Dodaj do ulubionych

Pan Jacek jak zwykle na topie!

12.03.16, 06:17
Wydarzenie warte osobnego wątku - choćby z jedynym wpise, gdyż nic tak nie dowodzi istniena faktycznego zła, jak aktywność satyryków.
To naturalne, iż ci ostatni zawsze znajdą w otoczeniu jakiś punkt wyjścia dla żartu - ten najczęściej ujmowany jest w karykaturę rysunkową, jak dziesiątki już "komiksów" Mleczki, czy Sawki.
Świetny niegdyś Kabaret Moralnego Niepokoju, dziś w obawie o dostęp do szerokiego grona odbiorców zapomniał zupełnie o pisiętach, tryska natomiast odnośnikami do KOD - temat ulubiony przez Wreszcie Demokratyczną Wadzę, jako, że słuchając podśmiechujków zawsze można uspokoić skołatane nerwy.
Jan P. cierpi na trwały zanik weny i dzieli sie z odbiorcą z reguły mało rozśmieszająxymi kogokolwiek wynurzeniami a i to rzadko - bazuje już wyłącznie na Żeby Polska była Polską, która kiedyś mogłaby zostać Hymnem Narodowym. - zwłaszcza, gdyby obecni wandale u steru zostali ponownie posłami na szczaw, gdzie ich miejsce.
Marcin Wolski - zapamiętany z radiowej Trójki lat 70 tych, czy chętnie kiedyś oglądanych Noworocznych Szopek w TV, skarlał mentalnie do poziomu "żal słuchać tych bredni" do czego zawsze dochodzi, gdy ktoś szukający w polityce źródła żartu, zaczyna traktować ja zbyt poważnie jak na swój intelekt.
Wydarzenia ostatnich miesięcy zachęciły jednak wielu do wznowienia publicznej aktywności na satyrycznej niwie.
Przytaczam - za GW - ostatnie przemyślenia jednego z niewielu już tytanów prawdziwej satyry, Jacka Fedorowicza.

Jeżeli chcesz być oddanym zwolennikiem PiS, czyli prawdziwym patriotą, uczciwym, głęboko moralnym obywatelem, wzorowym katolikiem, a także dobrze płatnym prezesem czegoś, na czym się kompletnie nie znasz, powinieneś pamiętać i przy każdej okazji powtarzać, że:

1. Trwa zmasowany atak całego świata na Polskę.

2. Świat boi się Polski, bo nabroił, i teraz, gdy Polska wstała z kolan, może światu przyłożyć.

3. Komisja Macierewicza bezstronnie i fachowo dojdzie do prawdy, tzn. ogłosi, ile dokładnie bomb podłożył Tusk.

4. Trybunał Konstytucyjny już dawno próbował zabrać po 500 zł każdemu dziecku, nie tylko drugiemu, i za te pieniądze jeździć po Chinach.

5. Trybunał Konstytucyjny zniszczyła Platforma Obywatelska, ale szczęśliwie udało się to naprawić. Żadnego problemu już nie ma. Komisja Wenecka i Parlament Europejski idą na pasku agresorów (patrz pkt. 1.), ale my im pokażemy.

6. Protesty KOD się kończą.

7. Protesty KOD są opłacane z zagranicy i mają niewielką liczbę uczestników. Co to znaczy masowa demonstracja, pokaże dopiero nasz marsz poparcia dla rządu, gdy wyprowadzimy na ulice milion oceniony przez policję na pięć milionów.

8. Polacy mają prawo poznać prawdę o swojej historii. Porozumienia Sierpniowe 1980 r. podpisywali założyciele "Solidarności", tzn. Lech Kaczyński z bratem. Niestety agent SB Lech Wałęsa zniszczył ich dorobek przy Okrągłym Stole, zakładając esbecko-niemiecko-rosyjskie kondominium pod mylącą nazwą "III RP". Na szczęście zrywem wyborczym 25 października 2015 r. Naród skruszył kajdany i Polska odzyskała niepodległość.

9. Unia Europejska nas wydoiła.

10. Głosowanie w Sejmie inaczej, niż głosuje PiS, jest podważaniem wyników demokratycznych wyborów.

11. Wszystko, co robią politycy opozycji, wynika z żalu za korytem, od którego zostali oderwani. (Uwaga! Na czas sprawowania rządów przez PiS koryto przestaje być korytem, staje się miejscem bezinteresownego działania dla dobra Narodu. Miejsce to wróci do nazwy "koryto" zaraz po przejęciu władzy przez opozycję).

12. Ale to czysta teoria. Do przejęcia władzy przez opozycję Naród nie dopuści. Wola Narodu stoi ponad prawem. Wolę skasowania wyborów Naród wyrazi we właściwym czasie ustami Jarosława Kaczyńskiego.

Uwaga! Jest jeszcze pkt 13., ale należy go na razie jedynie zapamiętać. Jego wygłaszanie rozpoczniemy dopiero wtedy, gdy uda się nam już na dobre wyrwać Polskę z łap Unii Europejskiej.

13. Ten Putin jest całkiem sympatyczny.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19754790,wybor-prawd-podstawowych.html#ixzz42f6QUZVo
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka