chodzi na nogach.

Dlatego tak skrajnie wkurza mnie dziś nagonka na WOŚP, dlatego tak bardzo bym chciał, aby dzieci największych jej krytyków, kiedy coś im się stanie zostały uratowane przez lekarzy, którzy nie pozbawią ich szansy diagnozowania sprzętem Orkiestry.

--
  • hardy1 12.01.15, 10:22
    Cześć.
    Mam coś tu dla tych hejterów, którzy próbują opluć Wielką Orkiestrę, a jako "wzorcowy przykład pomocy" wskazują na Caritas:
    wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-potracil-mezczyzne-i-mowi-mu-zyskales-nowe-zycie,wid,10611987,wiadomosc.html?ticaid=11425b
    Jak to jest w powiedzeniu "o własnym mieczu, od którego się ginie"?
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 10:30
    Hardy, wierzyć się nie chce!

A ta bryka, której właścicielem jest Caritas, to Audi A8!!!!!

Kierowcą samochodu, najnowszego i najdroższego Audi - A8 - okazał się ksiądz kanclerz Józef Lisowski z Legnickiej Kurii Biskupiej. Co więcej, samochód, którym kierował zarejestrowany jest na… Caritas! To pojazd wart ok. pół miliona złotych, a Caritas czerpie swoje przychody głównie ze zbiórek publicznych, czyli od wiernych Kościoła katolickiego.
    --
  • hardy1 12.01.15, 18:56
    Może ten ksiądz w samochodzie Audi A8 za pół miliona złotych, które jest własnością Caritasu, dowozi nim chlebek i zupki dla biednych w jadłodajniach Caritasu?
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 19:47
    hardy1 napisał:

> Może ten ksiądz w samochodzie Audi A8 za pół miliona złotych, które jest własno
    > ścią Caritasu, dowozi nim chlebek i zupki dla biednych w jadłodajniach Caritasu

Musi dowozić coś bardzo cennego, że aż TAKĄ bryką tongue_out
    --
  • hardy1 12.01.15, 20:20
    Karen, już wiem, co ten ksiądz-kanclerz dowozi aż takiego cennego TAKĄ bryką za pół miliona, która jest własnością... Caritasu! Już wiem! Dowozi własną d... tongue_out
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 20:44
    A młodą czy starą? big_grin
    --
  • k.karen 12.01.15, 20:51
    www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/oswiadczenie_zarzadu_fundacji_wosp_w_sprawie_przejrzystosci_orkiestry
    2015-01-09 17:42:47
    Oświadczenie Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W ostatnich dniach, na fali zainteresowania przygotowaniami do 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i setek publikacji z tym związanych, pojawiły się również te, które mają za cel zdyskredytowanie działalności WOSP oraz Jurka i Lidii Owsiak. Powtarzają się one w mediach i w serwisach internetowych, które programowo podjęły działania nastawione na zniszczenie WOŚP, a które wymieniliśmy we wczorajszym oświadczeniu. Wczoraj pokazaliśmy bezpardonowe metody stosowane po to, by uderzyć w dobre imię i w zaufanie, którym od początku działalności cieszy się Fundacja WOŚP.
    Dziś odpowiadamy wszystkim tym, którzy poddają w wątpliwość uczciwość i przejrzystość Orkiestry.

Fundacja WOŚP każdego roku prowadzi skrupulatną sprawozdawczość, nasze raporty i sprawozdania otrzymują wszystkie urzędy sprawujące nadzór nad działaniami WOŚP. Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Finansów wraz z odpowiednim Urzędem Skarbowym – te instytucje prowadzą bieżącą weryfikację naszej działalności. Zwracamy się więc z apelem, by te urzędy i instytucje dokonały ponownej analizy poprawności prowadzonej przez Orkiestrę działalności w zakresie finansowo - księgowym, aby – jako jedynie kompetentne oraz powołane do tego organy – pomogły odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy Orkiestra działa uczciwie i czy rzetelnie rozlicza się ze swoich zobowiązań. Mamy jedynie nadzieję, iż kompleksowa ocena naszych działań potwierdzona opinią odpowiednich organów kontrolnych przerwie wszelkie nieuprawnione dyskusje oraz bezprawne ataki na Fundację oraz osoby zaangażowane w jej bieżącą działalność.

Deklarujemy także pełną otwartość wobec każdego uprawnionego organu do poddania się natychmiastowej kontroli w dowolnym zakresie naszych działań. Nie widzimy przeszkód, by działania Orkiestry wnikliwie prześwietliły Urząd Skarbowy, ZUS, dowolne ministerstwo czy inny organ kontrolny. Bez chwili wahania udostępnimy naszą dokumentację w zakresie, o jaki kontrolerzy poproszą, by mogli sumiennie wykonać swoją pracę i wydać wiążącą opinię.

Apelujemy także do tych, którzy uważają, iż w działaniach WOŚP brak jest przejrzystości czy wręcz uczciwości. Jeśli ktokolwiek ma co do tego uzasadnione, czy chociażby bardzo subiektywne podejrzenia - są w Polsce odpowiednie służby i organy, którym takie informacje powinno się przekazać. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto na mocy danych mu uprawnień będzie badał także te, dziś bez żadnego dowodu podawane do publicznej wiadomości, rewelacje i wątpliwości.

Nie mamy nic do ukrycia. Od 23 lat w pełni jawnie i przejrzyście prowadzimy działalność mającą na celu wspomaganie polskiej medyny dziecięcej, a ostatnio także oddziałów geriatrycznych. Wydaliśmy na ten cel w sumie ponad 590 milionów złotych i co roku szczegółowo wykazujemy każdy aspekt naszych wydatków. Publikujemy sprawozdania, bilanse, w czasie zakupów sprzętu medycznego zwołujemy konferencje prasowe, szczegółowo raportujemy jakie urządzenia i gdzie przekazaliśmy, jakie programy prowadzimy i jakie są ich efekty.

Nie widzimy przeszkód, by wszystkie, także i finansowe aspekty codziennego funkcjonowania Orkiestry, gruntownie przebadał uprawniony urząd, kontroler lub biegły.

prof. Bohdan Maruszewski - prezes Fundacji WOŚP
    Jerzy Owsiak - prezes Zarządu Fundacji WOŚP
    Lidia Owsiak - członek Zarządu Fundacji WOŚP
    prof. Piotr Burczyński - wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP

--
  • witekjs 12.01.15, 21:02
    Dziękuję Wam bardzo za to Oświadczenie.

Pozdrawiam serdecznie. Witek
  • wscieklyuklad 12.01.15, 21:46
    Każda lokalna stacja telewizyjna prezentowała wczoraj reportaże z placówek zdrowotnych, które nie tylko zostały wyposażone przez WOŚP, ale których stworzenie było możliwe wyłącznie dzięki wsparciu Orkiestry.
    U nas przypomniano tworzenie 11-łóżkowego oddziału geriatrycznego, którego wyposażenie składa się z łóżek przystosowanych do pielęgnacji osób starszych. W planach - dzięki tegorocznemu graniu, jest rozbudowa oddziału i stworzenie kolejnych 12 łóżek geriatrycznych.
    Standardu amerykańskiego pewnie się nie osiągnie, ale może powoli odejdzie w zapomnienie korytarz pełen dostawek "polowych", odgrodzonych od otoczenia lichym parawanikiem.
    Społeczeństwa starzeją się nieustannie - za kilkanaście lat będzie ponad 2 mln. osób powyżej 80 roku życia, wymagających wysoce specjalistycznej - także rehabilitacyjnej - opieki.
    Malkontentami nie warto się przejmować - mają najczęściej mentalność "bomisiów" i detektywów węszących za aferami.
    Dziś na Śląsku, Jarosław "Beret" Kaczyński pochylił się nad niedolą rodzin górniczych. A jeszcze nie tak dawno widział w Ślązakach ukrytą opcję niemiecką i środowisko wrogie Polsce.
    Podobnie będzie z malkontentami - kiedy zachorują sami, lub ich bliski, najpierw wyrażą stanowcze żądania, potem rozczarowanie i złość, że opieka nie jest na miarę zachcianki, a następnie pobłogosławią każdy najmniejszy aparacik, który przedłuży ich i tak nic nie wartą wegetację.
    Rodzeństwo wcześniaków, sprawnych fizycznie i intelektualnie dzięki specjalistycznym inkubatorom (i naturalnie konowałom) gdy groziła im ślepota, głuchota i niedowłady, to tylko jeden z dowodów sensu grania.
    Pomyślmy o tym w ten sposób: czy jeśli jakimś przepełniony przelewającą się w jego bebechach żółcią opluje jakikolwiek szczytny cel, to czy ludzie dobrej woli zrezygnują z podejmowania wysiłków by pomóc innym?
    Pisałem już wcześniej, że życie pozbawione innych, niż czerń kolorów jest dramatem daltonisty, a nie optyki.
  • hardy1 12.01.15, 22:03
    Na zawistników, świadomie atakujących "tych, którzy wchodzą nam w szkodę", i tak 2+2 nigdy nie będzie wynosił 4, tylko np. 1.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 22:22
    wscieklyuklad napisał:
    > Pomyślmy o tym w ten sposób: czy jeśli jakimś przepełniony przelewającą się w j
    > ego bebechach żółcią opluje jakikolwiek szczytny cel, to czy ludzie dobrej woli
    > zrezygnują z podejmowania wysiłków by pomóc innym?

Na pewno nie zrezygnują. Przeciwnie, jeszcze bardziej będą się angażować w pomoc smile

Ale zobaczmy jak zostały wydane nasze pieniądze, które przekazywaliśmy i przekazujemy Orkiestrze na szczytny cel:

www.wosp.org.pl/fundacja/o_nas
    Cel ten realizujemy poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniędzy na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel. Do tej pory zbieraliśmy między innymi dla:

Kardiochirurgii dziecięcej
    Ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach
    Ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych
    Ratowanie życia dzieci z chorobami nerek
    Ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi
    Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii

Prowadzimy sześć ogólnopolskich programów medycznych. Kliknij na program, o którym chcesz przeczytać więcej:

Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci,
    Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków,
    Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków,
    Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow,
    Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą
    Program Leczenia Dzieci Osobistymi Pompami Insulinowymi,

Uczymy Pierwszej Pomocy w szkołach podstawowych

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Organizujemy największy otwarty europejski festiwal muzyczny Przystanek Woodstock.
    Przystanek Woodstock

Z czego jesteśmy dumni?

Pierwsi, najwcześniej rozliczamy się z 1% podatku!
    - Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku dochodowego za lata 2005 i 2006, kupiliśmy 220 półautomatycznych defibrylatorów. Rozdaliśmy je do miejsc publicznych w całej Polsce!
    Co roku skrupulatnie rozliczamy pieniądze zebrane w czasie Finału.

- Ponad 150 mln USD - tyle wydaliśmy na sprzęt medyczny pracujący w szpitalach w całej Polsce.
    Kupiliśmy w sumie ponad 20 tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych. Oznacza to, że statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.

Prowadzimy 6 ogólnopolskich nowoczesnych programów medycznych i jeden edukacyjny

Na okoliczność wad słuchu badamy 98% populacji noworodków. Przebadaliśmy już ponad 4 011 531 noworodków.

181 oddziałów noworodkowych wyposażyliśmy w 388 urządzeń Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie!

Stworzyliśmy 18 centrów leczenia retinopatii, ratując wzrok wcześniakom.

Kupiliśmy najmłodszym dzieciom 2978 osobistych pomp insulinowych. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.

Uruchomiliśmy Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą - kupiliśmy 745 pomp.

Od lutego 2005 r. prowadzimy szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w amerykańskim systemie AHA. Kursy te ukończyło ponad 5300 osób!

Nauczyliśmy ponad 8500 tysięcy osób udzielania pierwszej pomocy w ramach szkoleń Pokojowego Patrolu!

--
  • ulisses-achaj 12.01.15, 23:34
    Karen, moim zdaniem w tej całej hucpie dawno juz przestało chodzić o WOSP i Owsiaka.. smile

--
    Ulisses
  • k.karen 13.01.15, 10:51
    Ulissesie, też tak przypuszczam. Pewnie chodzi o to, żeby w Caritas każdej diecezji, a nie tylko legnickiej, była full wypas bryka Audi A8 za pół miliona złotych.
    --
  • k.karen 13.01.15, 13:50
    Ps. Ale Dominika Wielowieyska lepiej to uzasadniła w swoim felietonie:

wyborcza.pl/1,75968,17248214,Atak_na_Owsiaka_to_kolejny_dowod__ze_oboz_IV_RP_jest.html#CukGW
    Atak na Owsiaka to kolejny dowód, że obóz IV RP jest obozem niemocy, nieudolności i frustracji
    Myślenie Warzechy, Terlikowskiego i innych nazywających siebie "niepokornymi" jest bardzo proste: jak nie daliśmy rady zrobić czegoś pozytywnego, to dlatego tylko, że jesteśmy moralni i dobrzy, i zawsze jesteśmy poszkodowani, prześladowani, upokarzani.

Ten sposób myślenia daje im swego rodzaju komfort: to, że wszystko zawalamy nie wynika z tego, że jesteśmy nieudolni, ale z tego, że złe siły sprzymierzyły się przeciwko nam.

Owsiak jak każda osoba publiczna podlega krytyce i nie ma nic złego w tym, że ktoś przygląda się jego finansom. Ale fala niechęci, a czasami nienawiści przybrała zastraszające rozmiary.

Krytycy Owsiaka powołują się ciągle na sprawę sądową twórcy Orkiestry z blogerem Matka Kurka. Szef WOŚP chciał, aby sąd orzekł, że bloger go zniesławił, a sąd uznał tylko jeden punkt z pozwu, a dwa inne odrzucił. Sędziowie stwierdzili, że Matka Kurka podawał prawdziwe liczby dotyczące rozliczeń finansowych fundacji i że z jego opinii wcale nie wynikało, iż Owsiak zdefraudował pieniądze.

Sęk w tym, że ci, którzy twórcy WOŚP nie lubią, zinterpretowali ten wyrok i wywody Matki Kurki jako dowód na to, że Owsiak jednak ma on coś za uszami. To nieprawda. Bloger wyłowił pewne liczby ze sprawozdań finansowych Owsiaka, wyciągając z tego fałszywe wnioski. Z prostego powodu: nie umie czytać sprawozdań finansowych.

We wczorajszym programie Tomasza Lisa rozmawialiśmy o tym ze Zbigniewem Hołdysem, Łukaszem Warzechą i Tomaszem Terlikowskim. Kampania przeciwko Owsiakowi wynika z tego, że to środowisko dziennikarzy, którzy sami siebie nazywają "niepokornymi" nie potrafiło wykreować wydarzenia na podobną skalę, zbudować akcji, mobilizującej Polaków do dzielenia się z innymi. A skoro tak, to trzeba atakować tych, którym się udało. Bo ich myślenie jest bardzo proste: jak nie daliśmy rady zrobić czegoś pozytywnego, to dlatego tylko, że jesteśmy moralni i dobrzy, i zawsze jesteśmy poszkodowani, prześladowani, upokarzani. Ten sposób myślenia daje im swego rodzaju komfort: to, że wszystko zawalamy nie wynika z tego, że jesteśmy nieudolni, ale z tego, że złe siły sprzymierzyły się przeciwko nam. I taka jest też mentalność wyborców PiS: mają za złe tym, którym się udało.

A oto dowody: na moją uwagę, dlaczego środowisko "niepokornych" nie potrafiło zbudować takiego przedsięwzięcia jakie stworzył Owsiak, Łukasz Warzecha odpowiedział: - Daj nam ten sam czas antenowy, wsparcie instytucji publicznych i z Terlikowskim robimy lepszą imprezę niż Owsiak.

I to jest właśnie ta charakterystyczna maniera: nie mamy swoich mediów i jest to wina złych mocy.

Nie chodzi nawet o to, że prawica spod znaku PiS miała swoich prezesów telewizji publicznej i mogła stworzyć coś własnego.

Od zarania III RP nie była w stanie zbudować silnych mediów.

Miała Tygodnik Solidarność, który zaraz po 89 roku miał taki sam potencjał na rynku tygodników jak "Gazeta Wyborcza" na rynku dzienników. Rozwaliła to pismo. Miała Express Wieczorny. Nie wyszło... W latach 90. prawica miała masę pieniędzy od spółek skarbu państwa i Ryszarda Krauzego, i mogła na bazie tych funduszy stworzyć Telewizję Familijną. Zawaliło się to bardzo szybko. Tak więc Łukaszu: kto ma Wam dać ten czas antenowy, jeśli nie umiecie nic stworzyć i bazujecie tylko na frustracji?

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,17248214,Atak_na_Owsiaka_to_kolejny_dowod__ze_oboz_IV_RP_jest.html#ixzz3OhhdnXVu

--
  • hardy1 14.01.15, 08:25
    Cześć smile
    Nie mam ostatnio wolnego czasu, ale zdążyłem rano przeczytać Twój wpis, Karen., Artykuł też przeczytam. To są znane dane, ale Wielowieyska to poukładała.
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 14.01.15, 13:04
    Cześć, Hardy smile Cieszy mnie to, że większość dziennikarzy myśli i pisze rozsądnie tak jak Wielowieyska, a nie jak ziemkiewicze, warzechy, terlikowskie i nawiedzeni, durnowaci blogerzy posługujący się manipulacją, paskudnym kłamstwem i prymitywną złośliwością.
    --
  • hardy1 14.01.15, 16:11
    Ziemkiewicze, warzechy, terlikowscy? Oni dziennikarzami są?
    Odróżniam dziennikarzy/publicystów od propagandystów, idących tam, gdzie ich szef kierunek wskaże. Nie legitymacja świadczy, tylko czyny. Ci propagandyści są "na pierwszej linii walki ze wszystkimi, którzy..." (odpowiednie wstawiać).
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 12.01.15, 21:57
    k.karen napisała:
    > A młodą czy starą? big_grin

Myślę, że prędzej... taką samą, ale nie tę samą suspicious
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 12.01.15, 22:10
    hardy1 napisał:

> k.karen napisała:
    > > A młodą czy starą? big_grin

> Myślę, że prędzej... taką samą, ale nie tę samą suspicious

Ale na pewno zawsze chętną big_grin
    --
  • hardy1 12.01.15, 22:13
    k.karen napisała:

> hardy1 napisał:
    >
    > > k.karen napisała:
    > > > A młodą czy starą? big_grin

> > Myślę, że prędzej... taką samą, ale nie tę samą suspicious
    >
    > Ale na pewno zawsze chętną big_grin

Hmm... bardziej mi chodziło o płeć suspicious
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • hardy1 12.01.15, 10:31
    PS. Powyższe chyba szczególnie zainteresuje Karen wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • k.karen 11.01.15, 22:16
    ulisses-achaj napisał:

> A ja na Piotrkowską smile Rzadko ktoś wywołuje we mnie naprawdę głębokie obrzydze
    > nie. Nie lubię tego uczucia. Ale nic nie poradzę na to, że komentarze niektóry
    > ch zakłamanych, zszujałych i głupich gnojków tak na mnie działają ... Mentalno
    > ść tych ludzi - dotykanie jej dzięki ich komentarzom - wywołuje we mnie fizyczn
    > e uczucie wstrętu ...

Wszystkim, o których napisałeś Ulissesie wypada zadedykować tylko ten obrazek tongue_out

http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201401/1389999067_yhnb9z_600.jpg
    --
  • hardy1 11.01.15, 23:18
    Karen, demotywator trafił dokładnie w sedno smile))
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • 1agfa 12.01.15, 21:40
    Głęboko poruszający tekst Ojca, pozostającego w stałym i niezbędnym kontakcie z fundacją pomocową.

dlaczego tak skrajnie wkurza Go dziś furia i nagonka na WOŚP
    - o tym pod załączonym linkiem...sad

"...O tym dlaczego tak skrajnie wkurza mnie dziś furia i nagonka na WOŚP, i dlaczego bym chciał, aby dzieci największych jej krytyków, kiedy coś im się stanie zostały uratowane przez lekarzy, którzy nie pozbawią ich szansy diagnozowania sprzętem Orkiestry.

hantek.blox.pl/html#BoxSlotIMT
    Ponadto dobrze, aby jak najwięcej fundacji pomagało jak największej liczbie potrzebujących i by pracujący w nich ludzie dostawali uczciwe pieniądze za ciężką pracę jaką jest organizowanie pomocy. Bo nie każdy chce to robić. I chciałbym, aby różnych fundacji nie oceniano, która jest lepsza. Bo niemal każda robi coś innego. Caritas, WOŚP, Zdążyć z Pomocą, Budzik czy Nasze dzieci przy onkologii Centrum Zdrowia Dziecka, której pacjentką jest też moja córka.

Do wczoraj nie przejmowałem się krytyką działań fundacji Owsiaka. Olewałem te głosy, nie czułem potrzeby dyskutowania z nimi, raz dlatego, że jestem przekonany, że dając na WOŚP robię dobrze, dwa, że nie widziałem szans na przekonanie kogoś, kto nie używa argumentów. Bo skoro WOŚP się coś udało i udaje rok w rok, to na pewno na lewo.

Szczerze? Nie emocjonowałem się Wielką Orkiestrą przez jej 20 lat działalności specjalnie bardziej niż inni. Nie łaziłem z puszką, ale wkładałem do niej pieniądze i przyklejałem gdzieś serce. Nie śledziłem z zapartym tchem krzykliwych relacji w TV, ale cieszyłem się, kiedy zagraniczne media podawały informacje o jej fenomenie. Nie nawoływałem znajomych na Facebooku, żeby zbierali i dawali na WOŚP, ale dobrze się czułem, kiedy w każdym kolejnym styczniu okazywało się, że znów został pobity niebotyczny rekord.

Wiele zmieniło się w 2006 r., wszystko zmieniło się w roku 2012. Urodziła się Hania i w pierwszych godzinach życia przeszła badania, które szpital mógł przeprowadzić dzięki programowi sfinansowanemu przez WOŚP (słuch). Ma gdzieś chyba do dziś nawet stosowną książeczkę z serduszkiem. Leżała też w inkubatorze naświetlającym, bo miała po urodzeniu żółtaczkę. Nie muszę pisać, że i na tym sprzęcie był znak Orkiestry. Jej siostra zaś była diagnozowana sprzętem z WOŚP po wykryciu u niej anemii krwi.
    Czy jestem głupi i nie zdaję sobie sprawy, że inne sprzęty też przez kogoś zostały sfinansowane? Ależ oczywiście, że zostały. Ale w szpitalu były też te Orkiestry. Pierwszy raz namacalnie zrozumiałem, że nie wpłacam pieniędzy na hasła i programy, na jakieś tam dzieci, czy na jakieś ratowanie noworodków, czy jakieś ratownictwo medyczne. Tylko na pomoc dla konkretnych małych ludzi...."

(...)
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka