Dodaj do ulubionych

Dopiero co

02.06.15, 22:03
Napawalismy sie sukcesem polskich studentów, którzy w prestiżowym konkursie NASA na konstrukcje lazika marsjańskiego zajęli pierwsze drugie i czwarte miejsce, a tu znów słitnocia o kolejnym wyczynie polskich młodych naukowców, którym chciało sie studiować ze zrozumieniem przedmiotu.

Shell Eco Marathon, to konkurs dla młodych konstruktorów budujących ekologiczne pojazdy. Co roku w czołówce są Polacy. W Holandii swoje maszyny zaprezentowali studenci Łodzi i Gliwic. Łodzianie zbudowali pojazd mogący przejechać nawet 641 km na jednym litrze paliwa, a studenci z Gliwic przedstawili samochód elektryczny, który może przejechać ponad 500 km na kilowatogodzinie.

Brawo polscy geniusze!
Swoją droga, gdyby żyli w prawdziwie wolnym kraju, to z pewnością zbudowaliby pojazd wydajniejszy o kilkadziesiąt procent.
Pozostaje żywic nadzieję, ze kolejną konstrukcją będzie auto napędzane wodą.
Od jesieni - wodą święconą.
Edytor zaawansowany
  • hardy1 02.06.15, 23:15
    Jak ci polscy studenci śmią! Jak śmią osiągać te polskie sukcesy! Wiadomo wszystkim za Odrą, a zwłaszcza niektórym za Odrą, że polska gospodarka leży w ruinie, zgodnie z prawdziwym przedwojennym jeszcze określeniem "polnische Wirtschaft".

A oni takie coś...

Ale od jesieni wreszcie się zmieni. Napęd na wodę święconą to dopiero będzie coś. Mam nadzieję, że pierwsi przykład dadzą polscy purpuraci i przesiądą się z tych kopcących merców i bentleyów na prawdziwie ekologiczne... no te, napędzane wodą święconą. Cóż to dla nich rozbić wodę na wodór do napędu i tlen do oddychania... tylko czy one będą też święcone? ...

W ostateczności mogą się przesiąść na ekologiczne furmanki. Będą bliżej wiernych owieczek wink
    --
    hardy.bloog.pl/
    Hardy
  • dunajec1 03.06.15, 02:59
    Ja tam nie widzialem,ale Jezus jezdzil na osle,przynajmniej do Jerozolimy tak przyjechal, a wez to powiedz naszym "eminencjom".
  • czuk1 03.06.15, 03:32
    Nie wiem. Może tylko ja tak widzę ? Przedmiotem zainteresowań rządu są głownie sprawy społeczne , polityczne, prześciganie się w obietnicach z opozycją. A o przyszłości Polski i godnym życiu Polaków decyduje i decydować będzie rozwój gospodarki, jej unowocześnianie, innowacyjność, konkurencyjność i przedsiębiorczość w biznesie, zdobywanie rynków zbytu. Widzę jak wicepremier Piechociński bąknie coś w mediach na gospodarcze tematy a efektów nie widać. Nie widzę pracy organicznej w tym zakresie a jeśli jest to tylko w małych gronach, dla wtajemniczonych. Tworzy się / bądź jest na co dzień obraz przygnębiający. Możliwości pomocy państwa dla tworzonych przedsiębiorstw nie są w mediach propagowane, nie upowszechnia się wiedzy nt. prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej , też na ostatnich latach wszelkich studiów.
    Trzeba mieć świadomość takiej potrzeby i trzeba chcieć.... panie Piechociński i koledzy jego.
  • sorel.lina 03.06.15, 09:51
    czuk1 napisał:

> Nie wiem. Może tylko ja tak widzę ? Przedmiotem zainteresowań rządu są głownie
    > sprawy społeczne , polityczne, prześciganie się w obietnicach z opozycją. A
    > o przyszłości Polski i godnym życiu Polaków decyduje i decydować będzie rozwój
    > gospodarki, jej unowocześnianie, innowacyjność, konkurencyjność i przedsiębior
    > czość w biznesie, zdobywanie rynków zbytu.

Nie, nie tylko Ty to tak widzisz, Czuku! Nawet nie trzeba być ekonomistą, by to widzieć. To, co piszesz, jest oczywiste dla każdego, kto ma choć parę szarych komórek w mózgu i patrzy trochę dalej niż na koniuszek własnego nosa. Problem w tym, że nasi politycy (a przynajmniej większość z nich) poza taki horyzont nie sięga! Nie dlatego nawet, że nie potrafi, ale dlatego, że mu się to politycznie nie opłaca.

> Widzę jak wicepremier Piechociński
    > bąknie coś w mediach na gospodarcze tematy a efektów nie widać. Nie widzę pracy
    > organicznej w tym zakresie a jeśli jest to tylko w małych gronach, dla wtajemniczonych.
    > Tworzy się / bądź jest na co dzień obraz przygnębiający. Możliwości
    > pomocy państwa dla tworzonych przedsiębiorstw nie są w mediach propagowane,
    > nie upowszechnia się wiedzy nt. prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej,
    > też na ostatnich latach wszelkich studiów.
    > Trzeba mieć świadomość takiej potrzeby i trzeba chcieć....

Zgadzam się z Tobą! I dlatego liczę na Nowoczesną.pl...

• czuk1 03.06.15, 09:57
    Jestem za Nowoczesną.pl . Daleko mi do innych opcji politycznych, może z wyj. programu TR.
  • vidavil-125 03.06.15, 10:29
    od lat obserwuję polskie konstrukcje. Nie wnikam czy udane i nie o to mi chodzi.
    Ogólnie nie mają wdzięku i mimo jak się okazuje doskonałych parametrów technicznych to to
    pożal się Boże na to popatrzeć
  • czuk1 03.06.15, 10:47
    Może nieciekawie i bezkrytycznie są przedstawiane.

Pisze się przedwcześnie i konkretnie, świadomie " pod publiczkę," (dla przykładu) - wprowadzenie JOW. Zamiast - zmiana ordynacji wyborczej , rozważenie możliwości rozszerzenia opcji jednomandatowych obwodów/okręgów wyborczych.

Tak beznadziejnie wybiórczo, hasłowo, marketingowo glosił swoją opcje polityczną Kukiz.
    Podobnie zaczął Petru, którego stowarzyszenie startuje bez kompletnego programu.
  • sorel.lina 03.06.15, 12:41
    Opcję polityczną Kukiza widzę tak: rozwalić wszystko, wypiąć się na wszystkich i uciec ze sceny politycznej na rockową.
  • sorel.lina 03.06.15, 14:10

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/p370x247/11350643_10152770191492130_2243314725622695223_n.jpg?oh=b0f786814d2bcbb9899df6d78c537e6c&oe=55F0680A

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka